Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2011 року Справа № 2а/2370/5544/2011
08.08.11
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Паламар П.Г.,
при секретарі: Руденко Ю.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси, адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду, управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області (далі-позивач) просить стягнути з ОСОБА_1 (далі-відповідач) штрафні (фінансові) санкції суму 170 грн.
Позивач в судове засідання свого представника не направив, надіславши суду заяву про підтримання позовних вимог повністю та про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач в судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце слухання справи, клопотань чи заяв про відкладення слухання справи, а також відомостей про наявність поважної причини неявки в судове засідання не надходило, тому суд вважає за можливе розглядати справу без його участі.
На підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.
Дослідивши та оцінивши всі наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований Тальнівською районною державною адміністрацією Черкаської області 24.06.2004 року за № 20006596726, а також зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області як платник єдиного податку за № НОМЕР_2
Позивачем проведено перевірку своєчасності подання звіту щодо сум нарахованих страхових внесків за 2010 звітний рік, за результатами якої складено акт № 15 від 28.04.2011 року.
Перевіркою встановлено, що в порушення п. 4 ч. 2 ст. 17, ч. 6 ст. 21 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-ІV (далі - Закон України № 1058-ІV) та п. 2.2 «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 року № 26-1 відповідач не подала розрахунок сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за 2010 року у строки, визначені законодавством - до 1 квітня 2011 року.
В звязку з чим, позивачем відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058-ІV прийняте рішення № 265 від 28.04.2011 року про застосування фінансових санкцій в розмірі 170 грн. 00 коп. Вказане рішення було направлено відповідачу поштою за адресою: 20400, АДРЕСА_1. Однак воно було повернуте позивачу 04.05.2011 року з поміткою за зазначеною адресою не проживає. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 19.05.2011 року місце проживання відповідача - 20400, АДРЕСА_1
Відповідно до ст. 18 Закону України № 1058-ІV та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 - страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Частинами 4 та 6 ст. 20 Закону України № 1058-ІV передбачено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є квартал.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону України № 1058-ІV страхувальник має право подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Частиною 6 ст. 21 Закону України № 1058-ІV визначено, що відомості про осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 10, 12 - 15, 18 статті 11 цього Закону, подаються до територіального органу Пенсійного фонду страхувальниками-роботодавцями, відповідними підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують цим особам заробітну плату, грошове забезпечення (заробіток), допомогу. Відомості про застрахованих осіб, зазначених у пунктах 3 і 4 статті 11 цього Закону, подаються до територіального органу Пенсійного фонду безпосередньо цими особами, про осіб, зазначених у пункті 11 статті 11 цього Закону, - Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, про осіб, які підлягали загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття та отримували допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, - Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Форми документів, порядок та строки їх подання встановлюються правлінням Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 11 Закону України № 1058-ІV загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Пунктом 5 ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058-ІV визначено, що виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 1, 3 ч. 13 ст. 106 Закону України № 1058-ІV про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Враховуючи те, що суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначеного рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, тому вказана заборгованість по рішенню вважається узгодженою.
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний сплатити фінансові санкції в сумі 170 грн. 00 коп., а тому позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 14, ч.6 ст.128, ст. ст.160-163, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (20400, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області (20400, Черкаська область, м. Тальне, вул. Соборна, 15, код ЄДРПОУ 21366691) фінансові санкції в сумі 170 (сто сімдесят) грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя П.Г. Паламар