ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2008 р.
Справа № 5/87-39А.
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Луцьккондитер»
до відповідачів : 1) Луцької об’єднаної державної податкової інспекції
2) Головного управління державного казначейства України у Волинській області
За участю Волинської облпрокуратури на стороні відповідачів
про стягнення бюджетної заборгованості по податку на додану вартість в сумі 1375 115грн.
Представники сторін які брали участь у судових засіданнях :
Від позивача : Прокопчук С.В. (дов. від 10.06.2008р.
Від відповідача : 1. Сахарук О.В. –гол.под.інспектор (дов. №94 від 11.03.2008р.),
Коптєва А.Є. –нач. відділу правової експертизи нормативно-правових актів, договорів, розгляду звернень, інформаційно-аналітичного забезпечення та звітності юридичного упр. ДПА у Волинській області (дов. №66 від 26.09.2007р.)
Від відповідача : 2. Зізюкіна Ю.Л. –головний спеціаліст (дов. №12/09/10-12-80 від 10.01.2008р.)
Прокурор відділу представництва облпрокуратури : Манзій П.П.
Суддя Слупко В.Л.
При секретарі Ковальчук В.О.
В судовому засіданні 01.07.2008р. оголошувалась перерва до 03.07.2008р. для надання позивачем актів документальних перевірок за 2006-2007 роки та пояснення щодо використання товариством отриманих нафтопродуктів.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Луцьккондитер»із врахуванням усно уточнених в судовому засідання позовних вимог просить стягнути з Державного бюджету України 1 375 115грн. бюджетної заборгованості по податку на додану вартість, заявленої товариством до Луцької ОДПІ згідно декларації та розрахунків сум бюджетного відшкодування, а саме :
за 2006 рік за 2007 рік
серпень –134 397грн. липень –81667грн.
вересень –135579грн. вересень –356616грн.
жовтень –168871грн. жовтень –497985грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що в 2006 –2007 роках товариством здійснювались господарські операції, в результаті яких виникло право на бюджетне відшкодування за вказані місяці на загальну суму 2667354грн., проте на момент заявлення позову відшкодовано лише 1292239грн., решта суми з незрозумілих причин не відшкодована. Від`ємне значення ПДВ у товариства виникло в зв’язку з тим, що 70 відсотків продукції відправляється на експорт.
Луцька ОДПІ у відзиві на позов та представники в судовому засіданні неповернення бюджетної заборгованості в сумі 1375115грн. мотивують тим, що по ланцюгу постачальників не надійшли відповіді на запити про проведення зустрічних перевірок, на які потрібний певний час. Луцькою ОДПІ на вимогу суду надано копії здійснених запитів по зустрічних перевірках та отримані копії відповідей на них.
Головне управління державного казначейства у Волинській області неповернення позивачу бюджетного відшкодування мотивує відсутністю висновків Луцької ОДПІ про відшкодування товариству «Луцьккондитер»позовної суми.
Дослідивши надані сторонами матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню. При цьому судом враховано наступне :
ТзОВ «Луцьккондитер»зареєстровано платником ПДВ 06.08.1997р., перереєстроване 03.11.2004р., свідоцтво №02821193 серії НБ №119836 видане Луцькою ОДПІ.
Згідно довідок Луцької ОДПІ, складених за результатами виїзних позапланових перевірок з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ за серпень –жовтень 2006 року та липень- вересень, жовтень 2007 року порушень не виявлено.
Затриману суму бюджетного відшкодування –1375115грн. Луцька ОДПІ у запереченнях на позов підтверджує. Із наданої Луцькою ОДПІ суду інформації вбачається, що продавці продукції товариству «Луцьккондитер»включили до податкових зобов’язань ПДВ по операціях з позивачем, розрахунки проведені в безготівковій формі. З вересня 2007р. не надійшли матеріали перевірок по господарській операції з ТзОВ «Агро контракт-Кий»(ДПІ у Подільському районі м.Києва), та по господарській операції з ТзОВ «Цукровий союз»не надійшли матеріали перевірок з ДПІ у Дніпровському районі м.Києва на здійснений запит 22.11.2007р. (останній повтор –16.05.2008р.).
Відповідно до підпунктів 7.7.5 та п.7.7.6 пункту 7.7статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого самого строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобов’язаний у п’ятиденний строк після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п’яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Таким чином, виходячи із аналізу підпунктів 7.7.5, 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 Закону право у платника податку на бюджетне відшкодування виникає через 40 днів після отримання декларації податковим органом.
Посилання Луцької ОДПІ на наказ ДПА України №538 від 12.12.2007р. «Щодо здійснення ефективного контролю за правомірністю відшкодування з бюджету сум ПДВ», як на підставу неможливості своєчасного відшкодування позивачу ПДВ із-за ненадходження матеріалів перевірок по ланцюгу до виробника (імпортера), суд не може визнати обґрунтованим, оскільки Закон України «Про податок на додану вартість»не ставить бюджетне відшкодування у залежність від надходження матеріалів перевірок безпосередньо до виробника (імпортера) та не продовжує строк відшкодування.
Аналіз матеріалів справи свідчить, що окремі податкові інспекціїна здійснені Луцькою ОДПІ запити не надають матеріалів зустрічних перевірок по 7-10 місяців, що не може являтися підставою для відмови позивачу у позові.
Враховуючи вищевикладене, діюче законодавство по ПДВ а також те, що за результатами документальних перевірок Луцькою ОДПІ не було виявлено фактів фіктивних господарських операцій з постачальниками продукції на ТзОВ «Луцьккондитер», по яких заявлено бюджетне відшкодування, вимоги позивача підлягають задоволенню в сумі 1375115грн.
Керуючись ст..7 Закону України «Про податок на додану вартість», ст..ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-
п о с т а н о в и в :
Позов задоволити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Луцьккондитер»(43001, м.Луцьк, вул.Володимирська,57а, р/р 260013011613 в філії ВЦВ «Промінвестбанк»м.Луцьк, МФО 303138, код ЄДРПОУ 00382027 Св-во платника ПДВ №02821193, індив. Податковий номер 003820203173) 1375115грн. бюджетної заборгованості та 1700грн. судового збору.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього 20 денного строку. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана до адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.Л.Слупко
Дата виготовлення повного тексту постанови 08.07.2008р.