Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2011 р. Справа № 2а/0470/7868/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Куделько Н.Є. при секретаріВітушко Л.Г. за участю: представника позивача представника відповідача Комлик О.М. Петренко М.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Комунального підприємства "Пічне господарство" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: 05.07.2011р.Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області (далі позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Пічне господарство" (далі відповідач) про (з урахуванням заявлених в судовому засіданні представником позивача уточнень до позову) стягнення з відповідача на користь Державного бюджету заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 73004,16 грн. з розрахункових рахунків платника податків, що відкриті в установах банку. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач перебуває на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області, як платник податків. Податковий борг Комунального підприємства "Пічне господарство" виник в результаті несплати в установлені строки самостійно задекларованих сум та нарахування штрафних санкцій. Відповідачем частково сплачено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 6281,30 грн. Станом на 09.06.2011р. відповідач має заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 73004,16 грн., просить суд стягнути з відповідача заборгованість. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав, просив суд відстрочити та розстрочити суму боргу згідно з графіком погашення податкового боргу.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Пічне господарство" 26.07.2002р. року зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.11-12), та знаходиться на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області, як платник податків з 02.08.2002р., що підтверджується довідкою позивача від 19.02.2008р. № 64/29-048 (а.с. 9).
В ході судового розгляду встановлено, що за період 2010-2011 роки Комунальним підприємством "Пічне господарство" були подані наступні податкові декларації з податку на додану вартість:
- за березень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 7105,00 грн. (а.с.16-17);
- за квітень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 6087,00 грн. (а.с.18-19);
- за травень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 6376,00 грн. (а.с.20-21);
- за червень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 4363,00 грн. (а.с.22-23);
- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань по податку на додану вартість за лютий 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 110,00 грн. (а.с.25);
- за липень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 4705,00 грн. (а.с.27-28);
- за серпень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 1727,00 грн. (а.с.30-31);
- за вересень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 8041,00 грн. (а.с.33-34);
- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань по податку на додану вартість за липень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 1661,00 грн. (а.с.36);
- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань по податку на додану вартість за серпень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 1888,00 грн. (а.с.37);
- за жовтень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 10423,00 грн. (а.с.40-41);
- за листопад 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 5707,00 грн. (а.с.42-43);
- за грудень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 6919,00 грн. (а.с.44-45);
- за січень 2011 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 2978,00 грн. (а.с.46-47);
- за лютий 2011 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 7162,00 грн. (а.с.48-49);
- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань по податку на додану вартість за листопад 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 2699,00 грн. (а.с.50);
- уточнюючий розрахунок податкових зобовязань по податку на додану вартість за грудень 2010 року, згідно якої сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, складає 440,00 грн. (а.с.52).
Як вбачається з матеріалів справи, 06.04.2010р. Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області сформовано першу податкову вимогу № 1/167/15177 про сплату відповідачем суми податкового боргу у розмірі 4276,00 грн. (а.с.62). Зазначену вимогу отримано відповідачем 08.04.2010р. (а.с.62).
12.05.2010р. Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області сформовано другу податкову вимогу № 2/231/19941 про сплату відповідачем суми податкового боргу у розмірі 7809,70 грн. (а.с.62). Зазначену вимогу отримано відповідачем 13.05.2010р. (а.с.62).
21.01.2011р. Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області проведена перевірка Комунального підприємства "Пічне господарство" з питання дотримання своєчасності сплати до бюджету сум податку на додану вартість за період діяльності з 01.02.2010р. по 21.01.2011р., про результати перевірки складено акт № 86/152.32083067 від 21.01.2011 року (а.с. 43-44).
Згідно висновків акту № 86/152.32083067 від 21.01.2011 року встановлено, що в порушення абз. 1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000, відповідач несвоєчасно сплатив суми узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість за перевіряємий період на загальну суму 4276,00 грн. (а.с.55-56).
31.01.2011 року Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області винесено податкове повідомлення-рішення № 000023152/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість у розмірі 340,33 грн. (а.с.60). Дане податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача поштою (а.с.60).
Також, 31.01.2011 року Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області винесено податкове повідомлення-рішення № 000022152/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість у розмірі 257,44 грн. (а.с.61). Дане податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача поштою (а.с.61).
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Податкового Кодексу України, Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року №509-12, Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-3 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин).
Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.41.5. ст.41 Податкового Кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено податковий борг (недоїмка), як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 5.2.1. вищезазначеного Закону України податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідач у строк, встановлений п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), не сплатив суми штрафних санкцій, визначених рішеннями податкового органу, та не оскаржив ці рішення у встановленому порядку.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.
Оцінуючи усі докази, які були дослідженні судом у їх сукупності, приймаючи до уваги, що податкове зобовязання в порядку Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачем було узгоджене, та враховуючи погоджений директором Комунального підприємства "Пічне господарство" та начальником Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області графік погашення податкового боргу, суд вважає можливим стягнути з відповідача на користь Державного бюджету заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 73004,16 грн. з розрахункових рахунків платника податків, що відкриті в установах банку та відстрочити і розстрочити початок виконання погашення заборгованості відповідно до вищезазначеного графіку.
Керуючись Податковим Кодексом України, Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. №509-12, Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181-3 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), ст.ст. 8,10,11,12,18,69,94,128,158-163,167,186,257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства "Пічне господарство" на користь Державного бюджету заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 73004,16 грн. (сімдесят три тисячі чотири гривні шістнадцять копійок) з розрахункових рахунків платника податків, що відкриті в установах банку.
Відстрочити початок виконання погашення заборгованості в розмірі 73004,16 грн. (сімдесят три тисячі чотири гривні шістнадцять копійок) до вересня 2011р. та розстрочити терміном на період з вересня 2011р. по серпень 2016р. (включно), шляхом здійснення щомісячних платежів Комунальним підприємством "пічне господарство" в розмірі 1220,00грн. (тисяча двісті двадцять гривень) та зобовязати Нікопольську обєднану державну податкову інспекцію здійснити відображення суми боргів в особовому рахунку платника податків Комунального підприємства "Пічне господарство" та здійснити винесення за картку особового рахунку Комунального підприємства "Пічне господарство" суми боргу в розмірі 73004,16 грн.(сімдесят три тисячі чотири гривні шістнадцять копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 04.08.2011р.
Суддя Н.Є. Куделько