Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 серпня 2011 р. Справа № 2а- 10303/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чудних С.О.,
при секретарі судового засідання Король Д.О.,
за участю представників сторін:
прокурора - Дитиненко А.В.,
представника позивача - не прибув,
представник відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення суми ,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету 1700 грн. р/р31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м. Харкова, код 24134589, код платежу 21081100.
В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор зазначив, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головної автоінспекції в Харківській області, під час перевірки автотранспортного засобу МАЗ 3334, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, проведеної 17.03.2011 року встановлено порушення водієм вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011 року. За даним фактом державним інспектором територіального управління Головної автотранспортної інспекції 17.03.2011 року складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №227444, з яким відповідач був ознайомлений. 10 травня 2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 128635 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. Відповідачем у встановлений законодавством строк зазначений штраф не сплачено.
В судовому засіданні прокурор повністю підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник позивача в судове засіданні не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач, в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутністю не надавав.
Згідно з ст.35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що не явка представника позивача та відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Вислухавши думку прокурора, дослідивши зібрані у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Законом України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Згідно вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб’єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.
Під час перевірки автотранспортного засобу МАЗ 3334, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 проведеної 17.03.2011 року, встановлено порушення водієм вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011 року, а саме: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За даним фактом державним інспектором територіального управління Головної автотранспортної інспекції 17.03.2011 складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №227444, з яким відповідач був ознайомлений.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 Закону України "Про автомобільний транспорт" про порушення законодавства про автомобільний транспорт, передбачені пунктами 1 - 6 ст. 69 вказаного Закону, посадовою особою територіального органу центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту складається протокол не пізніше двох місяців з дня вчинення цього порушення, який розглядається протягом десяти днів керівником цього територіального органу та за наявності підстав останнім ухвалюється постанова про застосування до перевізника фінансових санкцій.
З матеріалів справи вбачається, що територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 направлялось повідомлення про розгляд справи про вчинене правопорушення та його запрошення на розгляд цієї справи, яке відбудеться 10 травня 2011 року з 9 до 12 години за адресою: АДРЕСА_1. Дане повідомлення отримано відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.7).
10 травня 2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 128635 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн.
Зазначена постанова фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 оскаржена не була.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до матеріалів справи копія постанови від 10.05.2011 року отримана уповноваженим представником ФОП ОСОБА_1 за довіреністю від 23.02.2011р., про що свідчить розписка, яка міститься в матеріалах справи (а.с.5).
Однак, на час розгляду справи сума фінансових санкцій відповідно до постанови №128635 від 10 травня 2011 року у добровільному порядку фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не сплачена.
Суд звертає увагу, що на час розгляду справи, відповідачем не надано доказів того, що постанова від 10.05.2011 року була оскаржена відповідно до чинного законодавства та її скасовано, отже є чинною.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є державною установою, яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету. Штрафи, які накладаються на порушників законодавства про автомобільний транспорт стягуються в дохід держави.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення суми є обґрунтованим, законним та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір віднести за рахунок державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення суми- задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (61170, АДРЕСА_2, код НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (01035, м. Київ, пр. Перемоги, 14) в дохід Державного бюджету суму в розмірі <Текст >1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м. Харкова , код 24134589, код платежу 21081100. .
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Чудних С.О.
Повний текст постанови виготовлено 26 серпня 2011 року.