Постанова № 17877826, 19.08.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2011
Номер справи
3941/11/2170
Номер документу
17877826
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2011 р. Справа № 2-а-3941/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О. В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів до приватного підприємства "Жилсервіс" про стягнення пені за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій,

встановив:

Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів (далі по тексту - позивач або Фонд) звернулось до адміністративного суду із позовом до приватного підприємства “Жилсервіс” (далі по тексту - відповідач або ПП “Жилсервіс”) про стягнення пені у розмірі 1316,64 грн.

У судове засідання сторони не з'явились. Представник позивача надав клопотання, відповідно до якого підтримує позовні вимоги у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Представник відповідача надав заяву, згідно із якою позовні вимоги визнає у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Виходячи з вищевикладеного та на підставі ч. 4 ст. 122 КАС України суд визнав за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на основі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до змісту позовної заяви, суть спору полягає у наступному. Так, відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" 21.03.1993 № 875-ХІІ (далі по тексту - Закон № 875-ХІІ) встановлено норматив кількості робочих місць, на які суб'єкти господарської діяльності зобов'язані працевлаштовувати інвалідів. У випадку невиконання зазначеного нормативу до таких суб'єктів господарської діяльності застосовують адміністративно-господарські санкції у розмірі середньорічної заробітної плати, що виплачується на даному підприємстві. Крім того, у випадку несвоєчасної сплати таких санкцій на їх суму нараховується пеня на день остаточного погашення заборгованості.

04.06.2010 суддею Херсонського окружного адміністративного суду винесено рішення, відповідно до якого з ПП “Жилсервіс” стягнуто заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені у розмірі 6756,93 грн., з них сума адміністративно-господарських санкцій становить 6010,53 грн., сума пені –746,40 грн. Однак, заборгованість, стягнута вказаним рішенням суду, погашена відповідачем остаточно лише 15.03.2011, що підтверджується виписками ГУДКУ по Херсонській області. Виходячи з цього, пеня нараховувалась підприємству і після постановлення судового рішення на несплачену суму заборгованості. Тому, на день остаточного погашення боргу ПП “Жилсервіс”було донараховано суму пені у розмірі 1316,64 грн. Про необхідність її сплати відповідач повідомлявся листом від 30.06.2011 № 03-04/783, однак на момент подачі позову заборгованість залишається непогашеною, позивач просить стягнути її у судовому порядку.

Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно дослідивши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.

ПП “Жилсервіс” є юридичною особою, що використовує найману працю.

Відповідно до Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 14.04.2011 № 129 до основних завдань Фонду відноситься ведення обліку заборгованості по сплаті сум адміністративно-господарських санкцій і пені, які нараховані підприємствам, установам, організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських організацій інвалідів, фізичним особам, які використовують найману працю, а також ведення претензійно-позовної роботи у судах різних інстанцій. Таким чином, Фонду надано право звертатись до адміністративного суду з позовом про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.

Законом № 875-ХІІ визначено основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантовано їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.Зокрема, встановлено правові гарантії для реалізації права інвалідів на працевлаштування.

Так, відповідно до ст. 19 Закону № 875-ХІІ для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. При цьому підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Відповідно до ст. 20 Закону № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Згідно із ст. 20 Закону № 875-ХІІ адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Постановою судді Херсонського окружного адміністративного суду від 04.06.2010 у адміністративній справі № 2а-3995/09/2170 за позовом прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ПП “Жилсервіс” встановлено факт порушення останнім нормативу кількості робочих місць, на які суб'єкти господарської діяльності зобов'язані працевлаштовувати інвалідів у період 2006-2007 рр. Виходячи з цього до підприємства застосовано суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 6010,56 грн. Крім того, за несвоєчасну сплату зазначених санкцій відповідачу нараховано пеню у розмірі 746,40 грн. Вказані адміністративно-господарські санкції та пеня стягнуті з ПП “Жилсервіс”.

Відповідно до ч. 1, ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Враховуючи, що постанова у адміністративній справі № 2а-3995/09/2170 набрала законної сили, факт порушення ПП “Жилсервіс” нормативу кількості робочих місць, на які суб'єкти господарської діяльності зобов'язані працевлаштовувати інвалідів, у період 2006-2007 рр. та факт правомірності застосування адміністративно-господарських санкцій та пені до відповідача не підлягає доказуванню.

Відповідно до ст. 20 Закону № 875-ХІІ порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Згідно із копіями виписок ГУДКУ у Херсонській області ПП “Жилсервіс” проведено платежі на погашення заборгованості, стягнутої за рішенням суду від 04.06.2010, датовані 24.12.2010 та 15.03.2011. Таким чином, остаточна сплата боргу відповідача, стягнутого за рішенням суду, відбулась 15.03.2011. Разом з тим, постановою суду стягнено суму пені у розмірі, нарахованому станом на момент подачі позову. Виходячи з цього, нарахування пені продовжувалось після подачі позову до суду, набрання законної сили рішенням суду і до моменту остаточної сплати адміністративно-господарських санкцій. Відповідно до розрахунку, доданого до позовної заяви, остаточна сума пені, нарахована на момент погашення відповідачем боргу по сплаті адміністративно-господарських санкцій, склала 1316,64 грн.

Відповідно до ст. 112 КАС України відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуюче, те, що відповідач адміністративний позов визнав у повному обсязі, а також вищезазначені обставини справи, суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову у повному обсязі, вважає, що борг відповідача по сплаті пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів до приватного підприємства "Жилсервіс" про стягнення пені за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємства "Жилсервіс" (код ЄДРПОУ 31848870) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Державної служби з питань інвалідів та ветеранів (код ЄДРПОУ 14125171) пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1316 (одна тисяча триста шістнадцять) гривень 64 коп. на розрахунковий рахунок 31219230700002, одержувач УДК у м. Херсоні, банк ГУДКУ по Херсонській області, код 24104230, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Анісімов О.В.

кат. 10.3.4