Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.08.11 Справа № 5/5009/3229/11
Суддя К.В. Проскуряков
За позовом: Прокурора м. Енергодара Запорізької області (71503, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Комсомольська, буд. 3) в інтересах держави, в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Енергодарської міської ради (71502, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Курчатова, буд. 11)
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Технокомплект 2001”(71500, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Курчатова, буд. 36, кв. 7)
про зміну договору оренди земельної ділянки
Суддя Проскуряков К.В.
Представники сторін:
Від прокуратури: Романов Р.О., посвідчення №83 від 06.08.2008 р.
Від позивача: ОСОБА_1, довіреність №02-20/4403 від 17.12.2010 р.
Від відповідача: ОСОБА_2, довіреність № 27/03 від 27.03.2011р.
СУТНІСТЬ СПОРУ:
09.06.2011 р. до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява від Прокурора м. Енергодара Запорізької області в інтересах держави, в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах Енергодарської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю “Технокомплект 2001” про зміну договору оренди земельної ділянки.
Ухвалою суду від 09.06.2011 р. порушено провадження у справі № 5/5009/3229/11, розгляд якої призначено на 06.07.2011 р. Ухвалою від 06.07.2011 р. розгляд справи відкладений на 28.07.2011 р. Ухвалою суду від 28.07.2011 р. розгляд справи був відкладений на 08.08.2011 р. У судовому засіданні від 08.08.2011 р. судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
За письмовим клопотанням представників прокурора, позивача та відповідача розгляд справи відбувся без фіксації судового процесу за допомогою технічних засобів.
Представник позивача та прокурор підтримали позовні вимоги викладені у позовній заяві від 06.06.2011 р. за вих. №2261, пояснивши, що Перевіркою, проведеною прокуратурою м. Енергодара встановлено, що між Енергодарською міською радою Запорізької області в особі міського голови Яковлева Георгія Олексійовича та Товариством з обмеженою відповідальністю «Технокомплект 2001»в особі директора Зарубіна Сергія Володимировича укладений договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,3847 га, розташованої у промисловій зоні (район ДБК) у м. Енергодарі Запорізької області, який 08.10.2004 зареєстрований у Кам'янсько - Дніпровському районному відділі Запорізькій регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у державному реєстрі земель вчинено запис № 44.
Згідно з п. 8 Договору орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 14 618,00 грн. за термін дії договору, за загальну площу земельної ділянки. Обчислення розміру орендної плати за землю, згідно з п. 9 Договору, здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Відповідно до п. 10 Договору орендна плата вноситься у розмірі 1/2 частини від загальної річної орендної плати щомісяця до 20 числа на розрахунковий рахунок на р/р 33218812700015.
Згідно з вимогами пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755 - VI розмір орендної плати не може бути меншим розміру земельного податку для земель сільськогосподарського призначення та трикратного розміру земельного податку для інших категорій земель.
Державною податковою інспекцією у м. Енергодарі Запорізької області проведено розрахунок недоотриманої суми орендної плати за Договором, укладеним між Позивачем і Відповідачем, та встановлено, що у зв'язку з невідповідністю умов Договору вимогам Податкового кодексу України розрахункові втрати надходжень до бюджету становлять 21764,02 грн. Таким чином земельний податок, що повинен сплачуватися за земельну ділянку, передану Відповідачу в оренду за Договором, відповідно до вимог Податкового кодексу України повинен складати 3 % від суми земельного податку.
Пункт 8 Договору оренди, укладеного між Позивачем та Відповідачем, не відповідає вимогам Податкового кодексу України в частині встановленої орендної плати.
Згідно зі ст. 30 Закону України «Про оренду землі»та п. 32 Договору зміна умов договору оренди здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.
Енергодарською міською радою 08.10.2009 р., 14.09.2009 р. та 28.02.2011 р. направлені на адресу Відповідача листи стосовно необхідності приведення договору оренди землі до вимог законодавства (на той час, відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про оренду землі») та у 2011 р. відповідно до вимог ст. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755 - VI.
Для вирішення питання щодо врегулювання розміру орендної плати відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про оренду землі»та ст. 7 Закон) України «Про плату за землю» представники Відповідача у 2010 р. запрошувались до Енергодарської міської ради на засідання комісії з питань визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді міста внаслідок порушення земельного законодавства.
Однак, ТОВ «Технокомплект 2001»не надано згоди на укладення додаткової угоди щодо збільшення орендної плати втричі відповідно до вимог законодавства.
Станом на травень 2011 р. відповідні зміни до договору оренди, укладеного між Енергодарською міською радою та ТОВ «Технокомплект 2001»не внесено.
В обґрунтування позову посилаються на ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755 - VI, ст.ст. 653, 654 ЦК України, ст. ст. 2, 22, 29, 54-57 ГПК України. Просять суд позов задовольнити.
Представник відповідача підтримав свої письмові заперечення на позов від 01.07.2011 р., вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та незаконними з наступних підстав. Відповідач на законних підставах відповідно до договору оренди землі від 08.07.2004 р. користується землею. Заборгованість ТОВ “Технокомплект 2001” перед міським бюджетом по оплаті оренди земельної ділянки відсутня. Рішення про надання в оренду земельної ділянки приймає Енергодарська міська рада, виходячи з приписів ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, що є виключною компетенцією міської ради. Міська рада відповідно до зазначеної статті закону не приймала рішень про внесення змін у договір оренди. Фінансове управління Енергодарської міської ради (далі фінансове управління) та міський голова звертались до відповідача з листом-попередженням про укладення додаткової угоди. Зазначені листи прокурор та позивач вважають доказом того, що відповідачеві було направлено проект додаткової угоди. Але вказані листи не можуть бути належним доказом дотримання процедури внесення змін до договору, оскільки фінансове управління, міський голова, податкова інспекція та прокурор м. Енергодара не є сторонами по договору оренди земельної ділянки від 08.07.2004 р. Також, фінансове управління та міський голова в порушення ст. 19 Конституції України вийшли за межі своїх повноважень, тобто без відповідного рішення ради, вимагають внести зміни до договору, який укладено з міською радою. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки не введена в дію рішенням міської ради. Частина 1 статті 7 Закону України “Про плату за землю” встановлює, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких введено в дію, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах 5-10 цієї статті чи частині 2 статті 6 цього закону. Тобто, розмір орендної плати, яку має сплачувати відповідач за договором оренди безпосередньо залежить від грошової оцінки земельної ділянки, яка є обєктом договору оренди від 08.07.2004 р. В проекті додаткової угоди, направленому відповідачу листом міського голови вказано, що орендар вносить орендну плату в трикратному розмірі земельного податку на рік. На підставі якого документа змінений розмір орендної плати в проекті додаткової угоди не зазначено. Яким законом керувався прокурор та позивач, розраховуючи орендну плату за землю не вказано. Також, відповідач зазначає, що на підставі ч. 1 ст. 210 ЦК України правочин підлягає державній реєстрації у випадках, встановлених законом. Ця норма кореспондується з положеннями ст.ст. 18, 20 Закону України «Про оренду землі». Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації. Договір оренди землі пройшов державну реєстрацію 03.10.2004 р. реєстровий запис №44. За приписами ч. 1 ст. 651 ЦК України зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Згідно положень ч. 2 цієї статті договір може бути змінено за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. Таких порушень відповідач не допускав (оренду плату вносив своєчасно в розмірі, передбаченому договором), тобто відсутні правові підстави для зміни договору. Згідно ч. 1 ст. 654 ЦК України зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється. Іншого порядку без згоди однієї з сторін примусової або автоматичної зміни договору оренди землі ні договір, ні жодний законодавчий акт, у тому числі і Податковий кодекс не передбачають. На підставі викладено відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд,
ВСТАНОВИВ:
08.07.2004 р. між Енергодарською міською Радою Запорізької області в особі міського голови Яковлева Георгія Олексійовича (далі Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Технокомплект 2001” в особі директора Зарубіна Сергія Володимировича (далі Орендар) укладено договір оренди землі, відповідно до п. 1 якого Орендодавець на підставі рішення двадцять третьої сесії Енергодарської міської ради №5 від 19.05.2004 р. двадцять четвертого скликання, передає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка розташована в м. Енергодарі, Запорізької області, в промисловій зоні (район ДБК).
Відповідно до п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка площею 0,3847 гектара для зберігання автокранів.
Згідно з п. 7 даного договору, цей договір укладено на 10 років: з 19 травня 2004 р. по 19.травня 2014 р.
Пунктом 8 договору передбачено, що орендна плата вноситься Орендарем у грошовому відбитку в розмірі 14 618,00 грн. за термін дії договору, за загальну площу земельної ділянки.
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. (п.9).
Відповідно до п.10 договору орендна плата вноситься в розмірі 1/12 частини від загальної річної орендної плати щомісяця до 20 числа на розрахунковий рахунок 33215812800015 (копію квитанції про сплату орендної плати предявляти в Енергодарський міський відділ земельних ресурсів).
Пунктом 11 договору встановлено, що розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до п.32. зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розвязується у судовому порядку.
Договір оренди землі 08.07.2004 р. посвідчений приватним нотаріусом Енергодарського міського нотаріального округу Запорізької області ОСОБА_3 за №5857, зареєстрований у Камянсько-Дніпровському відділі Запорізької регіональної філії державного земельного кадастру при Держкомземі України у книзі №4, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 08.10.2004 р. за №44.
Начальник фінансового управління Енергодарської міської ради Денисенко О.В. листом від 14.09.2009 р. за вих.№03-12/933 запросив ТОВ “Технокомплект 2001” на засідання комісії з питань визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді міста внаслідок порушення земельного законодавства, стосовно приведення у відповідність до вимог ст.7 Закону України “про оплату за землю” та ст. 21 Закону України “Про оренду землі” розміру орендної плати за землю. У даному листі вказано, що засідання комісії відбудеться 23.09.2009 р. о 15-00 в кабінеті №217 Енергодарської міської ради.
08.10.2009 р. фінансове управління Енергодарської міської ради направило на адресу відповідача лист за вих.№03-12/1056, у якому зазначено, що на засіданні комісії 23.09.2009 р. було розглянуто питання щодо необхідно укладання ТОВ “Технокомплект 2001” додаткової угоди до договору оренди землі. Зазначено, що у 2009 р. по населених пунктах, грошову оцінку земель яких не проведено, застосовуються ставки земельного податку, встановлені ч.2 ст.7 Закону України “Про плату за землю”, що дорівнює 1,953 грн. на рік за 1 квадратний метр. Статтею 21 Закону України “Про оренду землі” встановлено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у комунальній власності, не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що дорівнює 5,86 грн. на рік за 1 квадратний метр земельної ділянки.
ТОВ “Технокомплект 2001” не надало згоду на укладення додаткової угоди щодо збільшення орендної плати.
Рішенням Виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 15.10.2009 р. №253 “Про затвердження протоколу засідання комісії по визначенню та відшкодуванню збитків, заподіяних територіальній громаді міста внаслідок порушення земельного законодавства” було затверджено протокол засідання комісії від 23.09.2009 р. №3. Відповідно до протоколу засідання комісії вирішено фінансовому управлянню (Денисенко О.В.) стосовно землекористувачів: ОСОБА_4, ВАТ “Укртелеком”, ПП “Міф”, ТОВ “Інтерсталь”, ТОВ “Санрайз”, ТОВ “СОЮЗЕНЕРГО-ПЛЮС”, ТОВ “Технокомплект 2001”, з метою приведення розміру орендної плати за землю у відповідність до вимог чинного законодавства підготувати необхідні документи для поданні до суду.
Листом-попередженням від 28.02.2011 р. за вих.№02-27/0828 міський голова Наумичев І.М. звернувся до ТОВ “Технокоплект 2001”, у якому вказано на необхідність укладення та оформлення належним чином додаткової угоди до договору оренди землі, з метою приведення розміру орендної плати у відповідності до статті 288.5.1. Податкового кодексу України. Додаток до даного листа проект додаткової угоди до договору оренди землі на 1 арк. Даний лист відповідач отримав 03.03.2011 р., що підтверджується поштовим повідомлення про вручення кореспонденції від 01.03.2011 р. №00373402.
Державна податкова інспекція у м. Енергодар Запорізької області листом від 18.05.2011 р. за вих. №6981/9/15-207 повідомила прокуратуру м. Енергодара про порушення п.п.288.5.1. п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України. Відповідно до п.286.2. ст. 286 Податкового кодексу платники орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік. За результатами перевірки податкової звітності по орендній платі за землю 2011 р. встановлена невідповідність договорів оренди земельних ділянок вищевказаним вимогам по 5 підприємствам, з яких є ТОВ “Технокомплект 2001” (ЄДРПОУ 31494838) договір оренди земельної ділянки ВВК №165335 від 19.05.2004 р.
Начальник відділу Держкомрезерву у м. Енергодар Бойко Т.А. Запорізької області листом від 18.07.2011 р. №352/03-06 повідомив директора ТОВ “Технокомплект 2001” Зарубіна С.В. про те, що станом на 18.07.2011 р. у м. Енергодар нормативна грошова оцінка земель не введена в дію, тому надати довідку про грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3847 га у м. Енергодарі неможливо. Повідомляє, що ставка земельного податку на 2011 р. складає 2,016 грн. за 1 кв.м.
Листом від 21.07.2011 р. ДПІ у м. Енергодар Запорізької області повідомила відповідача, що станом на 21.07.2011 р. за ТОВ “Технокомплект 2001”податковий борг з орендної плати за землю за даними карток особових рахунків, що ведуться ДПІ у м. Енергодар Запорізької області, не обліковується.
Станом на 08.08.2011 р. зміни до договору оренди від 08.07.2004 р., укладеного між Енергодарською міською радою та ТОВ “Технокомплект 2001” не внесені.
Оцінивши представлені докази в їх сукупності вважаю, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.11 ЦК України цивільні права та обовязки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обовязки, зокрема, у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обовязки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Частина 7 ст. 93 Земельного кодексу України встановлює, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
До набрання чинності Податкового кодексу України та на час виникнення договірних відносин між позивачем і відповідачем питання стосовно оренди земельної ділянки та розміру орендної плати за землю регулювались Законом України «Про оренду землі»та Законом України «Про плату за землю».
Статтями 18, 20 Закону України «Про оренду землі»передбачено, що договір оренди набирає чинності після його державної реєстрації. Державна реєстрація договорів оренди провадиться у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі»істотною умовою договору оренди землі є орендна плата, із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату
Частинами 1, 2 ст. 21 Закону України «Про оренду землі»встановлено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України «Про плату за землю»).
Пунктом 2 ч. 4 ст. 21 Закону України «Про оренду землі»закріплено мінімальний розмір річної орендної плати, зокрема вказано, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».
Згідно з вимогами пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755 - VI розмір орендної плати не може бути меншим розміру земельного податку для земель сільськогосподарського призначення та трикратного розміру земельного податку для інших категорій земель.
Статтею 654 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, який змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.
Згідно зі ст. 188 ГК України зміна господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну або розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Статтею 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
У статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначено виключну компетенцію сільських, селищних, міських рад. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються одні з таких питань як: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин (п.34); затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України (п.35).
Відповідно до ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування” рада в межах повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до ст. 144 Конституції України є обовязковими до виконання на відповідній території та оприлюднюються у встановленому законом порядку.
Частиною 5 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування” передбачено що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Відповідно до п.4 ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільський, селищний, міський голова організовує в межах, визначених цим законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; підписує рішення ради та її виконавчого комітету; забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідно ради, її виконавчого комітету; представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства; укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради; здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів.
Таким чином, судом встановлено, що до виключної компетенції міської ради належить вирішення питання регулювання земельних відносин.
Відповідно до розділу XIX Прикінцевих положень Податковий кодекс України набирає чинності з 1 січня 2011 року
Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представника Енергодарської міської ради Запорізької області, з моменту набрання чинності Податковим кодексом України, Енергодарською міською радою рішення щодо затвердження ставок земельного податку відповідно до ст. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України та приведення договорів оренди земельних ділянок всіх субєктів господарювання у м. Енергодарі Запорізької області до вимог чинного законодавства в частині встановлення орендної плати за землю не приймались.
З огляду на викладене, судом встановлено, що компетенція міського голови щодо врегулювання земельних відносин має похідний характер від прийнятого рішення міською радою. Тобто, міський голова не має повноважень звертатися до субєктів господарювання щодо укладання додаткових угод за відсутності відповідного рішення міської ради, а тому лист-попередження від 28.02.2011 р. за вих.№02-27/0828 та листи від 08.10.2009 р., від 14.09.2009 р., які були направлені на адресу відповідача, стосовно необхідності приведення договору оренди землі до вимог законодавства, не можна вважати пропозицією уповноваженого субєкта про внесення змін до договору оренди землі здійсненою відповідно до ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування”.
На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги прокурора м. Енергодара Запорізької області в інтересах Енергодарської міської ради щодо внесення змін до п. 8 договору оренди земельної ділянки загальною площею 0,3847 га, розташованої у промислові зоні (район ДБК) у м. Енергодарі Запорізької області, який укладено між Енергодарською міською радою і Товариством з обмеженою відповідальністю “Технокомплект 2001” необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Судові витрати відносяться на позивача.
Керуючись ст.ст. 49, 82- 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Суддя К.В.Проскуряков
Рішення господарського суду набирає чинності протягом 10 днів із дня його підписання.
Рішення оформлено у повному обсязі та підписано 10.08.2011.