Постанова № 17703467, 02.08.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2011
Номер справи
2а-8678/11/1370
Номер документу
17703467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 серпня 2011 р. № 2а-8678/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Гнилиці Р.І.,

представника позивача Ткачука Т.А.,

представник відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Державної податкової інспекції у Буському районі Львівської область до Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення коштів за податковим боргом -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Буському районі Львівської область (далі ДПІ у Буському районі) звернулась до суду з поданням про стягнення з Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства коштів за податковим боргом у розмірі 8322,00 грн.

Подання обґрунтоване тим, що станом на 01.08.2011 року за відповідачем наявний податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 8322 грн. Податковий борг Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства триває з 2001 року і не переривається. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Буському районі винесені податкові вимоги.

В судовому засіданні представник позивача подання підтримав з підстав, викладених у ньому. Просив суд задовольнити подання в повному обсязі.

Відповідач явку у повноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд ухвалив розглядати справу без його участі.

Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується подання, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи Буське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства зареєстроване державним реєстратором-Буською районною державною адміністрацією Львівської області у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується Довідкою Управління статистики у Буському районі Львівської області №АБ257722.

Відповідач взятий на облік як платник податків в ДПІ у Буському районі 11.11.1993 року за №345 (згідно довідки позивача №236/29-019 від 09.02.2010 року).

Під час розгляду справи судом встановлено, що станом на 04.07.2011 року за відповідачем наявний податковий борг у розмірі 8322,00 грн., який виник внаслідок несвоєчасної сплати самостійно заявленої платником суми податкового зобовязання по податку на додану вартість за червень 2011 року.

Встановлено, що податковий борг відповідача триває з 2001 року і не переривається.

На момент виникнення спірних правовідносин діяв Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 р.(далі Закон №2181-ІІІ) (із змінами та доповненнями), який був спеціальним законом з питань оподаткування, що встановлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними Цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Пунктом 6.2.1. ст.6 Закону №2181-ІІІ передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Суд встановив, що позивач направив відповідачу першу податкову вимогу №1/4 від 04.10.2001 року на суму 7609 грн. та другу податкову вимогу №2/21 від 15.11.2001 року на суму 8 430 грн. Податкові вимоги були вручені під розпис головному бухгалтеру підприємства, про що зроблена відповідна відмітка на корінцях податкових вимог.

Відповідно до п.п.54.5. п.54.5 ст. 54 Податкового Кодексу України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно п.п. 57.3. ст. 57 Податкового Кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Оскільки відповідач не оскаржував податкові повідомлення-рішення, то вони є узгодженими та визнаються податковим боргом.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Згідно з ч. 7 ст. 183-3 цього Кодексу, у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення, обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.

На підставі встановлених фактичних даних та матеріалів справи суд вважає, що несплата відповідачем податкового боргу призводить до втрати дохідної частини Державного бюджету.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, з врахуванням характеру спірних взаємовідносин, виходячи з заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а тому вважає за доцільне стягнути з відповідача податковий борг.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Подання Державної податкової інспекції у Буському районі Львівської область до Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства щодо стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю.

2. Стягнути з Буського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (80500, Львівська область, м. Буськ, пл. Ринок, 2, ЄДРПОУ 20827575) на користь Державного бюджету України кошти за податковим боргом в сумі 8322 (вісім тисяч триста двадцять дві) гривні.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 03.08.2011 року.

Суддя Сакалош В.М.