Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 серпня 2011 року Справа № 2а-6524/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Свергун І.О.,
при секретарі Липовій К.С.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1 (довіреність від 20.07.2011 № 12029/10),
представник відповідача не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Два плюс пять» про стягнення податкового боргу в сумі 322 грн.,
ВСТАНОВИВ:
28 липня 2011 року Державна податкова інспекція в Жовтневому районі у м. Луганську звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Два плюс пять», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом за рахунок коштів, які перебувають у власності ТОВ «Два плюс пять», код ЄДРПОУ 31689737, з рахунків у банках, що його обслуговують, у розмірі 322 грн., з яких: з податку на додану вартість 158 грн., з податку на прибуток 164 грн. В обґрунтування вимог позивач посилається на наступне.
Заборгованість з податку на додану вартість за штрафними санкціями в сумі 158 грн. виникла на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.12.2010 № 0043311510/0, винесеного на підставі акту перевірки від 30.11.2010 № 1973/151, з податку на прибуток за штрафними санкціями 164 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.12.2010 № 0043321510/0, винесеного на підставі акту перевірки від 07.12.2010 № 2007/160.
До цього часу податковий борг відповідачем не сплачений і продовжує збільшуватися. Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України 23.03.2011 на адресу відповідача було направлено податкову вимогу № 335. Вказані заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковою інспекцією, не дали позитивного результату.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, конверт із судовою повісткою повернуто на адресу суду з поміткою «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим належним чином про дату, час і місце розгляду справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом установлено, що відповідач ТОВ «Два плюс пять», зареєстрований у якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 22.10.2008 за № 1382102 0000 015614 (арк. справи 8). Позивач є платником податків та перебуває на податковому обліку в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську згідно з довідкою від 23.10.2008 № 2471 (арк. справи 11).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування», який діяв до 01.01.2011, визначено, що під податком і збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі). Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані у числі іншого, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, податкове зобовязання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 06.12.2000 № 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181), який діяв до 01.01.2011, є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.
Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
П.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181 встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
П. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Судом установлено, що за відповідачем виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 322 грн., у тому числі: з податку на додану вартість за штрафними санкціями в сумі 158 грн., яка виникла на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.12.2010 № 0043311510/0, винесеного на підставі акту перевірки від 07.12.2010 № 2007/160 (арк. справи 22), з податку на прибуток за штрафними санкціями 164 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.12.2010 № 0043321510/0, винесеного на підставі акту перевірки від 30.11.2010 № 1973/151 (арк. справи 17). Податкові повідомлення-рішення були повернуті на адресу органу державної податкової служби з поміткою «за закінченням терміну зберігання».
У звязку з неможливістю вручення податкових повідомлень-рішень їх було розміщено на дошці оголошень 09.03.2011, що підтверджується актом від 09.03.2011 № 176/15/36189737 ( арк. справи 24).
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України з метою погашення податкового боргу ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську на адресу відповідача було направлено податкову вимогу від 23.03.2011 № 335 на суму 322 грн. (арк. справи 23). Податкову вимогу також повернуто на адресу позивача з поміткою «за закінченням терміну зберігання».
У добровільному порядку податковий борг відповідачем не було сплачено.
Таким чином, обставини, на які посилається позивач, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні. Позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Два плюс пять» про стягнення податкового боргу в сумі 322 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Два плюс пять» (91031, м. Луганськ, кв. Димитрова, б. 31, кв. 53, код за ЄДРПОУ 36189737) заборгованість перед бюджетом за рахунок коштів, які перебувають у його власності, з рахунків у банках, що його обслуговують, у розмірі 322 грн. (триста двадцять дві грн.), у тому числі: з податку на додану вартість 158 грн. (сто пятдесят вісім грн.) на р/р 31119029700004 ГУДКУ в Луганській області, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 24046538, МФО 804013, код платежу 14010100; з податку на прибуток 164 грн. (сто шістдесят чотири грн.) на бюджетний рахунок 31117009700004, одержувач ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 11021000, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 204046538).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено 10 серпня 2011 року.
СуддяІ.О. Свергун