ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
01.08.11 Справа № 29/5009/1234/11
Суддя Кричмаржевський В.А.
м. Запоріжжя
Кредитор - 1 - Фізична особа-громадянин ОСОБА_1, м.Запоріжжя
Кредитор - 2 - Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Запоріжжя
Боржник - Приватне підприємство «ВКФ «КЛМ», м. Запоріжжя, код з ЄДР - 36408331
Банківська установа, що здійснює розрахунково-касове обслуговування боржника Філія ВАТ «Укрексімбанк»у м.Запоріжжі
про банкрутство
Суддя Кричмаржевський В.А.
За участю представників:
- кредитора 1 - не зявився
- кредитора 2 - ОСОБА_2 (за довіреністю)
- боржника Сілецького Ю.І. (ліквідатора)
Установив:
Постановою господарського суду Запорізької області від 29.03.2011р. у справі №29/5009/1234/11 Приватне підприємство «ВКФ «КЛМ», м. Запоріжжя, визнано банкрутом у порядку, визначеному статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Сілецького Ю.І., якого зобовязано здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог вказаного Закону.
Ліквідатором банкрута 12.07.2011р. до господарського суду Запорізької області поданий звіт і ліквідаційний баланс банкрута, які призначені до розгляду у судовому засіданні на 21.07.2011р.
За клопотанням кредитора - ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя з метою проведення перевірки підприємства-боржника розгляд справи відкладався до 01.08.2011р., про що винесена ухвала.
Кредитор - фізична особа-громадянин ОСОБА_1 надіслав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, яке судом задоволено.
У судовому засіданні, яке відбулося 01 серпня 2011р., представник податкової інспекції вдруге заявив клопотання про відкладення розгляду справи у звязку з необхідністю проведення документальної перевірки боржника. При цьому на запитання суду чому перевірка не розпочалася навіть після відкладення розгляду 21.07.2011р. справи з метою проведення перевірки, представник податкового органу нічого конкретного не зміг пояснити.
Ліквідатор з приводу заявленого клопотання пояснив суду, що 04 квітня 2011року він надіслав контролюючим органам, у тому числі ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя, повідомлення про те, що боржник у справі визнаний банкрутом, і якщо у них є кредиторські вимоги, то вони можуть письмово звернутися до ліквідатора з відповідною заявою.
ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя 20.04.2011р. звернулося з такою заявою до ліквідатора, який визнав заборгованість боржника перед бюджетом у повному обсязі, зокрема, у розмірі 913.346, 66грн., та повідомив кредитора листом № 36408331-1 від 26.04.2011р.
Крім того, ліквідатор пояснив суду про те, що податкова інспекція з приводу проведення документальної перевірки боржника до нього жодного разу не зверталася навіть після відкладення розгляду справи.
Ліквідатор заявив усне клопотання про залучення до справи фотокопію листа Вищого господарського суду України № 05-06/520/78 від 05.02.2010р., адресованого Державній податковій адміністрації України, де викладена позиція ВГСУ щодо проведення перевірок боржників-банкрутів, відносно яких порушені провадження у справах про банкрутство за статтями 51 та 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Проаналізувавши доводи учасників судового процесу, вивчивши матеріали справи, суд вважає вдруге заявлене податковим органом клопотання таким, що не підлягає задоволенню, оскільки у нього було достатньо часу з квітня 2011р. для проведення необхідних перевірок у боржника, та розцінює таку поведінку податкової інспекції як штучне затягування судового процесу.
Не задовольняючи клопотання податкової інспекції про відкладення розгляду справи, суд взяв до уваги і позицію Вищого господарського суду України, викладену у листі № 05-06/520/78 від 05.02.2010р. на запит Державної податкової адміністрації України та адресованого останній з приводу проведення перевірок боржників-банкрутів, відносно яких порушені провадження у справах про банкрутство за статтями 51 та 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Згідно зі звітом та ліквідаційним балансом банкрута ліквідатором до реєстру вимог кредиторів включені грошові вимоги ініціюючого кредитора у розмірі 10.000 грн. з четвертою чергою задоволення та Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя у розмірі 913.346 грн. 66 коп., з яких - 796.536грн. 70 коп. - основний борг з третьою чергою задоволення та 116.809 грн. 96коп. штрафні санкції із шостою чергою задоволення
Відповідно до частини 5 статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі за текстом Закон про банкрутство) ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Виходячи з приписів статей 25 та 52 Закону про банкрутство в ліквідаційній процедурі ліквідатор виявляє та повідомляє кредиторів банкрута, здійснює пошук майна та будь-яких активів підприємства-банкрута, у тому числі можливих активів боржника за реєстрами обтяжень.
Згідно зі статтею 32 Закону про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком усіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Ліквідатором з метою виявлення кредиторів банкрута оприлюднене оголошення про визнання боржника банкрутом у газеті «Голос України»за № 65 від 09.04.2011р., надіслані повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відповідні запити усім можливим кредиторам: установам, інспекціям, фондам соціального страхування, енергетичним підприємствам тощо (згідно з переліком у справі).
До справи долучені відповідні довідки, з яких вбачається, що транспортних засобів, нерухомого майна і земельних ділянок за банкрутом не зареєстровано.
Згідно з довідкою банківської установи - ВАТ «Укрексімбанк»у м.Запоріжжі рахунок боржника закрито 30.05.2011р., рахунків боржника в інших банківських установах не виявлено.
Зазначені запити та отримані відповіді досліджені в судовому засіданні і долучені до матеріалів справи.
Отже, ліквідатором в повній мірі виконані обов'язки з розшуку кредиторів банкрута та виявленню майна (активів) банкрута.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Пунктом 6 частини 1 статті 40 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.
Таким чином, оскільки за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не виявлено майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність припинена, його необхідно ліквідувати, а провадження у справі припинити.
Відповідно до пункту 6 статті 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Керуючись статтями 32, 34 та 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Ухвалив:
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Банкрута Приватне підприємство «ВКФ «КЛМ», м. Запоріжжя, код з ЄДР - 36408331, ліквідувати.
Провадження у справі припинити.
Вимоги, що не задоволені за відсутністю майна, вважати погашеними.
Державному реєстратору виконкому Запорізької міської ради згідно з чинним законодавством внести до Єдиного державного реєстру запис про припинення юридичної особи - банкрута Приватного підприємства «ВКФ «КЛМ», м.Запоріжжя, код з ЄДР - 36408331, про що повідомити відповідним державним органам та установам.
Копію ухвали надіслати: кредиторам, ліквідатору, державному реєстратору виконкому Запорізької міської ради, Державній виконавчій службі Головного управління юстиції у Запорізькій області, Ленінському ВДВС Запорізького міського управління юстиції, Головному управлінню статистики у Запорізькій області.
Суддя В.А. Кричмаржевський