Ухвала суду № 17880389, 23.08.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
23.08.2011
Номер справи
1/17-2011-1558
Номер документу
17880389
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"23" серпня 2011 р.№ 1/17-2011-1558 Суддя Найфлейш В. Д., розглянувши заяву № 4909/2011 від 18.08.2011 р. ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ СУДНОБУДІВЕЛЬНО-СУДНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД» про порушення справи про банкрутство ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ СУДНОБУДІВЕЛЬНО-СУДНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД»(68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Артема, 1; код ЄДРПОУ 32783269)

В С Т А Н О В И В :

ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ СУДНОБУДІВЕЛЬНО-СУДНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД»звернулось до господарського суду Одеської області із заявою про порушення справи про банкрутство, в порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останній неспроможний погасити кредиторську заборгованість в загальній сумі 4764166, 82 грн., а саме перед компанією РІАЛ ЕСТЕЙТ ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД заборгованість складає 3602352, 01 грн.; перед фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 541937, 00 грн.; перед фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 458050, 00 грн.; перед ТОВ «ПРАЙДСТІЛ»- 161354, 32 грн.; ТОВ «КААЛБАЙ ГРУП ХОЛДИНГ УКРАЇНА»- 320, 00 грн.; перед ТОВ «МЕТАЛЛАЙН»- 153, 49 грн.

Відповідно до ст.4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно з п. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з преамбулою Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” цей Закон встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності субєкта підприємницької діяльності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.

Статтею 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що якщо вартості майна боржника юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлених зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобовязані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Відповідно до вимог ч.4 ст.105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Відповідно до вимог ч.1 ст.110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно з вимогами ч.3 ст.110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

За змістом частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обовязковою перевіркою органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку субєкт господарювання.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»суддя не пізніше пяти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Згідно п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

До заяви голови ліквідаційної комісії про визнання ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ СУДНОБУДІВЕЛЬНО-СУДНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД»банкрутом не надано доказів (первинних документів), що підтверджують наявність заборгованості боржника перед компанією РІАЛ ЕСТЕЙТ ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД в сумі 3602352, 01 грн.; перед фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 541937, 00 грн.; перед фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 458050, 00 грн.; перед ТОВ «ПРАЙДСТІЛ»- 161354, 32 грн.; ТОВ «КААЛБАЙ ГРУП ХОЛДИНГ УКРАЇНА»- 320, 00 грн.; перед ТОВ «МЕТАЛЛАЙН»- 153, 49 грн., а саме договори, накладні, акти виконаних робіт, квитанції, платіжні доручення, у звязку з чим неможливо встановити наявність кредиторської заборгованості і ознаки неплатоспроможності, що є підставами порушення справи про банкрутство.

Крім того, головою ліквідаційної комісії боржника не надано суду доказів повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства, а також доказів надання проміжного балансу державній податковій інспекції для перевірки.

Таким чином, заявником не надано доказів проведення відповідних дій, як передумови для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство відповідно до ст. 60 ГК України та ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, а тому заява голови ліквідаційної комісії ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ СУДНОБУДІВЕЛЬНО-СУДНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД»підлягає поверненню без розгляду на підставі ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п. 3 ст. 63 ГПК України.

Повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ст. ст. 9, 51 Закону України “Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Заяву ЗАКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ СУДНОБУДІВЕЛЬНО-СУДНОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД»(68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Артема, 1; код ЄДРПОУ 32783269) про визнання банкрутом у порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” - повернути заявнику без розгляду.

2. Видати довідку на повернення держмита.

У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.10.93 р. № 7-93 державне мито у сумі 85,00 грн., перераховане квитанцією №143258581 від 01.04.2011 р. підлягає поверненню.

Додаток: заява про порушення справи про банкрутство з додатком на 62 аркушах.

Примірник ухвали надіслати сторонам.

Суддя Найфлейш В.Д.