Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 серпня 2011 року Справа № 2а-6605/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Широкої К.Ю.
при секретарі Смішливій І.М.
за участю
представника позивача: не зявився,
представника відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Кремінського комбінату комунальних підприємств про стягнення недоїмки по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Кремінського комбінату комунальних підприємств про стягнення недоїмки по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
На обґрунтування заявленого позову позивачем зазначено, що відповідач не сплачує страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим за період з 01.05.2011 по 31.05.2011 року утворилась заборгованість в сумі 35787,22 грн.
На підставі ст.. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» (далі Закон) управлінням Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області на адресу відповідача була направлена вимога №Ю-5/4У від 05.07.2011 року на суму 35787,22 грн.
Однак у 10-тиденний термін сума боргу підприємством не була погашена чи оскаржена.
У звязку з чим просив суд стягнути з Кремінського комбінату комунальних підприємств несплачені суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 35787,22 грн.
Представник позивача у судове засідання не зявився надав через канцелярію суду 11 серпня 2011 року клопотання про розгляд справи за його відсутністю вх.. №30219.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення, заперечень проти позову не надав, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Відповідно до ч. 4. ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних матеріалів.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.
У період до перетворення Пенсійного фонду на неприбуткову самоврядну організацію відповідно до пункту 12 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" завдання та функції Пенсійного фонду та його територіальних органів щодо збору та ведення обліку єдиного внеску виконують відповідно Пенсійний фонд та головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах.
Статтею 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено аналогічні, викладеним в Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" наслідки несвоєчасної сплати страхових внесків.
Так, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Судом встановлено, що Кремінський комбінат комунальних підприємств зареєстрован як юридична особа платник податків та інших обовякових платежів Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 30.06.98 серії АОО № 339510 (а.с.6).
Як вбачається з матеріалів справи відповідачу УПФУ в Креміському районі Луганської області було надіслано вимогу про сплату боргу в сумі 35787 грн. 22 коп. №Ю-5/4У від 05 липня 2011 року (а.с.9).
Сума боргу підтверджена наданими позивачем звітами про нарахування єдиного внеску (а.с. 7-8).
Відповідач у встановлений законом 10-денний строк з моменту отримання вимоги не сплатив, зазначену в ній суму боргу, не оскаржив вимогу до суд та не звернувся до позивача у справі за узгодженням суми боргу, що є підставою для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Кремінського комбінату комунальних підприємств про стягнення недоїмки по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.
Стягнути з Кремінського комбінату комунальних підприємств, м. Кремінна, Луганської області, пров. Нагорний, буд. 69, ід. номер 20160836, р/р 260015699, МФО 304007, ЛОД АПП «Аваль» на користь Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області, м. Кремінна, пл.. Красна, 2, р/р 25600301744 в ЛОУ ВАТ «Державний Ощадний Банк України» МФО 304665, код. 21792519 заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 35787 грн. 22 коп. (тридцять пять тисяч сімсот вісімдесят сім гривень 22 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяК.Ю. Широка