ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"16" серпня 2011 р. Справа № Б8/173-10
Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Каплі А.В., розглянувши справу у відкритому судовому засіданні
за заявою Державної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області, ідентифікаційний код юридичної особи: 19422353, місцезнаходження: 07800, Київська обл., смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361,
до боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_2, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_3, видане 21 листопада 2007 року,
про банкрутство,
за участю представників учасників провадження:
від Кредитора: ОСОБА_2, яка діє на підставі довіреності №32/9/10-026 від 11 січня 2011 року;
від Банкрута: не з'явився;
від ліквідатора: арбітражний керуючий Дорошенко Я.В. який діє на підставі ліцензії Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_4, -
ВСТАНОВИВ:
до господарського суду Київської області 17 листопада 2010 року звернулась Державна податкова інспекція у Бородянському районі Київської області (ідентифікаційний код юридичної особи: 19422353, місцезнаходження: 07800, Київська обл., смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361) (надалі за текстом: “Кредитор”), із заявою №1891/9/10-026 від 08 листопада 2010 року (вх. №5301 від 17 листопада 2010 року) про порушення справи про банкрутство боржника фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_2) (надалі за текстом “Банкрут”), з підстав, що боржник не звітує до податкового органу та наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника та на підставі ст.ст. 6, 48, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 1, 12, 49 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалою господарського суду Київської області 19 листопада 2010 року було порушено справу про банкрутство № Б8/173-10, призначено розгляд справи у підготовчому засіданні на 29 листопада 2010 року, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, зобовязано Заявника, Боржника надати низку документальних доказів, пояснення по справі, а Боржника, також провести аудит за останні 24 календарних місяці господарської діяльності та надати відзив на заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до п. 3 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з підтвердженням чи запереченням щодо факту неплатоспроможності та розміру вимог кредитора; загальною сумою заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам боржника, а також заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах), з відомостями про наявне у боржника майно, у тому числі і кошти, які знаходяться на його рахунках у банках чи інших фінансово-кредитних установах, поштові адреси банків чи інших фінансово-кредитних установ; відомостями про фінансовий стан підприємства, перелік дебіторів і кредиторів із зазначенням їх реквізитів та сум заборгованості; документи фінансово-господарської діяльності, реєстраційні документи, відомості про майнові активи Боржника, тощо.
29 листопада 2010 року представники Заявника, Боржника в судове засідання не з'явились, жодного з витребуваних документів доказів по справі не надали, вимог ухвали суду від 19 листопада 2010 року не виконали, про причини невиконання ухвали суду не повідомили, в тому числі Боржник відзиву на заяву Заявника на ухвалу господарського суду Київської області від 19 листопада 2010 року не надав, Заявник пояснень витребуваних судом по справі не надав. В звязку з неявкою учасників провадження в судове засідання, ухвалою господарського суду Київської області від 29 листопада 2010 року розгляд справи відкладено на 17 грудня 2010 року, зобовязано учасників провадження виконати вимоги ухвали суду по справі від 19 листопада 2010 року.
17 грудня 2010 року в судове засідання з'явився представник Кредитора та надав копію заяви до Київського окружного адміністративного суду про внесення виправлень до виконавчого листа суду від 31 липня 2009 року в адміністративній справі № 2-а-1253/09/1070 та копію Постанови Київського окружного адміністративного суду від 31 липня 2009 року по справі № 2-а-1253/09/1070; представник Боржника не з'явився, жодного з витребуваних документів доказів по справі не надав, вимог ухвал суду від 19 листопада 2010 року, 22 листопада 2010 року не виконав, про причини невиконання ухвал суду не повідомив, в тому числі не надав відзиву на заяву Заявника.
Постановою господарського суду Київської області від 17 грудня 2010 року визнано грошові вимоги Державної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області (ідентифікаційний код юридичної особи: 19422353, місцезнаходження: 07800, Київська обл., смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361) у сумі 2020,37 грн. (дві тисячі двадцять гривень 37 коп.), що складаються з 2 000,00 (дві тисячі гривень) грн. заборгованості за єдиним податком за лютий листопад 2008 року, 20,37 (двадцять гривень 37 коп.) грн. штрафних санкцій і пені; визнано банкрутом фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_2); відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором Банкрута арбітражного керуючого Дорошенко Ярослава Валерійовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_4 (ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів: НОМЕР_2); зобовязано ліквідатора Банкрута протягом 15 днів прийняти бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності від Банкрута, до завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст. ст. 25-32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей передбачених ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, письмово повідомити усіх кредиторів Боржника про уведення ліквідаційної процедури з зазначенням кінцевого строку направлення ліквідатору заяв з вимогами до Банкрута; за рахунок Банкрута копію постанови господарського суду Київської області від 17 грудня 2010 року про визнання фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 банкрутом і інформацію про відкриття ліквідаційної процедури направити всім відомим кредиторам; зобовязано Банкрута забезпечити виконання ліквідатором вимог законодавства, передати ліквідаторові матеріали, відомості і документи щодо фінансово-господарської діяльності Банкрута; встановлено строк пред'явлення кредиторами своїх вимог до Банкрута один місяць двадцять пять днів; звільнено з податкової застави активи платника податків, скасовано арешт майна Банкрута; призначено наступне засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу на 21 квітня 2011 року; зобовязано ліквідатора Банкрута надати суду до 19 квітня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута.
Через канцелярію господарського суд Київської області надійшло клопотання №88 від 04 квітня 2011 року (вх. №4686 від 05 квітня 2011 року) з проханням продовжити термін процедури ліквідації у справі №Б8/173-10 про банкрутство фізичної особи підприємця ОСОБА_1 та продовжити повноваження прав і обовязків нині діючого ліквідатора Банкрута Дорошенка Я.В.
09 квітня 2011 року опубліковано оголошення про визнання банкрутом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_2) та відкриття ліквідаційної процедури в газеті «Голос України»№65 (5065) від 09 квітня 2011 року.
Ухвалою господарського суду Київської області від 14 квітня 2011 року без виклику учасників провадження задоволено клопотання ліквідатора Банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури; строк ліквідаційної процедури продовжено до 07 липня 2011 року; відкладено засідання для розгляду звіту ліквідатора Банкрута та ліквідаційного балансу на 07 липня 2011 року; зобовязано ліквідатора надати суду до 04 липня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута.
21 квітня 2011 року в судове засідання з'явились представники Кредитора та ліквідатор Банкрута. В судовому засіданні учасників провадження повідомлено про задоволення клопотання від 04 квітня 2011 року ухвалою господарського суду Київської області від 14 квітня 2011 року.
07 липня 2011 року у судове засідання з'явилися представник Кредитора та ліквідатор Банкрута та надали пояснення у справі. В судовому засіданні ліквідатор Банкрута заявив усне клопотання про відкладення розгляду звіту ліквідатора Банкрута та ліквідаційного балансу Банкрута.
Ухвалою господарського суду Київської області від 07 липня 2011 року задоволено клопотання ліквідатора Банкрута про відкладення розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута; відкладено засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Банкрута на 16 серпня 2011 року; зобовязано ліквідатора Банкрута надати суду до 13 серпня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута.
Через канцелярію господарського суду Київської області надійшов звіт ліквідатора Банкрута №530 від 23 липня 2011 року (вх. №11251 від 15 серпня 2011 року). До вказаного звіту додано: копію листа №90 від 04 квітня 2011 року Управлінню з питань банкрутства у м. Києві та Київській області із додатками (копії: Форми N1 Повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство, Форми N6 Повідомлення про визнання банкрутом та ліквідацію, Форми N8 Повідомлення про призначення арбітражного керуючого, Форми N9 Повідомлення про боржника) з підтвердженням направлення вказаних документів: копіями повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 07 квітня 2011 року Р01032 2803127 9 та фіскального чеку №4619 від 05 квітня 2011 року УДППЗ «Укрпошта»КМД Київ 32; копію листа №89 від 04 квітня 2011 року головному редактору Голос України з проханням надрукувати обяву; копія акту №ГУ 08094 здачі-прийняття робіт (надання послуг); копію квитанції до прибуткового касового ордеру №207 від 05 квітня 2011 року; копію вимоги №167 від 12 квітня 2011 року Банкруту; копію повідомлення про наслідки відкриття ліквідаційної процедури №168 від 12 квітня 2011 року Банкруту з підтвердженням направлення вказаних документів: копіями повідомлення про вручення (форма 119) з відміткою про вручення 16 квітня 2011 року Р 01032 2906240 2 та фіскального чеку №4981 від 14 квітня 2011 року УДППЗ «Укрпошта»КМД Київ 32; копію запиту №180 від 16 квітня 2011 року Державній податковій інспекції у Бородянському районі з підтвердженням направлення вказаного запиту ліквідатором: копіями повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 20 квітня 2011 року Р 01032 2906241 0 та фіскального чеку №5107 від 18 квітня 2011 року УДППЗ «Укрпошта»КМД Київ 32; копію запиту №182 від 16 квітня 2011 року Інспекції Головного державного реєстратора флоту з підтвердженням направлення вказаного запиту: копією повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 20 квітня 2011 року Р 01032 2906242 9); копію запиту №181 від 16 квітня 2011 року Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку з підтвердженням направлення вказаного запиту: копією повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 20 квітня 2011 року Р 01032 2906243 7); копію запиту №179 від 16 квітня 2011 року заступнику міністра транспорту та звязку України Голові державної авіаційної адміністрації з підтвердженням направлення вказаного запиту: копією повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 20 квітня 2011 року Р 01032 2906244 5; копію запиту №178 від 16 квітня 2011 року Головному управлінню Держкомзему у Київській області з підтвердженням направлення: копією повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 20 квітня 2011 року Р 01032 2906245 3; копію запиту №177 від 16 квітня 2011 року Інспекції державного технічного нагляду з підтвердженням направлення: копією повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 20 квітня 2011 року Р 01032 2906246 1; копію запиту №176 від 16 квітня 2011 року Головному управлінню статистики у Київській області з підтвердженням направлення: копією повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 22 квітня 2011 року Р 01032 2906247 0; копію запиту №175 від 16 квітня 2011 року МРЕВ ДАІ Бородянського району з підтвердженням направлення: копіями повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 21 квітня 2011 року Р 01032 2906248 8 та фіскального чеку №5108 від 18 квітня 2011 року УДППЗ «Укрпошта»КМД Київ 32; копію листа №174 від 16 квітня 2011 року Комунальному підприємству Київської обласної ради «Бородянське БТІ»з доказами направлення: копією повідомлення про вручення (форма 119) з відміткою про вручення 26 квітня 2011 року Р01032 2906249 6 та копією фіскального чеку №5109 від 18 квітня 2011 року УДППЗ «Укрпошта»КМД Київ 32; копію Форми N2 Повідомлення про оголошення у пресі; копію листа №300/10 від 20 квітня 2011 року Державної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області; копію листа №0703-3/7867 від 26 квітня 2011 року Головного управління Держкомзему у Київській області; лист №202 від 27 квітня 2011 року Комунального підприємства Київської обласної ради «Бородянське бюро технічної інвентаризації»; копію листа №13/01/8079 від 05 травня 2011 року Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; копію листа №14/1-07/2153 від 04 травня 2011 року Головного управління статистики у Київській області; копію листа №1.19-04844 від 16 травня 2011 року Державної авіаційної адміністрації (Державіаадміністрація); копію листа №576 від 20 червня 2011 року Інспекції державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації; копію листа №01-10-194 від 11 липня 2011 року виконавчого комітету Дружнянської сільської ради VI скликання Бородянського району Київської області; копію запиту №504 від 08 липня 2011 року Макарівському РЕВ з доказами направлення: копією повідомлення про вручення (форма 119) із відміткою про вручення 26 липня 2011 року та копією фіскального чеку №5898 від 08 липня 2011 року УДППЗ «Укрпошта»КМД Київ 32); копію Витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна; копію Витягу з Державного реєстру правочинів; копію Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про податкові застави; копію листа №502 від 08 липня 2011 року Комунальному підприємству Київської обласної ради «Бородянське БТІ»; копію листа №503 від 08 липня 2011 року Голові Дружнянської селищної ради; копію листа №2191-1909/3016 від 20 липня 2011 року Інспекції головного державного реєстратора флоту; копію листа №361 від 21 липня 2011 року Комунального підприємства Київської обласної ради «Бородянське бюро технічної інвентаризації; ліквідаційний баланс станом на 15 серпня 201 року; реєстр вимог кредиторів; копію довідки №131 від 03 серпня 2011 року Макарівського РЕВ ДАІ.
В судове засідання 16 серпня 2011 року з'явилися представник Кредитора та ліквідатор Банкрута. В свою чергу ліквідатор просить затвердити поданий ним звіт ліквідатора Банкрута, затвердити ліквідаційний баланс, винести ухвалу про ліквідацію фізичної особи підприємця ОСОБА_1
Провадження у справі №Б8/173-10 знаходиться в процедурі ліквідації на стадії затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Заслухавши ліквідатора, представника Кредитора, розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та детально дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута підлягають затвердженню на підставі наступного.
Відповідно до частин 1, 2, 5 ст. 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Ліквідатор повідомляє державний орган з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури.
Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали направляється органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також власнику (органу, уповноваженому управляти майном), органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Відповідно до норми ч. 6 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними. В свою чергу, затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є підставою для припинення провадження у справі згідно п. 6 ч. 1 ст. 40 цього Закону.
Так, вивчивши матеріали справи, судом встановлено, що публікація оголошення про визнання фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_2) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури здійснена 09 квітня 2011 року в газеті «Голос України»№65 (5065), що підтверджено примірником газети «Голос України»з оголошенням, яка додана до Клопотання ліквідатора Банкрута б/н від 14 квітня 2011 року (вх. №5185 від 14 квітня 2011 року).
Відповідно до звіту ліквідатора та наданих останнім в судовому засіданні 16 серпня 2011 року ліквідатором з метою формування ліквідаційної маси вчинено наступні дії.
Направлено запит №180 від 16 квітня 2011 року Державній податковій інспекції у Бородянському районі з проханням надати копії останньої податкової звітності Банкрута; надати відомості про наявність кредиторів, суму кредиторської заборгованості та дані про кредиторів (по можливості за останні 3 роки); надати відомості про наявність у Банкрута рахунків та вкладів у банках чи інших кредитних установах; у разі проведення перевірок надати копії актів цих перевірок.
Інспекції Головного державного реєстратора флоту направлено запит №182 від 16 квітня 2011 року стосовно наявності у власності підприємства водних транспортних засобів (за останні 3 роки).
Запит №181 від 16 квітня 2011 року направлено Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо інформації про володіння банкрутом цінними паперами інших підприємств (за останні 3 роки).
Ліквідатором Банкрута направлено запит №179 від 16 квітня 2011 року заступнику міністра транспорту та звязку України Голові державної авіаційної адміністрації, в якому ліквідатор просить надати відомості про реєстрацію і перереєстрацію Банкрутом авіаційної техніки (за останні 3 роки).
Головному управлінню Держкомзему у Київській області направлено запит №178 від 16 квітня 2011 року стосовно наявності у Банкрута земельних ділянок у власності, користуванні і в тому числі в оренді із зазначенням детальної інформації щодо цього майна; якими були останні дії по розпорядженню даним майном до яких вдавалось керівництво Банкрута (за останні 3 роки).
Запит №177 від 16 квітня 2011 року направлено Інспекції державного технічного нагляду щодо відомостей про реєстрацію і перереєстрацію Банкрутом тракторної, сільськогосподарської, дорожньо-будівельної та меліоративної техніки (за останні 3 роки).
Направлено запит №176 від 16 квітня 2011 року Головному управлінню статистики у Київській області з проханням надати: довідку про перебування у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України структурних підрозділів або підприємств, засновником яких є Банкрут та низку документів (баланс підприємства (форма N 1, для суб'єктів малого підприємництва - форма N 1-м); звіт про фінансові результати (форма N 2, для суб'єктів малого підприємництва - форма N 2-м); звіт про рух грошових коштів (форма N 3); звіт про власний капітал (форма N 4); примітки до річної фінансової звітності (форма N 5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма N 11-ОЗ); обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма N 1-інновація); звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма N 1-Б); звіт з праці (форма N 1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма N 1-ПВ (умови праці)); звіт про використання робочого часу (форма N 3-ПВ); звіт про виробництво промислової продукції (форма N 1П-НПП)).
В МРЕВ ДАІ Бородянського району направлено запит №175 від 16 квітня 2011 року з проханням надати інформацію щодо зареєстрованих Банкрутом транспортних засобів протягом останніх 3-х років та причини зняття їх з обліку (за останні 3 роки).
Лист №174 від 16 квітня 2011 року направлено Комунальному підприємству Київської обласної ради «Бородянське БТІ»з проханням надати відомості стосовно того, чи володіє Банкрут нерухомим майном із зазначенням детальної інформації щодо цього майна та якими були останні дії по розпорядженню даним майном до яких вдавалося керівництво Банкрута (за останні 3 роки).
Макарівському РЕВ направлено запит №504 від 08 липня 2011 року з проханням надати інформацію щодо зареєстрованих Банкрутом та його дружиною транспортних засобів протягом останніх 3-х років та причини зняття їх з обліку (за останні 3 роки).
Лист №502 від 08 липня 2011 року направлено Комунальному підприємству Київської обласної ради «Бородянське БТІ»щодо того, чи володіє дружина Банкрута ОСОБА_5 нерухомим майном із зазначенням детальної інформації щодо цього майна та за ким зареєстровано майно за адресою реєстрації подружжя ОСОБА_5, адреса: АДРЕСА_2.
Голові Дружнянської селищної ради направлено лист №503 від 08 липня 2011 року з проханням Надати відомості щодо реєстрації прав власності на будівлі та земельні ділянки за ОСОБА_1 та ОСОБА_5 на території Дружнянської селищної ради та надати відомості щодо обєктів нерухомості, земельних ділянок (з зазначенням підстав реєстрації та виникнення прав власності) за адресою реєстрації а саме: АДРЕСА_2.
Відсутність активів Банкрута підтверджується доданими до звіту ліквідатора Банкрута відповідями на вище перелічені запити, а саме: в листі №300/10 від 20 квітня 2011 року Державною податковою інспекцією у Бородянському районі Київської області повідомлено, що відомості про наявність кредиторів, про суму кредиторської заборгованості в інспекції відсутня; крім того, ДПІ у Бородянському районі повідомляє, що з моменту взяття на податковий облік Банкрут не звітувався; згідно бази даних ДПІ у Бородянському районі Банкрут розрахункових рахунків в банках не має.
Головним управлінням Держкомзему у Київській області в листі №0703-3/7867 від 26 квітня 2011 року, повідомлено, що за наявною інформацією земельні ділянки в межах Київської області за Банкрутом не обліковуються.
В листі №202 від 27 квітня 2011 року Комунальним підприємством Київської обласної ради «Бородянське бюро технічної інвентаризації»повідомлено, що за Банкрутом станом на 22 квітня 2011 року право власності на обєкти нерухомого майна на території Бородянського району Київської області не зареєстровано.
Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку в листі №13/01/8079 від 05 травня 2011 року повідомлено, що станом на 31 грудня 2010 року Банкрут серед власників, які володіють 10% і більше пакетів акцій емітентів відсутній.
В листі №14/1-07/2153 від 04 травня 2011 року Головним управлінням статистики у Київській області повідомлено, що Банкрут по формах статистичної звітності, зокрема, по формах фінансової звітності за останні 3 роки в Головне управління статистики у Київській області не звітував жодного разу.
Державною авіаційною адміністрацією (Державіаадміністрацією) в листі №1.19-04844 від 16 травня 2011 року повідомлено, що в державному реєстрі цивільних повітряних суден України на Банкрута повітряних суден не зареєстровано.
В листі №576 від 20 червня 2011 року Інспекцією державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації повідомлено, що в Інспекції державного технічного нагляду Київської обласної державної адміністрації, відповідно до компютерної бази даних, Банкрут техніку не реєстрував.
Виконавчим комітетом Дружнянської сільської ради VI скликання Бородянського району Київської області в листі №01-10-194 від 11 липня 2011 року повідомлено, що право власності на будівлі та земельні ділянки за Банкрутом та його дружиною відсутні.
В листі №2191-1909/3016 від 20 липня 2011 року Інспекцією головного державного реєстратора флоту повідомлено, що записи щодо суден, власником або судновласником яких є Банкрут в Державному судновому реєстрі України та в Судовій книзі України, що ведуться по м. Києву відсутні.
В довідці №131 від 03 серпня 2011 року Макарівським РЕВ ДАІ повідомлено, що згідно бази даних Макарівського РЕВ ДАІ станом на 03 серпня 2011 року за Банкрутом та його дружиною транспортні засоби не значаться та за останні три роки з обліку не знімались.
Також відсутність майна у Банкрута підтверджується копією Витягу з Державного реєстру правочинів, що доданий до звіту ліквідатора Банкрута.
Розглянувши звіт ліквідатора, реєстр вимог кредиторів Банкрута, судом встановлено наступне.
Згідно звіту ліквідатора, після публікації оголошення про визнання боржника Банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури до нього не надійшло жодної заяви з грошовими вимогами до Банкрута.
До поданого ліквідатором Банкрута реєстру вимог кредиторів до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 включено вимоги ініціюючого кредитора: державної податкової інспекції в Бородянському районі Київської області в сумі 2020,37 (дві тисячі двадцять гривень 37 коп.) грн., з яких 2000,00 (дві тисячі гривень) грн. заборгованості за єдиним податком за лютий листопад 2008 року, що віднесені ліквідатором Банкрута до четвертої черги задоволення та 20,37 (двадцять гривень 37 коп.) грн. неустойки (пені, штрафу), що віднесені ліквідатором Банкрута до пятої черги задоволення.
Розглянувши заяву вищезазначеного кредитора Банкрута, встановлено наступне.
Відповідно до абзацу 8 статті 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, безспірними вимогами кредиторів є вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Згідно ч. 6 ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Відповідно до ч. 1 п. 49 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 «Про судову практику в справах про банкрутство», згідно з частиною шостою статті 14 Закону вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. За змістом цієї норми до реєстру мають включатися визнані вимоги всіх конкурсних кредиторів, у тому числі безспірні вимоги кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) порушено справу про банкрутство.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи банкрута.
Згідно абз. 1 п.87 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 «Про судову практику в справах про банкрутство», відповідно до частини другої статті 23 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Частиною 4 п. 45 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №15 «Про судову практику в справах про банкрутство»передбачено, що кредитор (кредитори), за заявою якого (яких) порушено справу про банкрутство, не подає (подають) заяв після опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення цієї справи. Вимоги ініціюючих кредиторів вважаються визнаними і після їх перевірки у підготовчому засіданні підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру.
17 грудня 2010 року постановою господарського суду Київської області у справі №Б8/173-10 визнано грошові вимоги ініціюючого Кредитора Державної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 в сумі 2020,37 (дві тисячі двадцять гривень 37 коп.) грн., що складаються з 2000,00 (дві тисячі гривень) грн. заборгованості за єдиним податком за лютий листопад 2008 року, 20,37 (двадцять гривень 37 коп.) грн. штрафних санкцій і пені. Вказані вимоги на підставі ч. 4 п. 45 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №15 «Про судову практику в справах про банкрутство»підлягають задоволенню, втому числі сума в розмірі 2000,00 (дві тисячі гривень) грн. у четверту чергу відповідно до абз. 6 ч. 1 ст. 49 Закону України ?Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом?, де встановлено, що у четверту чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) та сума в розмірі 20,37 (двадцять гривень 37 коп.) грн., у пяту чергу відповідно до абз. 7 ч. 1 ст. 49 Закону України ?Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом?, де встановлено, у п'яту чергу проводяться розрахунки з іншими кредиторами.
Відповідно до частини 2 ст. 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, після завершення розрахунків з кредиторами громадянин-підприємець, визнаний банкрутом, звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів, що були заявлені після визнання громадянина-підприємця банкрутом, за винятком вимог, передбачених абзацом другим цієї частини. Вимоги кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання громадянина-підприємця банкрутом, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про банкрутство громадянина-підприємця відповідно в повному обсязі або в незадоволеній їх частині в порядку, встановленому цивільним законодавством України.
Ліквідатором Банкрута подано суду ліквідаційний баланс станом на 15 серпня 2011 року, в якому засвідчено відсутність майна Банкрута.
В судовому засіданні ліквідатор заявив, що ним не виявлено майна Банкрута, яке є предметом застави, що також підтверджується копією Витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна та копією Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про податкові застави. Також у судовому засіданні ліквідатор Банкрута зазначив, що у звязку з відсутністю документів бухгалтерського обліку аудиторська перевірка господарської діяльності, в тому числі фінансової звітності Банкрута не проводилась.
Отже, у звязку з відсутністю майна у Банкрута грошові вимоги ініціюючого кредитора, а саме Державної податкової інспекції Бородянського району Київської області в сумі 2020,37 грн., та в звязку з відсутністю будь-яких інших активів Банкрута, за рахунок реалізації яких можна погасити вимоги перелічених кредиторів, - вважаються погашеними.
Представник Кредитора (ініціюючого) висловив думку про повне виконання ліквідатором своїх обов'язків у ліквідаційній процедурі, вважає, що звіт ліквідатора Банкрута та ліквідаційний баланс Банкрута підлягають затвердженню.
За таких обставин, розглянувши матеріали справи, звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, а також додані до звіту документи та заслухавши ліквідатора, представника ініціюючого Кредитора судом встановлено, що ліквідатором вжито всіх необхідних дій для виявлення документації, встановлення активів Банкрута, для задоволення вимог кредиторів та виконання покладених на ліквідатора Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” обовязків, в звязку з чим, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Банкрута підлягають затвердженню, а фізична особа підприємець ОСОБА_1 ліквідації та виключенню з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 40 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців», господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо: затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 32 цього Закону. У звязку із затвердженням судом звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, суд дійшов висновку припинити провадження у справі №Б8/173-10.
Відповідно до ч. 5 ст. 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців», у разі, якщо після завершення ліквідаційної процедури в процесі банкрутства, яка встановлена законом, судом постановлене рішення про ліквідацію юридичної особи - банкрута, суд, що виніс відповідне рішення, в день набрання ним законної сили направляє його державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи - банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Керуючись ст.ст. 32, 40, 48, 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ч. 5 ст. 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців», Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №15 «Про судову практику в справах про банкрутство», суд
УХВАЛИВ:
1.Затвердити звіт ліквідатора Банкрута арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. та ліквідаційний баланс фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_2, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_3, видане 21 листопада 2007 року).
2.Ліквідувати фізичну особу підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_2, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_3, видане 21 листопада 2007 року).
3.Вимоги усіх кредиторів визнати погашеними за винятком вимог, передбачених ч. 2 ст. 49 Закону України ?Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом?.
4.Провадження у справі №Б8/173-10 про банкрутство фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_2, свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_3, видане 21 листопада 2007 року) припинити.
5.Зобовязати ліквідатора Банкрута арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. подати державному реєстратору Бородянської районної державної адміністрації копію даної ухвали для проведення реєстрації припинення фізичної особи підприємця Банкрута.
6.Зобовязати ліквідатора арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. повідомити Управління з питань банкрутства у м. Києві та Київській області про завершення ліквідаційної процедури.
7.Ухвалу надіслати: Головному Управлінню статистики в Київській області (04050, м. Київ-50, вул. Тургенівська, 71), державному реєстратору Бородянської районної державної адміністрації (07800, смт Бородянка, вул. Ленiна, 331).
8.Копію ухвали надіслати: Державній податковій інспекції у Бородянському районі Київської області (07800, Київська обл., смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361); ОСОБА_1 (АДРЕСА_2); арбітражному керуючому Дорошенку Я.В. (на дві адреси: 1) АДРЕСА_1; 2) АДРЕСА_3); Управлінню з питань банкрутства у м. Києві та Київській області (03680, м. Київ, вул. Любченка, 15).
СуддяСкутельник П.Ф.