Єдиний державний реєстр судових рішень 18.08.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2011 р. Справа № 2а/0470/7143/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -
при секретарі судового засідання-
без участі сторінВласенка Д.О.
Кінарєєві В.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району про стягнення податкової заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська 17 червня 2011 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району та просила стягнути на користь держави податковий борг з податку на додану вартість у сумі 239452,00 грн., з податку на прибуток 595816,74 грн., з податку на доходи фізичних осіб 31741,91 грн. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що за відповідачем виникла заборгованість зі сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, яка добровільно ним не сплачується, а тому підлягає примусовому стягненню.
Сторони у судове засідання не зявились повідомлялись належним чином, тому у відповідності до ст.41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (ст. 128 КАС України), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
За таких підстав суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Ленінського району (код ЄДРПОУ 20274082) 13.09.1991 року зареєстроване у якості юридичної особи, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АЕ № 828551 /а.с. 7/ та Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серії АЕ № 828582 /а.с. 8/.
Відносно Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району 17.03.2008 року було винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» за № 0001321501/0, щодо сплати штрафу у розмірі 50 % узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності, а саме у сумі 387233,18 грн. /а.с. 34/.
Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Ленінського району подавало до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська податкові декларації і розшифровки податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів з податку на додану вартість за вересень-грудень 2010 року, січень-квітень 2011 року, відповідно до яких суму грошового зобов'язання визначено у розмірі 239452,00 грн. /а.с. 9-32/.
Відносно Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району 23.11.2010 року було винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» за № 0004531501/0, щодо сплати суми податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 170,00 грн. /а.с. 35/.
Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Ленінського району подавало до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська податкові декларації з податку на доходи фізичних осіб за лютий-березень 2011 року, відповідно до яких суму грошового зобов'язання визначено у розмірі 42292,32 грн. /а.с. 36-37/.
Відносно Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району було винесено першу та другу податкову вимоги № 1/29 від 10.10.2001 року та №2/95 від 12.11.2001 року, що погашення податкового боргу у сумі 380,98 грн. та 53728,41 грн. відповідно /а.с. 44, 45/.
Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Ленінського району подавало до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська податкові декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2008 року, відповідно до якої суму грошового зобов'язання визначено у розмірі 346632,00 грн. /а.с. 33/.
Начальником Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська Саранцевим В.О. 01.04.2011 року було прийнято рішення № 85 про опис майна у податкову заставу Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району /а.с. 43/ та податковим керуючим Прудким В.І. складено акт опису майна від 18.04.2011 року /а.с. 40/.
Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втрачають чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати податків юридичної особи виникли до набрання чинності Податкового Кодексу України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування».
Відповідно до ст.4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 № 1251-XII платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст. 9 вищевказаного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно п.5.1., п.5.4, п.п.5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-III, податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 № 1251-XII встановлено, що податок на додану вартість, акцизний збір, податок на прибуток підприємств та податок на доходи фізичних осіб належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Пунктом 203.1. ст. 203 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-III визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п. 6.6. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-III, визначено, що у разі коли нарахована сума податкового зобов'язання (пені та штрафних санкцій) або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги не відкликаються, а на суму такого збільшення надсилається окреме податкове повідомлення. Донарахована сума податкового зобов'язання, визначена у такому окремому податковому повідомленні, повинна бути сплачена або може бути оскаржена платником податків за процедурою, передбаченою статтею 5 цього Закону, із застосуванням строків, установлених для сплати або оскарження нового податкового зобов'язання.
Відповідно п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України, визначено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно підпункту 16.1.1. пункту 16.1. ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-III, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно п. 95.1. та 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Виходячи зі змісту положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Зважаючи на те, що доказів сплати заборгованості, відповідачем до суду надано не було, суд вважає за необхідне стягнути з нього на користь держави податковий борг з податку на додану вартість у сумі 239452,00 грн., з податку на прибуток 595816,74 грн., з податку на доходи фізичних осіб 31741,91 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 4-12, 41, 94, 128, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району про стягнення податкової заборгованості задовольнити у повному обсязі.
Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська на погашення суми податкового боргу за рахунок майна Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району (код ЄДРПОУ 20274082), що перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення податкового боргу на користь держави (р/р31113029700009 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу УДКУ Ленінського району м. Дніпропетровська, код бюджетної класифікації 14010100) з податку на додану вартість у сумі 239452,00 грн. (двісті тридцять дев'ять тисяч чотириста пятдесят дві гривні 00 копійок).
Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська на погашення суми податкового боргу за рахунок майна Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району (код ЄДРПОУ 20274082), що перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення податкового боргу на користь держави (р/р31111009700009 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу ВДК Ленінського району м. Дніпропетровська, код бюджетної класифікації 11021000) з податку на прибуток у сумі 595816,74 грн. (пятсот девяносто пять тисяч вісімсот шістнадцять гривень 74 копійки).
Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Ленінському районі м.Дніпропетровська на погашення суми податкового боргу за рахунок майна Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Ленінського району (код ЄДРПОУ 20274082), що перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення податкового боргу на користь держави (р/р33211800700009 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу ВДК Ленінського району м. Дніпропетровська, код бюджетної класифікації 11019900) з податку на доходи фізичних осіб у сумі 31741,91 грн. (тридцять одна тисяча сімсот сорок одна гривня 91 копійка).
Судові витрати по справі не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >Д.О. Власенко
< Текст >