Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2011 р. Справа № 2а-15116/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Новомосковського міжрайонного прокуроа Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції до Дніпропетровського обласного комунального підприємства "ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Новомосковського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Новомосковської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути з Дніпропетровського обласного комунального підприємства "ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА" податкову заборгованість в сумі 279868,07 грн. .
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Дніпропетровське обласне комунальне підприємство «ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА» (далі ДОКП «ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВОЖКГ») має заборгованість по платежам до бюджету в сумі 279868,07 грн. - зі сплати податку на додану вартість в сумі 275511,26 грн та за забруднення навоклишнього природного середовища - в розмірі 4356,81 грн, проте своєчасно борг не сплачує, що є підставою для звернення з відповідним позовом до суду.
Відповідач надав до суду заяву, відповідно до якої зазначив про підтвердження наявного в нього податкового боргу та просив суд надати розстрочку на три роки для виконання постанови. Також надав до суду заяву про розгляд справи в письмовому провадженні.
Позивач надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій підтримав позовні вимоги та погодився з клопотанням відповідача про розстрочку.
Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі сторін відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні..
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ДОКП «ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВОЖКГ» зареєстрований 23.07.98року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію видане Новомосковською Райдержадміністрацією, довідка Облстатуправління №019988. код: ЄДРПОУ 03342273. юридична адреса: 51220, Дніпропетровська область, Новомосковський район, м. Перещепине. мікрорайон ..Орільський".
Основними видами діяльності відповідача згідно статуту та довідки Облстатуправління №019988 є:
- Збирання та знищення інших відходів;
- Збирання та оброблення стічних вод.
Станом на 01.11.2010 року податкова заборгованість відповідача складає: 279868,07 грн.., в т.ч.:
- Податок на додану вартість (14010100)- 263 588,60 грн.., пеня 11922,66 грн..
- Збір за забруднення (11020202) - 4 356, 81 грн.
Згідно довідки Новомосковської ОДПІ від 04.10.2010 р. №26444/10/24-108 відповідач зареєстрований в Новомосковській ОДПІ, як платник податків та згідно існуючої бази даних має розрахункові рахунки в установах банків.
Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України ..Про систему оподаткування". Відповідно до ст. 9 Закону України ..Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) платники зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термінами.
Щодо податку на додану вартість, то відповідачем було самостійно подано до Новомосковської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість, в тому числі:
декларація №2600 від 17.07.09р. на суму - 11751 грн.
декларація №32386 від 20.08.09р. на суму 11958 грн.
декларація №34112 від 17.09.09р. на суму 11861 грн.
декларація №39288 від 14.10.09р. на суму 11447 грн.
декларація №44341 від 06.11.09р. на суму 12958 грн.
декларація №48046 від 09.12.09р. на суму 11831 грн.
декларація №54128 від 15.01.10р. на суму 13619 грн.
декларація №5510 від 12.02.10р. на суму 12667 грн.
декларація №7838 від 10.03.10р. на суму 11557 грн.
декларація №14968 від 16.04.10р. на суму 13747 грн.
декларація №21201 від 17.05.10р. на суму 12650 грн.
декларація від 11.06.10р. №23148 на суму 14316 грн.
декларація від 19.07.10р. №30541 на суму 14843 грн.
декларація №37258 від 19.08.10р. на суму 16303 грн.
декларація від 14.09.10р. №38923 на суму 15423 грн.
декларація від 15.10.10р. №45687 на суму 17632 грн.
07.10.09р. актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджет) №00289 встановлено, що відповідачем було не своєчасно сплачено узгоджені суми податкових зобов'язань, внаслідок чого до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі 19 285, 03 грн. (податкове повідомлення-рішення від 07.10.09р. №0003091520/0, яке направлено на адресу відповідача та ним отримано 13.10.2010р.)
17.03.10р. актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету №108 встановлено, що відповідачем не своєчасно сплачено узгоджені суми податкових зобов'язань, внаслідок чого до відповідача було застосовані штрафні санкції у загальному розмірі 15438грн.53коп. (податкове повідомлення-рішення від 17.03.10р. №0000911520/0, особисто отримано відповідачем 17.03.10р.)
03.06.10р. актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету №274 встановлено, що відповідачем не своєчасно сплачено узгоджені суми податкових зобов'язань, внаслідок чого до відповідача було застосовані штрафні санкції у розмірі 8 124грн.02коп. (податкове повідомлення-рішення від 03.06.10р. №0002381520/0, особисто отримано відповідачем 03.06.10р.).
18.08.10р. актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету №385 встановлено, що відповідачем не своєчасно сплачено узгоджені суми податкових зобов'язань, внаслідок чого до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі 6 169грн.02коп. (податкове повідомлення-рішення від 18.08.10р. №0003491520/0, яке було отримано особисто головним бухгалтером відповідача ОСОБА_2 18.08.2010р.)
Вищезазначені податкові повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалось, а тому відповідно до п.п.5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України №2181-111 податкові зобов'язання визначені в даних податкових повідомленнях-рішеннях є узгодженими.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгодженого податкового зобов'язання, на суму податкового боргу нараховано пеню в розмірі 11 922,66 грн..
Таким чином станом на 01.11.10р. відповідач має узгоджений податковий борг з податку на додану вартість у сумі 275 511,26 грн..
Щодо збору за забруднення навколишнього природного середовища, то відповідачем було самостійно подано до Новомосковської ОДПІ податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 05.08.2010р. №34235 на суму 4 611 грн.43коп.
Відповідачем було частково сплачено узгоджену суму податкових зобов'язань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 254грн.62коп., таким чином станом на 01.11.10р. відповідач має узгоджений податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 4 356грн.81коп.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України №2181-111 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України №2181-111 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України №2181-111 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст. 16 Закону України №2181-111 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.17.1.7 ст. 17 Закону України №2181-111 у разі коли платник податків не сплачує угоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків встановлених цим Законом, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф.
Відповідно до п.5.3.1 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах „а" - „в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.1.3 ст. ст. 1 Закону України №2181-111 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Новомосковською ОДПІ на підставі п.6.2 ст.6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" направлені відповідачу першу та другу податкову вимогу від 06.11.01р. №1/69 та від 24.12.01р. №2/388, які отримані відповідачем, але не виконанні у встановлений Законом строк.
Новомосковською ОДПІ направлено на адресу відповідача листи про необхідність вжиття заходів щодо сплати узгодженої податкової заборгованості, або самостійно виділити активи, які можливо було б реалізувати в рахунок погашення податкового боргу. Станом на 01.11.10р. податкова заборгованість не сплачена.
Новомосковською ОДПІ з метою здійснення заходів, щодо сплати узгодженої податкової заборгованості відповідача було вилучено готівку, та спрямовано на погашення податкового боргу платника (Акти про спрямування готівки у рахунок погашення податкового боргу платника податків від 15.10.10р. №43/270, від 05.08.10р. №29/240, від 26.07.10р. №27/240)
Згідно рішення Новомосковської ОДПІ «про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу» від 28.11.02р. було вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) відповідачу.
Згідно довідки Новомосковської ОДПІ від 01.11.10р. №29560/10/24-108 за відповідачем зареєстровані автотранспортні засоби у кількості 19 одиниць.
Майно ДОКП «ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВОЖКГ» входить до складу цілісного майнового комплексу, підприємство має розрахункові рахунки.
При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю; за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Системний аналіз змісту зазначених норм права свідчить про те, що органи Державної податкової адміністрації України є органами виконавчої влади, їм надано право здійснювати контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів та здійснювати заходи погашення податкового боргу, зокрема, примусово шляхом звернення до суду.
Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість ДОКП «ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВОЖКГ» перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.
Крім цього, відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі. Надав клопотання про розстрочку виконання постанови суду у разі задоволення позовних вимог, оскільки заборгованість населення перед ДОКП «ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВОЖКГ» складає 702267,91 грн., а заборгованість державного бюджету перед підприємством складає 719400, грн.
Згідно до п.3 ст..112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ст..263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюються виконання судового рішення, сторона може звернутися із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення
З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства та позиції відповідача, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог податкової інспекції та клопотання відповідача про розстрочку виконання рішення.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Дніпропетровського обласного комунального підприємства ".ПЕРЕЩЕПИНСЬКЕ ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА" на користь держави податкову заборгованість в розмірі 279868,07 грн., з них
- По податку на додану вартість сума 275511,26 грн. (код 14010100 - р/р 31117029700191, Отримувач: УДК у Новомосковському району ГУДКУ у Дніпропетровській обл.. Код 23929879 Банк отримувача: ГУДКУ у Дніпропетровській обл.. МФО 805012)
- Інші збори за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 4356,81 грн. (код 50080200, р/р33112329700195, Отримувач: УДК у Новомосковському району ГУДКУ у Дніпропетровській обл.. Код 23929879 Банк отримувача: ГУДКУ у Дніпропетровській обл.. МФО 805012)
Розстрочити виконання судового рішення строком на 3 роки.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
О.В. Єфанова