Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2011 р. Справа № 2а/0470/5932/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Власенка Д.О. при секретаріКінарєєві В.І. за участю: представника відповідача Масляного Ю.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дніпропетровська адміністративну справу за позовом Жовтоводської Обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до Підприємства Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: 23 травня 2011 року позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача та просив стягнути на користь держави податковий борг у загальній сумі 103318,65 грн. В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що за період з 19.11.2010 року по 13.05.2011 року за Підприємством Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області утворилась податкова заборгованість, а саме з податку на додану вартість в сумі 79207,04 грн., земельного податку 19562,59 грн., податку з власників транспортних засобів 4548,02 грн. Сума боргу відповідачем добровільно не сплачується, а тому підлягає примусовому стягненню. Представник позивача в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням, яке наявне в матеріалах справи. 20 червня 2011 року надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, відповідно до вказаної заяви просить адміністративний позов задовольнити. Представник відповідача у судовому засіданні факт виникнення заборгованості не заперечував, надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив розстрочити виконання судового рішення на 2011-2013 роки. Заслухавши пояснення представника відповідача, розглянувши матеріали справи та дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Підприємством Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області зареєстроване Виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради Дніпропетровської області у якості юридичної особи (код ЄДРПОУ 08679706), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 455119 /а.с. 7/.
Підприємство Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується Довідкою № 5359 /а.с. 8/.
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків Підприємство Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області узятий на облік в Жовтоводській Обєднаній державній податковій інспекції у Дніпропетровській області 17 липня 1996 року за № 449 /а.с. 12/.
У звязку з виникненням податкової заборгованості перед державою у відповідача відносно нього було винесено першу податкову вимогу форми «Ю1» № 1/4 10 жовтня 2001 року та другу податкову вимогу форми «Ю1» № 2/76 19 листопада 2001 року /а.с. 13-14/.
Невиїзною документальною перевіркою своєчасності сплати земельного податку до бюджету встановлено порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю», а саме несвоєчасна сплата земельного податку, про що складено акт № 52/15-08679706 від 20 грудня 2010 року /а.с. 18/.
20 грудня 2010 року було винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0000931502/0 по земельному податку на суму 7876,63 грн. /а.с. 17/.
Відповідно до розрахунку заборгованість Підприємства Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області перед бюджетом станом на 13 травня 2011 року за період з 09 листопада 2010 року по 13 травня 2011 року вона складає 103318,65 грн. /а.с. 6/.
Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закон України «Про систему оподаткування», Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» та Закону України «Про плату за землю» втрачають чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати податку на дану вартість, земельного податку з юридичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів виникли до набрання чинності Податкового Кодексу України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про систему оподаткування», Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» та Закону України «Про плату за землю».
Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що податок на прибуток підприємств та плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Відповідно до п. 1.3 ст.1 Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
Згідно із статтею 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 12.11.1991 року №1963-ХІІ, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно п. 95.1. та 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно п. 131.1 ст. 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Виходячи зі змісту положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що державні податкові інспекції подають до судів, господарських судів позови до підприємств, установ, організацій про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок майна.
Відповідно ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Зважаючи на те, що представник відповідача податковий борг визнав, доказів сплати заборгованості до суду не надав, а також те, що питання про розстрочення виконання рішення суду вирішується після його ухвалення, а не в порядку винесення, суд вважає за необхідне стягнути з Підприємства Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області на користь держави податковий борг в сумі 103318,65 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4-12, 41, 94, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Жовтоводської Обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до Підприємства Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області про стягнення заборгованості задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Підприємства Жовтоводської виправної колонії № 26 управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 08679706) за рахунок коштів платника податків з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника на користь держави податкову заборгованість у загальній сумі 103318,65 грн. (сто три тисячі триста вісімнадцять гривень 65 копійок).
Судові витрати по справі не стягуються.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд та набирає законної сили у порядок і строки, передбачені ст.ст. 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 27.06.2011 року.
Суддя Д.О. Власенко