Постанова № 17890427, 26.08.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.08.2011
Номер справи
7272/11/2070
Номер документу
17890427
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

26 серпня 2011 р. № 2-а- 7272/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого Судді Бездітка Д.В.,

при секретарі судового засідання Фоміній В.В.,

з викликаних та повідомлених осіб в судове засідання ніхто не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області

до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Ізюмська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 2364,95 грн.

Позивач обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що ФОП ОСОБА_1 має податковий борг, що виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобовязання, самостійно визначеного платником податків по деклараціях № 28022, 2597, 1836, 13827, та внаслідок несплати в установлений строк грошового зобовязання визначеного на підставі акту перевірки, а саме по податковим повідомленням рішенням №0011011730 від 19.02.2009р., №0071951730 від 29.05.2009р., №0031361730 від 21.04.2011р. Станом на 25 травня 2011 року ФОП ОСОБА_1 має податковий борг перед бюджетом на суму 2364,95 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подавши заяву про розгляд справи за своєї відсутності. Позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі, виходячи із доводів позовної заяви.

Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, до суду не прибув, причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи або її розгляд за своєї відсутності не надав.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд доходить висновку про обґрунтованість заявленого позову та необхідність його задоволення, керуючись при цьому наступним.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрований як субєкт господарювання виконавчим комітетом Ізюмської міської ради Харківської області 27.04.1999р., взятий на податковий облік як платник податків в Ізюмській ОДПІ у Харківській області.

ФОП ОСОБА_1 має податковий борг перед бюджетом на суму 2364,95 грн., що виник внаслідок: несплати в установлений строк грошового зобовязання, самостійно визначеного платником податків по деклараціях № 28022 від 03.02.2009 р., № 2597 від 16.02.2009 року, № 1836 30.01.2010 року, № 13827 від 22.04.2011 року, та внаслідок несплати в установлений строк грошового зобовязання визначеного на підставі акту перевірки, а саме по податковим повідомленням рішенням №0011011730 від 19.02.2009р., №0071951730 від 29.05.2009р., №0031361730 від 21.04.2011р.

Позивачем було вжито заходи, передбачені законодавством України (яке діяло на час виникнення заборгованості), щодо погашення даного боргу. Зокрема, на адресу відповідача надіслано першу податкову вимогу від 01.04.2009 року за №1/49, та другу податкову вимогу від 13.10.2010 року, які були отримані відповідачем.

Зазначені вимоги відповідачем не оскаржувались, отже сума заборгованості, визначена ними до сплати, є узгодженою.

Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 23120512 від 06.04.2009р. зареєстровано податкову заставу на активи платника - ОСОБА_1

Заступником начальником Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області було прийнято рішення № 47/24-НОМЕР_1 від 15.11.2010р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків ФОП ОСОБА_1 в рахунок погашення його податкового боргу.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII, яка діяла на час винекнення спірних правовідносин, до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.

Суд зазначає, що правовідносини сторін щодо порядку погашення податкового боргу також регламентовані нормами Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на час виникнення заборгованості.

Відповідно до абзацу 1 ч.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 11 ч.1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено право державних податкових інспекцій подавати в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до абз. 1,2 п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

Відповідно до п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Згідно з п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, встановлено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини;

Таким чином, Ізюмською ОДПІ у Харківській області, здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені законодавством, але вони не призвели до погашення податкового боргу, загальна сума якого в розмірі 2364,95 грн. є узгодженою, відповідачем не сплачено.

Із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, отже, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись ст., ст. 160,161,162,163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1) заборгованість у розмірі 2364.95 (дві тисячі триста шістдесят чотири гривні) 95 копійок на користь Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області (64300, Харківська область, місто Ізюм, вулиця Фрунзе, будинок 32, ЄДРПОУ 22706054).

Апеляційна скарга на постанову подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення або, в разі оголошення у судовому засіданні вступної та резолютивної частини протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. В разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлений 31 серпня 2011 року.

Суддя Д.В. Бездітко