ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 лютого 2011 року 16:45 № 2а-16511/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Паньків В. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва
до Приватного підприємства "Абеліт"
простягнення податкової заборгованості в сумі 7 430,60грн.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, дов. №193/9/10 від 19.01.11 р.
від відповідача: не зявився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва (надалі по тексту Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Приватного підприємства «Абеліт»(надалі по тексту Відповідач) про стягнення податкової заборгованості у розмірі 7430,60 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Позивачем неодноразово були проведені невиїзні планові перевірки на предмет порушення терміну подачі податкової звітності Відповідачем, якими виявлені порушення податкового законодавства на суму 7430,60 грн., яка останнім не погашена, що є підставою для її стягнення в судовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, відповідно до якого відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки виклики. Відповідач до суду не зявився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надавав.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення податкової заборгованості у розмірі 7430,60 грн. з Приватного підприємства «Абеліт».
Відповідач - Приватне підприємство «Абеліт», ідент. код 33056296, перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Дніпровському районі міста Києва.
Приватне підприємство «Абеліт» зареєстроване Дніпровською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб'єкт підприємницької діяльності 16.11.2004 р., присвоєно ідентифікаційний код №33056296 та взяте на облік в ДПІ у Дніпровському районі м. Києва як платник податків 30.11.2004 року № 09803.
Співробітниками Відповідача 20.02.2008 р. було проведено перевірка Відповідача на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства № 1070-15/33056296, яким встановлено, що Відповідачем несвоєчасно подано Декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2007 р., чим порушено пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-111, в результаті чого, на підставі пп.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-111. платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку, 12.03.2008 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0004661510/0. яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн.
Крім того Відповідачем було подано Декларацію з податку на прибуток з самостійно визначеним зобов'язанням: податкова декларація з податку на прибуток № 170020 з самостійно визначеним зобовязанням на суму 249,00 грн.
Позивачем 26.01.2010 року було проведено перевірка Відповідача на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства № 383-15/33056286, яким встановлено, що Відповідачем несвоєчасно подано Декларації з податку на додану вартість за вересень, жовтень, листопад 2009 р., чим порушено пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-111. в результаті чого, на підставі пп.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-І 11, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку, 10.02.2010 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0003011520/0. яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 510,00 грн.
Співробітниками Позивача 09.10.2009р. було проведено перевірку Відповідача на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства № 6106-15/33056296. яким встановлено, що Відповідачем несвоєчасно подано Декларації з податку на додану вартість за лютий, травень, липень 2008 р. та червень, липень, серпень 2009 р.. чим порушено пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-111, в результаті чого, на підставі пп.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-111. платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку, 04.11.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0025901520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 1020,00 грн.
Крім того, Позивачем 24.06.2009р. була проведена перевірка Відповідача на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства № 3728-15/33056296. яким встановлено, що Відповідачем несвоєчасно подано Декларації з податку на додану вартість за квітень, травень 2009 р.. чим порушено пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 -III, в результаті чого, на підставі пп.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-III. платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку, 06.07.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0014641520/0. яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн.
Також, 08.05.2009р. Позивачем була проведена перевірка Відповідача на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства № 2721-15/33056296. яким встановлено, що Відповідачем несвоєчасно подано Декларації з податку на додану вартість за січень, лютий, березень 2009 р.. чим порушено пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-111, в результаті чого, на підставі пп.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-111, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку, 20.05.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0011201520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 510,00 грн.
Позивачем 12.02.2009р. була проведена перевірка Відповідача на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акт про порушення податкового законодавства № 1048-15/33056296. яким встановлено, що Відповідачем несвоєчасно подано Декларації з податку на додану вартість за жовтень, листопад 2008 р.. чим порушено пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-111, в результаті чого, на підставі пп.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-111, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку, 13.03.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення № 0006271520/0, яким донараховано суму штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн.
Судом встановлено, що Відповідачем було подано Декларації з податку на додану вартість з самостійно визначеним зобов'язанням : податкова декларація з податку на додану вартість № 114391 з самостійно визначеним зобов'язанням на суму 232,00 грн.; податкова декларація з податку на додану вартість № 165933 з самостійно визначеним зобов'язанням на суму 104,00 грн.; податкова декларація з податку на додану вартість № 15293 з самостійно визначеним зобов'язанням на суму 75,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, Відповідачем були подані Податкові розрахунки комунального податку з самостійно визначеними зобов'язаннями: податковий розрахунок комунального податку №292871 з самостійно визначеним зобов'язанням на суму 5,10 грн.; податковий розрахунок комунального податку №153397 з самостійно визначеним зобов'язанням на суму 5,10 грн.; податковий розрахунок комунального податку №212625 з самостійно визначеним зобов'язанням на суму 3,40 грн.
Відповідачем було подано Розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва-юридичною особою №114399 від 19.10.2007р. на загальну суму 3 822,00грн.
У відповідності до довідки Відповідач має податковий борг перед бюджетом, загальна сума якого складає 7430,60 грн.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке не оподаткування або її затримку.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інспекцією направлялись відповідачу податкові вимоги № 1/2344 від 10.09.2007 р., № 2/2745 від 12.11.2007 р., що підтверджується матеріалами справи. Однак після проведених позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки то відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 зазначеного Закону податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.4 названого пункту передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення відповідача про наявність податкового боргу, заборгованість відповідача є узгодженою.
Відповідно до статті3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів сплати зазначеної суми станом на день розгляду спору суду не надано.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Абеліт» (02002. м. Київ. вул. М. Раскової. 11. кім.605/1, код ЄДРПОУ 33056296) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу в розмірі 7 430,60 грн. (сім тисяч чотириста тридцять гривень 60 коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок №34122999700005 одержувач: УДК у Дніпровському районі м. Києва, код 26077906, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Б. Федорчук