Постанова № 1802089, 11.06.2008, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.06.2008
Номер справи
3954-2008а
Номер документу
1802089
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 306

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.06.2008

Справа №2-14/3954-2008А

Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

судді Господарського суду Автономної Республіки Крим Курапової З.І.

секретаря судового засідання Цвященко І.І, розглянувши за участю представників:

Від позивача – Лисенко О.В., довір № 497\10\10-0 від 27.02.2008 р.

Від відповідача – не з’явився

За позовом Первомайської міжрайонної ДПІ в АРК, смт. Первомайське, вул.. Гагаріна,18

До відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа», смт. Первомайське, вул.. Октябрьська, 116

Про припинення юридичної особи

Обставини справи:

Позивач – Первомайська міжрайонна ДПІ в АРК, звернувся до господарського суду АРК із позовом про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа», смт. Первомайське, вул.. Октябрьська, 116

Відповідач у судовому засіданні не з’явився про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією.

Згідно з пунктом 6 Закону України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” № 2953-ІV від 06.10.2005 р., що набрав чинність 01.11.2005 р., до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у перший та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, дійсним Кодексом і міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких дано Верховною Радою України.

Провадження по адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, що діє на час здійснення окремої процесуальної дії, розгляду справи.

Відповідно до пункту 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень.

Згідно з пунктом 7 частині 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Позивач є суб’єктом владних повноважень у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначений законодавством..

Аналіз суб’єктного складу та характеру правовідносин свідчить, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції.

У засіданні суду позивачем та відповідачем заявлено клопотання про відмову від здійснення фіксації судового процесу технічними засобами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд –

В С Т А Н О В И В:

06.05.2001 р. рішенням Первомайської районної державної адміністрації зареєстровано юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа», смт. Первомайське, вул.. Октябрьська, 116 за № 4055506ю0010137.

Загідно акту № 50\15-1\31338417 Первомайської міжрайонної ДПІ відповідач з 09.08.2007 не представляє податкову звітність крім того з 2003 року податкова звітність надається з прочерками в декларації податку на прибуток, що свідчить про відсутність ведення фінансово-господарської діяльності, чим порушує п.4 статті 16 ЗУ « Про оподаткування прибутку підприємств.

Крім того згідно довідки Первомайської міжрайонної ДПІ що ТОВ «Альфа» за юридичною адресою не знаходится.

Відповідно до ст. 7 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 г. № 436-IV відносини у сфері господарювання регулюються Конституцією України, Господарським Кодексом України, Законами України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами інших органів державної влади та органів міського самоврядування, а також іншими нормативними актами.

Згідно зі ст. 58 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 г. № 436-IV, скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними, або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону або установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно зі ст. ст. 238, 239 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 г. № 436-IV, до суб'єктів господарювання за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, можуть бути застосована адміністративно-господарська санкція – скасування державної реєстрації та ліквідації суб'єкта господарювання.

Відповідно до ст. 247 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 г. № 436-IV, при здійсненні суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Згідно з ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 г. № 755-IV, одним з підстав для прийняття судом рішення про припиненні підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, зокрема э неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

При таких обставинах, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню, оскільки підтверджуються матеріалами справи, та відповідають чинному законодавству України.

Відповідно до часті 1 статті 71 Кодексу Адміністративного Судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Згідно пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись частиною 1 статті 71, статтями 94, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Припинити юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа», смт. Первомайське, вул.. Октябрьська, 116 ( ЕДРПОУ 31338417, відомостей про банківські рахунки не має).

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Курапова З.І.