Постанова № 17772464, 29.06.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
29.06.2011
Номер справи
2а-6468/11/0170/17
Номер документу
17772464
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 червня 2011 р. Справа №2а-6468/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки КримПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 10.05.11року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Сімферопольському районі АРКрим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій сумою 1217,50грн.

Ухвалою суду від 06.06.11р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, запропоновано відповідачу в термін до 27.06.11р. надати суду заперечення проти позову, всі необхідні документи та докази або заяву про визнання позову, доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.

Сторони, належним чином повідомлені про розгляд справи в порядку скороченого провадження за правилами ст.1832КАСУкраїни (а.с.22,23), про наслідки неподання додаткових документів, заперечень проти позову, доказів на підтвердження своїх заперечень, приписи ухвали суду про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі не виконали.

Беручи до уваги приписи ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи про стягнення з відповідача заборгованості, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження.

Дослідивши наявні матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, позивач у справі Державна податкова інспекція у Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим субєкт владних повноважень, що входить до системи органів державної податкової служби, діє на підставі Положення про державну податкову інспекцію в районі, місті без районного поділу, районі в місті, міжрайонну, обєднану державну податкову інспекцію, іншу спеціалізовану державну податкову інспекцію, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 25.06.08р. №412 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.07.08р. за №633/15324), у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

З положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом11 частини першої статті 11 вказаного Закону, звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача податкової заборгованості, що виникла внаслідок застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до згаданого пункту 11 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції та право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягнення до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідача, ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, зареєстровано фізичною особою-підприємцем Сімферопольською районною державною адміністрацією Автономної Республіки Крим 23.04.10р., за адресою: 97570, АДРЕСА_1, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.5).

Платником податків, зборів, обовязкових платежів відповідача узято на облік у ДПІ у Сімферопольському районі АРКрим 27.04.10року під реєстраційним номером 23435 (а.с.6), як платник податків перебуває на обліку у ДПІ в Сімферопольському районі АРКрим (а.с.7).

З матеріалів справи встановлено, що на підставі направлення від 04.08.10р. №3701, вповноваженими співробітниками ДПА в АР Крим (а.с.9), проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 06.08.10р. №0443/01/24/23/3249106729 (а.с.12-13), яким зафіксовано встановлені порушення податкового законодавства, а саме:

-порушення порядку використання торгового патенту (торговий патент не знаходиться на видному місці, незабезпечена схоронність контрольних стрічок та до перевірки не надано 26 контрольних стрічок з Z-звітом, з номеру 0001 по 0026, незабезпечена схоронність Z-звітів №0015 до перевірки не надано);

-проведення розрахункових операцій з реалізації алкогольних напоїв через РККА не внесено до ліцензії, додаток до ліцензії не представлено;

-факт паління тютюнових виробів у не облаштованому місці, без спеціального покажчика "Місце для куріння", в кафе не облаштовано зали для не палючих осіб.

Виявлені факти та обставини за висновками акту є порушеннями пунктів 1,2,9,10,13 статті 3 Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", п.1 ст.7 Закону України від 23.03.96р. №98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", ст.15,15-2 Закону України від 19.12.95р. №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

На підставі акту перевірки від 06.08.10р. №0443/01/24/23/3249106729, за приписами п.п.1,4,5 ст.17 ст.22 Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог вказаного Закону, ДПІ у Сімферопольському районі АРКрим прийнято рішення від 25.08.10р. №0005412330, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції у сумі 1217,50грн. (а.с.11), яке направлено відповідачу та отримано останнім 27.08.10р. (а.с.18).

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за приписами статті3 Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", що визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та поширюється на усіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1); видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п.2); щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п.9); друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (п.10); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13).

За порушення вимог Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", встановлених в ході перевірки і зафіксованих в акті, відповідальність передбачена приписами статті 17, зокрема п.1,4,5, та статтею 22 вказаного Закону: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п.1 ст.17); двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (п.4 ст.17); десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну (п.5 ст.17); у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція (ст. 22).

За невиконання приписів податкового законодавства, встановлені порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на підставі пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та згідно п.1,п.4, п.5 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.08.10р. №0005412330 до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 1217,50грн. (а.с.11).

Відповідно до абзацу 11 статті 17 Закону України від 19.12.95р. №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", за необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, передбачена відповідальність у вигляді штрафу розміром 3400 гривень, що застосована до відповідача відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій від 25.08.10р. №0005422330 (а.с.10).

За приписами частини першої статті 7 Закону України від 23.03.96 №98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності - біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях; у пунктах обміну іноземної валюти; у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.

Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

Відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за порушення вимог Закону України від 23.03.96 №98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" передбачена приписами статті 8 вказаного Закону, зокрема пунктом третім частини першої, визначено що за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, субєкти господарювання (порушники) сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць.

З положень п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закон України від 21.12.00р. №2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення, - податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів4.2 та4.3 статті4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом5.2.2 цього пункту.

Матеріали справи не містять доказів ініціювання відповідачем процедури адміністративного оскарження відповідно до п.п.5.2.2, п.5.2ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у звязку з чим своєчасно несплачені узгоджені податкові зобовязання визнаються податковим боргом.

Згідно п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Як підтверджено матеріалами справи, на час її розгляду, за відповідачем обліковується недоїмка по податковим зобовязанням сумою 4937,50грн., узгоджені ним і несплачені у встановлені законом строки.

Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми штрафних санкцій відповідачем відповідно до ст.71 КАС України не спростовуються, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій сумою 4937,50грн. підтверджена належним чином, ґрунтується на положеннях Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а тому суд знаходить підстави для її задоволення.

У справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 159,160,161,162,163,183-2,186,254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, заборгованість зі сплати штрафних санкцій загальною сумою 4937,50грн., з яких:

-1217,50грн. підлягає зарахуванню до Державного бюджету Сімферопольського району на р/р31118104700268 в ГУ ДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ34741037, код платежу 3021080900;

-320,00грн. підлягає зарахуванню до Державного бюджету Сімферопольського району на р/р31412542700269 в ГУ ДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ34741037, код платежу 5121081100;

-3400,00грн. підлягає зарахуванню до Державного бюджету Сімферопольського району на р/р31116106700268 в ГУ ДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ34741037, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.

Суддя О.В. Папуша