ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2008 р. Справа № 9/431-06
Суддя господарського суду
при секретарі судового засідання , розглянувши матеріали справи
за позовом:Жмеринської об"єднаної державної податкової інспекції, 23100, вул. Б.Хмельницького,18, м. Жмеринка, Вінницька область
до:Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про примусове стягнення активів
Представники :
позивача : Язвінська Л.М. - представник за довіреністю
відповідача : не з"явився
ВСТАНОВИВ :
Подано позов про примусове стягнення активів а рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4590 грн. Враховуючи ту обставину, що відповідачем подано позовну заяву про визнання протиправним податкового повідомлення - рішення № 0000071501/0 від 03.05.2006 р., тому провадження у справі 9/431-06 ухвалою суду від 05.12.2006 р. було зупинено до набрання законної сили у справі № 12/49-07 від 21.03.2007 р. за позовом суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1. до Жмеринської ОДПІ.
Київським апеляційним адміністративним судом 19.02.2008 р. прийнято постанову якою постанову господарського суду Вінницької області від 21.03.2007 р. скасовано та прийнято нове рішення. У задоволенні позову СПД ОСОБА_1. до Жмеринської ОДПІ про визнання протиправним та незаконним податкового повідомлення - рішення Жмеринської ОДПІ № 0000071501/0 від 03.05.2006 р. відмовлено.
Ухвалою суду від 29.03.2008 р. провадження у справі 9/431-06 поновлено та призначено до слухання на 17.04.2008 р. Ухвала суду була направлена сторонам по справі рекомендованою поштою 29.03.2008 р. за вих № 2609 та № 2610.
Відповідач по справі СПД ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився відзиву на позов не надав, хоча про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.
Розглялянувши матеріали справи та заслухавши представника позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне: СПД - фізична особаОСОБА_1(надалі-Відповідач) зареєстрований управлінням економіки Жмеринського міськвиконкому 10.04.1995р.
Відповідач взятий на податковий облік 10.04.1995р., протягом 2003-2005 років сплачував єдиний податок.
Так, станом на 12.10.2006р. Відповідачем не сплачено 4590,00 грн. ринкового збору, а саме: з 21.04.2006р. по 28.04.2006р. посадовими особами Жмеринської ОДПІ було проведено планову документальну перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства СПД- фізичної особи - ОСОБА_1 за період з 01.01.2003 року по 3 1.12.2005 року, про що складено відповідний акт за № 14-НОМЕР_1 від 28.04.2006р.
В розділі Акта „Ринковий збір" зазначено, що розпорядженням Жмеринської міської ради від 17.07.2003 року № 168-р надано дозвіл приватному підприємцеві ОСОБА_1 на розміщення І об'єкту торгівлі, а саме приватного ринку „ІНФОРМАЦІЯ_1"
СПД ОСОБА_1 в липні-вересні 2003 року нараховано і сплачено ринковий збір в сумі 9,0 тис. грн. За період з жовтня 2003 року по 3 1.12.2005 року розрахунки по ринковому збору по ринку „ІНФОРМАЦІЯ_1" в податкову інспекцію не подавались.
На підставі виявлених під час перевірки фактів, перевіряючими зроблено висновок, що СПД ОСОБА_1 допущено порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" від 18.02.1997р. № 77/97-ВР, ст.ст. 1, 2 та 3 Указу Президента України „Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" від 28.06.1999 р. №.761/99, Декрету Кабінету Міністрів України „Про місцеві податки і збори" від 20.05.1993 р. № 56-93, а також допущено порушення Положення про ринковий збір, затвердженого рішенням Жмеринської міської ради від 17.04.2003р.
Отже, обставини зафіксовані в Акті свідчать про наступне.
Згідно п. 1 розпорядження голови Жмеринської міської ради № 168-р від 17.07.2003р. (надалі - розпорядження) позивачеві надано дозвіл розмістити приватний ринок "ІНФОРМАЦІЯ_1" за адресою:АДРЕСА_2 Режим роботи з 8.00 до 18.00, четвер та неділя з 7.00 до 17.00, перерва на обід з 13.00 до 14.00, вихідний день - понеділок.
Підпунктом 2.1. розпорядження позивача зобов'язано роботу підприємства організувати згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про порядок зайняття торговельною діяльністю і правилами торговельного обслуговування населення" № 108 від 08.02.1995р.
Підставою для видання вказаного вище розпорядження стала заява позивача від 12 07 2003р., якою останній просив, дати дозвіл па розміщення приватного ринку "ІНФОРМАЦІЯ_1" поАДРЕСА_2 Режим роботи з 8.00 години до 18.00 години. В базарні дні з 7.00 години до 17.00 години. Пре рева па обід з 13.00 години до 14.00 години. Вихідний день понеділок.
Згідно п. 2 рішення виконавчого комітету Жмеринської міської ради № 135 від 22.05.2003р. затверджено акт приймання закінченого будівництвом об'єкта: ОСОБА_1 ринку по АДРЕСА_2 торгівельною площею 1155,4 м.кв., загальна площа 1179,1 м.кв. Крім того, цим же рішенням передбачено оформити право власності на закінчені будівництвом та реконструкцією об'єкти та видати свідоцтво про право власності на зазначені в п. 2 об'єкти, яке підлягає обов'язковій реєстрації в бюро технічної інвентаризації.
29 травня 2003 року виконавчий комітет Жмеринської міської ради видав відповідачеві свідоцтво № 249 про право власності на ринок на підставі рішення виконкому Жмеринської міської ради від 22.05.2003р. № 135.
Згідно п. 1 Указу Президента України "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору" № 761/99 від 28.06.1999р. (далі - Указ) - ринковий збір - це плата за право займання місця для торгівлі на ринках усіх форм власності, в тому числі у павільйонах, на критих та відкритих столах майданчиках (включаючи орендовані), з автомобілів, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.
Платниками ринкового збору відповідно до п. 2 Указу є юридичні особи усіх форм власності, їх філіали, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також фізичні особи.
Рішенням № 137 від 17.04.2003р. 28 сесії 24 скликання Жмеринської міської ради було затверджено Положення про ринковий збір та ставки ринкового збору (далі - Положення про ринковий збір).
Відповідно до п. 2 Положення про ринковий збір - ринковий збір - це плата за право іймання місця для торгівлі на ринках усіх форм власності, в тому числі у павільйонах, на критих та відкритих столах, майданчиках (включаючи орендовані) з автомобілів, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.
Крім того, Положенням про ринковий збір передбачено, що ринковий збір справляється працівниками ринків і сплачується до початку торгівлі через касовий апарат адміністрації ринку. На підставі касового чеку про сплату ринкового збору особі надається місце для торгівлі.
18.08.03 року відповідачем був поданий розрахунок ринкового збору за липень 2003 і року, згідно з яким кількість осіб, які здійснюють торгівлю - 21; сума збору, яка підлягає перерахуванню в бюджет- 3218,80 грн.; фактично перераховано в бюджет- 3218,80 грн.
Отже, подання позивачем розрахунків ринкового збору, а також сплата ринкового збору свідчить про те, що позивач визнавав той факт, що він є власником приватного ринку, зобов'язаний утримувати та перераховувати до місцевого бюджету ринковий збір та подавати до Жмеринської ОДПІ розрахунки ринкового збору у строки, встановлені Положенням про ринковий збір.
Проте, як було зазначено вище перевіркою встановлено, що позивачем за період з жовтня 2003 року по 31.12.2005 року розрахунки по ринковому збору в податкову інспекцію не подавались.
03 травня 2006 року на підставі акта перевірки № 14-НОМЕР_1 від 28.04.2006р. Жмеринською ОДП1 було прийнято податкове повідомлення-рішення форми „Р" № 0000071501/0, згідно з яким відповідачеві було визначено податкове зобов'язання за штрафними санкціями в сумі 4590,00 грн. за платежем: 5316010500 - ринковий збір. Податкове повідомлення-рішення №0000071501/0 від 03.05.2006р. було отримане відповідачем 12.05.2006р., проте не скаржене ним у порядку, встановленому пунктом 5.2. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Штрафні санкції в розмірі 4590,00 застосовані до відповідача на підставі пп. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами", оскільки, як було встановлено перевіркою та зафіксовано у Акті, починаючи із жовтня 2003 року по 31.12.2006 року відповідачем розрахунки ринкового збору до Жмеринської ОДПІ не подавались. Строк подання розрахунків ринкового збору встановлений Положенням про ринковий збір, а саме: розрахунок суми ринкового збору подається адміністрацією ринку до податкової інспекції щомісячно до 20 числа місяця, слідуючого за звітним.
Таким чином, відповідачем розрахунки ринкового збору не подавались протягом двадцяти семи місяців, а відтак сума штрафних санкцій буде наступною:
27 місяців(період, протягом якого недодавались розрахунки) х 170 грн. (встановлений законом розмір штрафних санкцій) = 4590,00 грн.
Станом на 12 жовтня 2006 року Відповідачем штрафні санкції не сплачені.
Згідно пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання таким платником податків податкового повідомлення.
Згідно п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - узгоджена сума податкового зобов'язання, Іне сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею (тобто протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації чи з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, станом на 12.10.2006р. відповідач має податковий борг по ринковому збору в сумі 4590,00 грн.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування" - відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.
Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкового боргу можуть бути примусово стягнені активи платника податків ( кошти та матеріальні цінності), що належать юридичній чи фізичній особі на праві власноті або повного господарського відання.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що постановою Київського адміністративного господарського суду від 19.02.2008 р. постанову господарського суду Вінницької області у справі № 12/46-07 від 21.03.2007 р. за позовом СПД ОСОБА_1 до Жмеринської ОДПІ скасовано та прийнято нове рішення яким у позові про визнання протиправним та незаконним податкового повідомлення - рішення № 0000071501/0 від 03.05.2006 р. відмовлено, тому позовні вимоги Жмеринської ОДПІ підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Звернути стягнення на активи суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний № НОМЕР_1) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4590 грн. на користь Жмеринської державної податкової інспекції (23100 Вінницька область м. Жмеринка вул. Б. Хмельницького, 18 код 20087606)
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя