Постанова № 1773449, 03.06.2008, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
03.06.2008
Номер справи
13а/80-1822(7/116-2957)
Номер документу
1773449
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" червня 2008 р.

Справа № 13а/80-1822(7/116-2957)

15 год. 00 хв.

м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області

у складі

при секретарі судового засідання

Розглянув справу

за позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль, 46000

до Підгаєцького районного міжгосподарського комбінату сільського комунального господарства "Райсількомунгосп", вул. Бережанська, 36а, м. Підгайці, Тернопільська область,48000

За участю представників від:

позивача: Горун В.З., довіреність № 10-13/63 від 10.01.08 р.

відповідача : не з’явився

Суть справи :

Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області, звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовом до Підгаєцького районного міжгосподарського комбінату сільського комунального господарства "Райсількомунгосп" про стягнення коштів в сумі 22565 грн., які використані не за цільовим призначенням, в дохід державного бюджету України.

Відповідач витребуваного заперечення проти позову не подав, участь повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином у відповідності до вимог ст.33 КАС України, про що свідчить поштове повідомлення із зазначенням дати вручення 20.05.2008року.

В розпочатому судовому засіданні представнику позивача роз'яснено його права і обов'язки, передбачені ст.ст. 49, 51 в порядку ст. 130 КАС України.

В судовому засіданні оголошувалась перерва до 03.06.2008р. для надання можливості сторонам подати додаткові обґрунтування, заперечення та докази, а відповідачу забезпечити участь повноважного представника в засіданні.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив:

- відповідно до ст. 113 Бюджетного кодексу України, ст. 2 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” (далі Закон України) здійснення державного фінансового контролю за цільовим та ефективним використанням коштів державного бюджету та місцевих бюджетів, збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб’єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, покладено на державну контрольно-ревізійну службу, яка здійснює такий контроль шляхом проведення державного фінансового аудиту та інспектування (ревізії) та в судовому порядку стягує в доход держави кошти, належні до фонду Державного бюджету, виявлені ревізіями;

- документальною перевіркою, проведеною Контрольно-ревізійним відділом у Підгаєцькому районі на предмет цільового використання Підгаєцьким районним міжгосподарським сільським комунальним господарством „Райсількомунгосп” в період з 01.01.2001р. по 01.01.2005р. коштів державного бюджету за КПК 2801300 „Реформування та розвиток комунального господарства у сільській місцевості”, встановлено порушення господарством п. 2 ст. 51 Бюджетного кодексу України (далі БК України) та пп.2.2.1. –2.2.6. п.2 „Порядку використання коштів Державного бюджету України, передбачених на фінансування, реформування та розвитку комунального господарства у сільській місцевості” затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України, Міністерством фінансів України № 111/296 від 16.04.2003р. ( далі Порядок, втратив чинність 09.10.2005р. на підставі наказу Міністерства аграрної політики від 16.09.2005р.), а саме в 2003р. та 2004р. використано не за цільовим призначенням 22565 грн. бюджетних коштів, що відображено в акті перевірки від 22.02.2005 року №26-42/003;

- Актом перевірки підтверджено, що на виконання заходів, передбачених Порядком, в 2003 році господарству виділено 7000 грн. по КЕКВ 1170 „Дослідження і розробки, державні програми” та 15000 грн. по КЕКС 1310 „Субсидії і поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)”, всього 22000 грн.

Як встановлено перевіркою за одержані кошти комунальним господарством було придбано матеріальні цінності, з яких окремі використані на погашення заборгованості по заробітній платі на суму 3650 грн. та продано населенню матеріальних цінностей на суму 2350 грн.

З акту, також, вбачається, що кошторисом доходів і видатків на 2004 рік по КПК 2801300 „Реформування та розвиток комунального господарства у сільській місцевості" передбачено асигнувань з державного бюджету по КЕКВ 1170 „Дослідження і розробки, державні програми" коштів в сумі 11 000 грн., по КЕКВ 1310 „Субсидії і поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" коштів в сумі 12 000 грн. та по КЕКВ 2410 коштів в сумі 24 200 грн. Дані кошти протягом року, відповідно до кошторисних призначень в повній сумі поступили на рахунок №3523001000789 Підгаєцького райсількомунгоспу.

За одержані кошти комунальним господарством було придбано матеріальні цінності, які частково реалізовано на суму 8515,20 грн., про що свідчить прибутковий касовий ордер №30 від 03.11.2004 року. Отримані кошти від продажу в сумі 6500,0 грн. через банк „Аваль" перераховано підприємцю Перкач А.М. за обладнання, а 65,0 грн. оплачено за послуги банку (квитанція №6 від 03.11.2004), тобто використано на цілі, які не відповідають бюджетним призначенням, що є порушенням ст.51 п.2 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 №2542-111.

Крім того, позивач зазначає, що в порушення п. 2 ст. 51 Бюджетного кодексу України та п. 2.2.1-2.2.6 Порядку використання коштів державного бюджету України, передбачених на фінансування, реформування та розвиток комунального господарства у сільській місцевості відповідачем в 2003 році використано не за цільовим призначенням бюджетних коштів на суму 16 000 грн. та в 2004 році - на суму 6565,0 грн.

Суд, керуючись ст. 86 КАС України, давши оцінку поданим доказам та наведеним доводам, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи зі слідую чого :

Відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету України, до заходів з розвитку комунального господарства у сільській місцевості належать роботи по дослідженню і розробці державних програм, оплата та придбання матеріалів (пункти 2.2.1-2.2.6). Протягом 2003 року відповідач будь-яку реконструкцію, технічне переоснащення, оновлення матеріально-технічної бази підприємства з ремонту, технічного обслуговування та експлуатації інженерних мереж і споруд не проводив, а кошти по КЕКВ - 1170 „Дослідження і розробки, державні програми" та по КЕКВ-1310 „субсидії і поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" в сумі 16 000 грн. використані на придбання обладнання, яке відноситься до капіталовкладень, тобто на цілі, які не відповідають бюджетним призначенням.

Підгаєцьким райсількомунгоспом були перераховані кошти в сумі 16 000 грн. підприємцю Дзюбак І.В., що підтверджується рахунком №132 від 10.07.2003 на придбання пилорами стрічкової в кількості 1 шт., накладною №158 від 22.08.2003р. (в акті перевірки зазначено про відсутність пилорами), та наданими позивачем копіями платіжних доручень №10, 11 від 12.08.2003р., що підтверджує нецільове використання бюджетних коштів.

Отже, як випливає з матеріалів справи, відповідачем в порушення п. 2 ст. 51 Бюджетного кодексу України та п. 2.2.1-2.2.6 Порядку використання коштів державного бюджету України, передбачених на фінансування, реформування та розвиток комунального господарства у сільській місцевості в 2003 році використано не за цільовим призначенням бюджетних коштів на суму 16 000 грн. та в 2004 році - на суму 6565,0 грн.

На підставі ст..10 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу” начальнику Підгаєцького райсількомунгоспу направлялась вимога від 03.03.2005р. за №26-14/59 про повернення до 31.05.2005р. на розрахунковий рахунок в Підгаєцькому районі використаних не за цільовим призначенням бюджетних коштів в сумі 22565,00 грн. Проте, станом на даний час, кошти залишаються не відшкодованими (доказів протилежного суду не надано).

Одержувач бюджетних коштів протягом 10 днів після надходження вимоги перераховує зазначену в ній суму за рахунок власних (небюджетних) коштів у дохід відповідного бюджету за кодом бюджетної класифікації "Інші надходження" та інформує про це контролюючий орган.

Як випливає з матеріалів справи, відповідач у встановлений строк кошти не перерахував. Позовних вимог не заперечив. Відповіді на вимогу не надав.

Згідно статті 119 Бюджетного кодексу України нецільове використання бюджетних коштів, тобто витрачання їх на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України чи рішенням про місцевий бюджет, виділеним бюджетним асигнуванням чи кошторису, має наслідком зменшення асигнувань розпорядникам бюджетних коштів на суму коштів, що витрачені не за цільовим призначенням, і притягнення відповідних посадових осіб до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності у порядку, визначеному законами України.

Відповідно до ст. 10 Закону України обласним контрольно-ревізійним управлінням надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання коштів.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені, підтверджені матеріалами справи та не оспорені відповідачем.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 86, 160-163, п. 6 розділу Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Підгаєцького районного міжгосподарського комбінату сільського комунального господарства "Райсількомунгосп", вул. Бережанська, 36а, м. Підгайці, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 211519973 в доход державного бюджету України, УДК в Тернопільській області, Державний бюджет в Підгаєцькому районі, код класифікації доходів 21080500, ідентифікаційний код 23588102, МФО 838012, р/р 31115090700445, призначення платежу –інші надходження – 22565 грн. коштів, використаних не за цільовим призначенням.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі „09” червня 2008р. до Львівського апеляційного адміністративного суду, а протягом 20 днів після подання заяви - подати апеляційну скаргу.

Суддя