Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/2903/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді А.Ю. Рищенко , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Нікопольський міськрайонний центр зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми коштів у розмірі 1678, 56 грн. ,
ВСТАНОВИВ:
14.03.2011 року Нікопольський міський районний центр зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми коштів у розмірі 1678, 56 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що в порушення вимог чинного законодавства відповідач суму недоїмки та пені у розмірі 1678, 56 грн. вчасно та в добровільному порядку не сплатив.
Просить суд стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1678, 56 грн. на користь Нікопольського міського районного центру зайнятості.
Копію ухвали про відкриття скороченого провадження було направлено на адресу відповідача та отримано ним, згідно даних поштового повідомлення 31.03.2011 року.
У строк, встановлений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позову або заяви про визнання позову відповідач до суду не надав.
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомлені позивачем обставини та матеріали справи, вважає необхідним даний позов задовольнити повністю з наступних підстав.
11.09.2008 року виконавчим комітетом Нікопольської міської ради було здійснено державну реєстрацію Приватного підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код юридичної особи - НОМЕР_1.
Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 року № 1543, Міністерство праці та соціальної політики України (Мінпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінпраці є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зайнятості та трудової міграції, соціального захисту населення, загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - соціального страхування), соціально-трудових відносин та здійснення нагляду за додержанням законодавства про працю, оплати, нормування та стимулювання праці, професійної класифікації робіт і професій, умов праці, пенсійного забезпечення, соціального обслуговування населення, колективно-договірного регулювання соціально-економічних інтересів працівників і роботодавців, розвитку соціального діалогу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Частиною 1 ст. 12 зазначеного Закону України передбачено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
У ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» вказано, що державний нагляд у сфері страхування на випадок безробіття здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Згідно з ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Так, відповідно даних Акта № 241 «Про результати проведення планової перевірки Приватного підприємця ОСОБА_1» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» від 27.09.2010 року за період з 01.10.2008 року до 30.06.2010 року, перевіркою виявлена недоїмка в сумі 23, 44 грн., пеня у сумі 5, 12 грн., штраф у сумі 1650, 00 грн., загальна сума 1678, 56 грн.
Суд, при вирішенні справи встановив, що відповідно до ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 9.7 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходжень до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339-30/5221, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафів чи пені у разі відсутності коштів на рахунках може бути звернено на майно платника відповідно до чинного законодавства.
Рішення № 6 від 05.11.2010 року про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу на загальну суму 1678, 56 грн. було вручено керівнику відповідача поштою - 15.12.2010 року.
Відповідно до підпункту 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2010 року (чинний на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами), податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Отже, даний розрахунок заборгованості відповідача, згідно Рішення № 6 вважається узгодженим з 15.12.2010 року.
Таким чином, відповідач порушив порядок та строки перерахування страхових внесків, вчасно не виконав зобовязань чинного законодавства.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольського міського районного центру зайнятості до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми коштів у розмірі 1678, 56 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Нікопольського міського районного центру зайнятості (вул. Дибенка, 54, м. Нікополь, Дніпропетровської області, 53210, р/р 37172305900029, код ЄДРПОУ 21910812, банк УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012) заборгованість у розмірі 1678 (одна тисяча шістсот сімдесят вісім) грн. 56 коп. на р/р 37172305900029, в банку УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 21910812.
Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Суддя
А. Ю. Рищенко