Постанова № 17299891, 18.07.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
2а-3085/10/2370
Номер документу
17299891
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2011 року Справа № 2а-3085/10/2370

16 год. 26 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Паламар П.Г.,

при секретарі Руденко Ю.В.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю, відповідача ОСОБА_2 особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 38448 грн. 75 коп., -

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду, державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області (далі - позивач) просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) штрафні (фінансові) санкції в сумі 38448 грн. 75 коп.

Свій позов позивач мотивує тим, що 06 травня 2010 року працівниками ДПА у Черкаській області проведено перевірку господарської одиниці АЗС № 1, яка знаходиться АДРЕСА_1 щодо дотриманням субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки.

За результатами перевірки було складено акт від 06.05.2010 року № 23, на підставі якого 25.05.2010 року прийнято податкове повідомлення рішення № 0000292303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 38448 грн. 75 коп.

Представник позивача просив позов задовольнити повністю з мотивів, викладених у позові.

Провадження в адміністративній справі відкрито 23.06.2010 року.

Відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, вказавши, що ним були надані всі необхідні документи під час придбання касового апарату для того, щоб РРО містив необхідні реквізити. Крім того вважає, що розрахунковий документ, який було роздруковано, містив всі необхідні реквізити, які давали б змогу ідентифікувати продавця товару, кількість та асортимент товару, суму та місце його реалізації.

08.07.2010 року ухвалою суду провадження по справі 2а-3085/10/2370 зупинено до набрання законної сили рішенням по справі № 2а-3201/10/2370 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області про визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій

Провадження по справі поновлено 14.06.2011 року після отримання судом ували Київського апеляційного адміністративного суду по справі № 2а-3201/10/2370 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області, яка набрала законної сили з моменту проголошення - 10.03.2011 року.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах даної адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

01.01.2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати штрафних (фінансових) санкцій виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, тому в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Стаття 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року № 509-ХІІ передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та в порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Законом який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі - «Закон № 265/95-ВР»).

Згідно ст. 15 Закону № 265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших його вимог здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець у Черкаській районній державній адміністрації Черкаської області 09.12.1998 року за номером 20006634823, ідентифікаційний номер НОМЕР_2.

06 травня 2010 року посадовими особами державної податкової адміністрації в Черкаській області проведена перевірка автозаправочної станції, що знаходиться за адресою Черкаська область, автошлях Золотоноша Черкаси Сміла км 50+100 м. (ліворуч), щодо дотриманням субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки.

За результатами перевірки складено акт від 06.05.2010 року за № 23, в якому зазначено порушення фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 п. 2, 3 Положення Про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за № 105/5296., а саме видача розрахункового документа (чека) не встановленого зразка.

На підставі даного акта перевірки та виходячи з норм Закону № 265/95-ВР, відповідачем 25 травня 2010 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000292303 про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 38448 грн. 75 коп., оскільки під час перевірки АЗС виявлено, що зміст розрахункового документа, який видавався фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 не містив повної адреси господарської одиниці, яка вказана у дозволі на розміщення обєкту торгівлі, виданого ФОП ОСОБА_2 Білозірською сільською радою від 22.02.2007 року, а саме місце знаходження АЗС № 1, Золотоноша Черкаси Сміла км 50+100 (ліворуч).

Відповідно до Положення Про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 року за № 105/5296, вимоги до змісту розрахункових документів визначають обовязкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності хоча б одного з обовязкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.

Згідно п. 3 п. п. 3.2 зазначеного Положення, касовий чек повинен містити такі обовязкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для СПД, що зареєстровані як платники ПДВ - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР., перед номером друкуються великі літери «ПН»та для СПД, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери «ІД».

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з дозволу на розміщення господарської одиниці, виданою ФОП ОСОБА_2 Білозірською сільською радою Черкаського району Черкаської області від 22.02.2007 року місцезнаходження АЗС № 1 зазначено: Золотоноша - Черкаси Сміла км 50+100 (ліворуч).

Пунктом 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 01.06.2000 р. № 1776-111 (надалі за текстом Закон № 1776-111), передбачено обовязок субєктів господарювання проводити розрахункові операції на повну суму покупки з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Як зазначено у акті перевірки від 06.05.2010 року ФОП ОСОБА_2 проведено розрахункові операції за продані товари надані (послуги) в сумі 7689 грн. 75 коп. через РРО з роздрукуванням неналежного розрахункового документа.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу України»від 24.12.1993 року № 3813-XII органи державної податкової служби здійснюють контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

За порушення вимог Закону № 1776-111 до субєктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п.1 ст. 17 Закону № 1776-111 у пятикратному розмірі вартості товарів, на які виявлено невідповідність, - у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операцій.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме за результатами перевірки ДПІ у Черкаському районі Черкаської області відповідно до Закону № 1776-111 прийнято рішення від 25.05.2010 року № 0000292303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 38448 грн. 75 коп.

Крім того, суд зазначає, що постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 15.07.2010 року відмовлено фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 у задоволенні адміністративного позову про визнання нечинним та скасування рішення від 25.05.2010 року № 0000292303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій санкцій у розмірі 38448 грн. 75 коп.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.03.2011 року апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишено без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 15.07.2010 року залишено без змін.

Частиною 1 ст. 72 КАС України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, позов державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 підлягає до задоволення у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області: 18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157 (код ЄДРПОУ 34503239) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 38448 (тридцять вісім тисяч чотириста сорок вісім) грн. 75 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку ст.186 КАС України.

Суддя П.Г. Паламар