Постанова № 17314408, 01.07.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.07.2011
Номер справи
2а-6162/11/2670
Номер документу
17314408
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

01 липня 2011 року 11:13 № 2а-6162/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О. при секретарі судового засідання Наумець О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Київського міського центру зайнятості

доОСОБА_1

простягнення 477,44 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 477,44 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач отримавши статус безробітного та отримуючи допомогу по безробіттю, виконував роботи за договором підряду, що відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»є порушенням та підставою для повернення суми допомоги по безробіттю.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не подав, в судове засідання не прибув.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

26.05.2010р. ОСОБА_1 подав до Деснянського районного центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю згідно чинного законодавства України, в якій зазначив інформацію про те, що він не працює, як суб'єкт підприємницької діяльності не зареєстрований та інших, передбачених законодавством доходів, не отримує.

Наказом Деснянського районного центру зайнятості №7301 від 26.05.2010р. на підставі ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" та поданої заяви, ОСОБА_1 надано статус безробітного з 26.05.2010р., а також відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю призначено допомогу по безробіттю.

Згідно ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду та її робочі органи з метою реалізації завдань, покладених на них відповідно до вищевказаного Закону, взаємодіють з органами державної податкової служби, праці та соціального захисту населення, іншими органами виконавчої влади, Державною прикордонною службою України шляхом обміну відповідною інформацією про отримані особами, зареєстрованими в установленому порядку як безробітні, доходів від здійснення підприємницької діяльності, роботи за кордоном, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами (договорами), ведення особистого селянського господарства.

Деснянським районним центром зайнятості проведено перевірку розслідування страхових випадків та обґрунтованості страхових виплат роботодавця ТзОВ «ПРО Маркетинг», про що складено Акт №33 від 14.02.2011р.

Перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах із ТзОВ «ПРО Маркетинг»з 15.06.2010р. по 30.06.2010р., що підтверджується актом здачі-приймання виконаних робіт.

Наказом Деснянського районного центру зайнятості №8643 від 22.06.2010р. припинено виплату допомоги позивачу.

Наказом Деснянського районного центру зайнятості №8791 від 23.06.2010р. ОСОБА_1 знято з обліку.

Згідно п. б ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".

Згідно з ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно абзацу 2 п.п. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.07 №219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі на сезонні роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо.

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними, стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 було виплачено 477,44 грн.

18.02.2011р. Деснянським районним центром зайнятості прийнято наказ №121 щодо повернення ОСОБА_1 незаконно отриманих коштів.

21.02.2011р. відповідачу скеровано повідомлення №22-648 про повернення коштів, проте відповідач зазначеної суми не повернув.

Таким чином суд приходить до висновку, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків, а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заявленої суми заборгованості у розмірі 477,44 грн.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (02222, АДРЕСА_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код 03491091) 477,44 грн.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.О. Баранов