Постанова № 17704569, 29.07.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2011
Номер справи
2а-1870/4551/11
Номер документу
17704569
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КОПІЯ

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 липня 2011 р. Справа № 2a-1870/4551/11

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В. в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій ,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор м. Суми (далі по тексту прокурор) в інтересах держави в особі ДП “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Північному регіоні” (далі по тексту позивач, ВП “Держенергонагляд у Північному регіоні”), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту відповідач, ФОП ОСОБА_1) у доход держбюджету штраф у сумі 1020,00 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що у ході перевірки дотримання чинного законодавства 03.02.11 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено позапланову перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань організації та проведення вимірів електричного навантаження в режимний день, про що було складено акт перевірки № 07/32-63-0062 від 03 лютого 2011 року за результатами якої відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/32-63-0062 від 3 лютого 2011року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протокол) № 07/32-63-0080 від 16 березня 2011 року. Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача було накладено штраф в розмірі шестидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 1020, 00 грн., про що було винесено постанову № 07/32-63-ОЗ 16/11 від 29 березня 2011 р. На даний час відповідач зазначений штраф не сплатив.

Відповідач був належним чином повідомлений судом про дату, час і місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 37), у встановлений КАС України термін письмових заперечень проти позову або заяв про визнання позову не надіслав.

Вивчивши матеріали справи й оцінивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

У ході перевірки дотримання чинного законодавства 03 лютого 2011 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено позапланову перевірку з державного енергетичного нагляду на енергетичних обєктах ФОП ОСОБА_1 з питань організації та проведення вимірів електричного навантаження в режимний день за адресою: АДРЕСА_1, про що було складено акт перевірки № 07/32-63-0062 від 03 лютого 2011 року, який відповідач отримав 03.02.2011 р., про що свідчить відповідний підпис в акті перевірки (а.с. 25-26).

За результатами перевірки відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/32-63-0062 від 3 лютого 2011 року про усунення виявлених порушень, який відповідач отримав 03.02.2011 р., про що свідчить відповідний підпис відповідача (а.с. 27).

Згідно акту перевірки (протокол) № 07/32-63-0080 від 16 березня 2011 року, складеного державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії Стельмаковим Р.М., відповідачем не виконано вимоги припису № 07/32-63-0062 від 3 лютого 2011 року у частині: п. 1(Вимоги: для безпосереднього виконання функцій щодо організації експлуатації електроустановок при значити особу відповідальну за електрогосподарство, котра б пройшла навчання в СНЗ з питань технічної експлуатації електроустановок, та пройшла перевірку знань в комісії підприємства за участю інспектора Держнагляду. Або укласти договір зі спеціалізованою організацією, відповідальну за технічну експлуатацію та обслуговування електроустановок споживача. Дата виконання: 21.02.2011р.) (а.с. 28, 29).

Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача було накладено штраф в розмірі шестидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 1020, 00 грн., про що було винесено постанову № 07/32-63-ОЗ 16/11 від 29 березня 2011 р. (а.с. 32).

Відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику", Постановою КМУ від 21.07.99 р. № 1312 затверджено Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику (далі-Положення).

Пунктами 7, 8 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акту перевірки субєкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та оформляється постановою даної інспекції.

Згідно ч. 7 ст. 7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом пяти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Частина 4 статті 26 Закону встановлює, що споживач енергії несе відповідальність за невиконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно з законодавством. Субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 9 ст. 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до субєкта господарювання згідно із законом. В даному випадку згідно ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у вигляді штрафу в розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.10 Положення „Про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312 із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2008 року № 970, суб'єкт господарювання за порушення законодавства в галузі електроенергетики повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Частиною 4 статті 27 Закону України “Про електроенергетику” передбачено, що національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до ч.1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення штрафу, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон повязує можливість стягнення штрафу у судовому порядку, встановлення факту його сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо. При цьому, питання правомірності застосування штрафу не може бути предметом доказування у даній справі, оскільки рішення субєкта владних повноважень, яким такий штраф накладено, не є предметом вказаного позову, а отже суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати його правовий аналіз.

Таким чином, враховуючи, що станом на сьогодні постанова від 29.03.2011 р. не оскаржена, не скасована, вона є чинною.

Крім того, відповідач не надав суду доказів, які б свідчили про погашення штрафу або ж спростовували доводи позивача.

Таким чином, суд, враховуючи норми ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020,00 грн. задовольнити

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 місце реєстрації, АДРЕСА_1 - місцезнаходження, код ОКПО НОМЕР_1) у доход Державного бюджету штраф у сумі 1020,00 (одна тисяча двадцять) грн. Одержувач: р/р 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ОДРПОУ 23636315, код платежу до держбюджету - 21081100. <Сума стягнення (цифрами) ><Текст >

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Ю.В. Бадюков

З оригіналом згідно

Суддя Ю.В. Бадюков