Постанова № 17294234, 07.12.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.12.2010
Номер справи
2а-14553/10/16/0170
Номер документу
17294234
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 грудня 2010 р. Справа №2а-14553/10/16/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Александрова О.Ю., при секретарі Габрись П.С., Представники сторін:

представник позивача, ОСОБА_1, довіреність № 9498/10/10-0 від 30.08.10;

представник відповідача - не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД"

про стягнення 662641,16 грн.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" про стягнення заборгованості в сумі 662641,16 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має заборгованість перед бюджетом з орендної плати за землю з юридичних осіб та орендної плати з юридичних осіб.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином шляхом направлення повістки заказною кореспонденцією з повідомленням, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив, заперечень на позов не надав.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 09.11.2010 р. відповідача зобов'язано надати письмові заперечення на позов ,які у нього є.

Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані своєчасно повідомити про це суд.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившихся представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. N 1251-XII (далі Закон N 1251-XII) (що діяв на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Згідно ст. 13 Закону України N 1251-XII в Україні справляються: загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі); місцеві податки і збори (обов'язкові платежі).

До загальнодержавних податків і зборів належать, у тому числі, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) (ч. 1 ст. 14 Закону України N 1251-XII).

За таких підстав, на дані правовідносини розповсюджуються положення Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000р.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Виходячи із суті позовних вимог, спеціальним законом, який регулює порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю є Закон України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Статтею 5 зазначеного Закону встановлено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Стаття 17 Закону України “Про плату за землю” передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно зі статтею 19 Закону України “Про плату за землю” розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Товариство з обмеженою відповідальністю фірми "Консоль ЛТД" (Ідентифікаційний код юридичної особи 20676633)13.09.1999р. рішенням виконавчого комітету Сімферопольської міської ради АР Крим зареєстровано як юридична особа, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.6) та Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5).

Відповідач знаходиться на обліку платників податків у ДПІ в Сімферопольському районі в АР Крим з 29.01.1999 р. за № 196 відповідно до довідки від 27.05.2005 р. за вих. № 79/28-1 бланк ф-4ОПП (а.с. 7).

Відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим були надані податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (вх. № 3610 від 01.02.2010 р.) відповідачем самостійно нараховано, в т.ч. станом на: 31.05.2010 р. 104234,50 грн.; 30.06.22010 р. - 104234,50 грн.; 30.07.2010 р. -104234,50 грн.; 30.08.2010 р. - 104234,50 грн.; 30.09.2010 р. - 104234,50 грн. Тобто, на загальну суму 521172,5 грн.

Відповідно до ст.17 Закону України “Про плату за землю” податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

На підставі акту перевірки за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податкового зобовязання по орендній платі за 2009-2010 р.р. № 1430/15-3 від 20.08.010 р. (а.с. 15), який було отримано відповідачем 25.08.2010 р. згідно підпису на поштовому повідомленні, до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченого з затримкою у сумі 9963,85 грн., здігно із податковим повідомленням-рішенням № 0003571503/0 від 27.08.2010 р. та на підставі цього ж акту перевірки до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченого з затримкою у сумі 112095,92 грн. здігно із податковим повідомленням-рішенням № 0003581503/0 від 27.08.2010 р., які були отримани відповідачем 08.09.2010 р., що підтверджується поштовим повідомленням (оборот а.с. 11).

Крім того, відповідно до ст. 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за порушення строків погашення заборгованості по розрахунку була нарахована пеня в розмірі 17759,16 грн.

Також, відповідачем до ДПІ в м. Євпаторії АР Крим були надані податкові декларації (вх. № 3618 від 01.02.2010 р.) по земельному податку із зазначенням сум податкового зобовязання та відповідачем самостійно нараховано, в т.ч. станом на: 30.04.2010 р. 326,59 грн.; 31.05.2010 р. 326,59 грн.; 30.06.2010 р. - 326,59 грн.; 30.07.2010 р. - 326,59 грн.; 30.08.2010 р. - 326,59 грн.; 30.09.2010 р. - 326,59 грн. Тобто, на загальну суму 1959,54 грн., з урахуванням часткового погашення в сумі 309,81 грн., заборгованість склала 1649,73 грн.

Таким чином, загальну сума заборгованості становить 662641,16 грн.

На підставі п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/419 від 03.11.09 р. (а.с. 20) та другу податкову вимогу №2/459 від 10.12.09 р. (а.с. 21).

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачено як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Ст. 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 662641,16 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма “Консоль ЛТД” (Ідентифікаційний код юридичної особи 20676633; 95022,АР Крим, м. Сімферополь, вул. Бородіна, 16) податковий борг у сумі 662641,16 грн., з яких:

- 600991,43 грн. (орендна плата за землю юридичних осіб), у т.ч. 17759,16 грн. (пеня) на р/р 33219812700015, отримувач місцевий бюджет м. Євпаторії (код 34740798), банк отримувача: Управління Держказначейства в м. Євпаторії ГУ ДК в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу: 5313050200;

- 1649,73 грн. (орендна плата з юридичних осіб) на р/р 33218812700016, отримувач: місцевий бюджет Заозерненської селищної ради (код 34740798), банк отримувача: Управління Держказначейства в м. Євпаторії ГУ ДК в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу: 13050203;

3. Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Александров О.Ю.