КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2011 року Справа № 1170/2а-1742/11
11 год. 20 хв.
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом виконуючого обовязки Знамянського транспортного прокурора, в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області, про стягнення фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансові санкції у розмірі 510 грн., нараховані постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області №016887 від 30.12.2010р..
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач, в порушення ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт”, експлуатував легковий автомобіль марки ЗАЗ Daewoo, державний номерний знак: НОМЕР_1, облаштований як таксі, без наявності ліцензійної карти. У звязку з чим, 30.12.2010р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області винесено постанову №016887 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 грн., які субєктом підприємницької діяльності ОСОБА_1, станом на 27.04.2010р., не сплачено.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження направлялася відповідачу за адресою зазначеною в позовній заяві та витязі з ЄДР, проте поштова кореспонденція повернулася до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Згідно ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.1832 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що підставою звернення виконуючого обовязки Знамянського транспортного прокурора до суду з позовом стало порушення інтересів держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області, які полягають в недоотриманні коштів відповідним бюджетом.
Відповідно до п.п.3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі за текстом Порядок №1567) органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Згідно акту територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області №064757 від 24.12.2010р. щодо проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час перевірки транспортного засобу марки ЗАЗ Daewoo, державний номерний знак: НОМЕР_1, який належить субєкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, виявлено порушення відповідачем ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001р. №2344-III (далі за текстом Закон №2344-III), що полягало у експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки (а.с.8).
Відповідно до п.25 ч.3 ст.9 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01.06.2000 №1775-III (далі за текстом Закон №1775-III) ліцензуванню підлягає надання послуг з перевезення пасажирів, багажу автомобільним транспортом.
Згідно ч.14 ст.14 Закону №1775-III до ліцензій на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування і з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі додаються ліцензійні картки на кожен автомобільний транспортний засіб. Ліцензійна картка є бланком суворої звітності, до якої заносяться реєстраційні дані ліцензії та автомобільного транспортного засобу.
Відповідно до ч.1 та ч.6 ст.39 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Для водія, який здійснює перевезення пасажирів на таксі документами, на підставі яких виконується пасажирське перевезення є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Доказів того, що на автомобіль марки ЗАЗ Daewoo, державний номерний знак: НОМЕР_1, який належить субєкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, було видано ліцензійну картку суду не надано.
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку про наявність з боку субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 порушення ст.39 Закону №2344-III, що полягало у експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.
Пунктами 26, 27 Порядку №1567 встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
У звязку з виявленими порушенням, на підставі акту перевірки №064757 від 24.12.2010р., начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області винесено постанову №016887 від 30 грудня 2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 грн. (а.с.9).
Відповідно до п.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-III за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п.28 Порядку №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Копію даної постанови було надіслано на адресу відповідача, про що свідчить лист територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області за вих.№12/3-30-3451 від 31.12.2010р. (а.с.10).
Доказів сплати відповідачем, у встановлені строки, суми фінансової санкції суду не надано, як і не надано доказів оскарження постанови територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області №016887 від 30 грудня 2010 року.
На підставі викладеного, враховуючи повноваження органів прокуратури, передбачені ст.121 Конституції України, ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.ст. 60, 61 КАС України, суд дійшов висновку, що нарахування суми фінансових санкцій та їх розмір є обґрунтованими, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (р/р №31115106700010, одержувач УДК у м.Знамянці, банк одержувача - ГУДК в Кіровоградській області, код одержувача 23100000, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 823016) фінансові санкції у розмірі 510 (пятсот десять) грн..
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М. Кармазина