2018/2-а-3763/11
УХВАЛА
Іменем України
18 квітня 2011 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Губська Я.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2011 р. до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни».
Рішенням Київського районного суду м. Харкова від 13 вересня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені.
Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 23 березня 2011 року скасоване рішення Київського районного суду м. Харкова від 13 вересня 2010 року. Провадження у справі за позовом ОСОБА_2 за правилами цивільного судочинства закрито.
Даний позов був поданий позивачем 29 липня 2010 р. На час подачі позивачем позову відповідно до п. 2 ч.1 ст. 15 ЦПК України зі змінами, внесеними Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” № 1691-VI від 18 лютого 2010 р. суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 р. п. 2 ч.1 ст. 15 ЦПК України в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” № 1691-VI від 18 лютого 2010 р. визнаний таким, що не відповідає Конституції України. Положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами” № 1691-VI від 18 лютого 2010 р. та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього Рішення. Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Згідно ст. 106 КАС України в позовні заяві повинно бути зазначено: найменування адміністративного суду до якого подається адміністративний позов; ім»я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім»я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з ч. 3 ст. 5 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності –клопотання про звільнення від сплати судового збору, про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги, про призначення судової експертизи, про витребування доказів, про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Також адміністративний позов повинен бути підписаний позивачем.
Вивчивши адміністративний позов ОСОБА_3 вважаю, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.
В адміністративному позові ОСОБА_3 необхідно уточнити за нормами якого судочинства суду необхідно розглядати справу: Цивільно-процесуального кодексу України чи Кодексу Адміністративного судочинства України, уточнити за який період позивач просить визнати дії відповідача противоправними та подати до суду підписаний уточнений адміністративний позов.
Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, викладених у статтях 106 цього Кодексу постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки адміністративного позову, спосіб їх усунення і надає строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, вважаю за потрібне залишити адміністративний ОСОБА_1 без руху для подачі до суду уточненої позовної заяви та встановлює строк для усунення зазначених недоліків протягом 5 діб з моменту отримання зазначеної копії ухвали.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків протягом 5 діб з моменту отримання позивачем зазначеної копії ухвали, роз’яснивши, що у разі невиконання вищевказаних вимог у встановлений суддею строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня поставлення ухвали апеляційної скарги.
Суддя :