Справа № 2а-3385/08
Україна
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" квітня2008р. м.Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді – Перцової Т.С.
при секретарі – Карамушко І.І.
за участю представників сторін :
позивача – Грузінової Н.О.(дов. №3843/9/10-008 від 03.12.2007 р.)
відповідача – не з’явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові справу за адміністративним позовом Харківської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод” про стягнення до Державного бюджету України податкового боргу в сумі 33681,34 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Харківська об’єднана державна податкова інспекція у Харківській областізвернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод” суму податкового боргу у розмірі 33681, 34 грн.
В судовому засіданні представник позивача, підтримав позов в повному обсязі та просив суд його задовольнити. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на ст.ст. 2-5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-IIIвід 21.12.2000 року.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, однак були повернуті поштою з відміткою про не можливість вручення повістки у зв’язку з відсутністю адресата за зазначеною адресою.
Згідно ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що не з’явлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод” зареєстровано Харківською районною державною адміністрацією Харківської області, дата проведення державної реєстрації – 01.07.2003р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу 14711200000000449.
Відповідача взято на облік в Харківській ОДПІ у Харківській області з 08 липня 2003 року за № 2983, код платника податків за ЄДРПОУ 32548718.
Товариству з обмеженою відповідальністю „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод” 17 липня 2003 року позивачем видане свідоцтво № 28029825 про реєстрацію платника податку на додану вартість.
Надані суду документи свідчать про те, що ТОВ „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод” надало до Харківської ОДПІ у Харківській області декларацію з податку на додану вартість від 10.04.2007 року на суму 33118 грн.
Згідно ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-111 – податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податків декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та платник податків зобов’язаний самостійно сплати суму податкового зобов’язання, зазначену у податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-111 для подання податкової декларації.
Також, 06.09.2007 року, 05.10.2007 року та 02.11.2007 року фахівцем Харківської ОДПІ у Харківській області були проведені невиїзні документальні перевірки щодо своєчасності подання декларації по податку на додану вартість за липень, серпень та вересень 2007 року, про що складено акти за № 2854/152/32548718 від 06.09.2007 року, № 3243/152/32548718 від 05.10.2007 року, № 3545/152/32548718 від 02.11.2007 року.
За результатами перевірок були встановлені порушення п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ – не подання декларації з податку на додану вартість за липень, серпень, вересень 2007 року. З посиланням на п.п.17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, відповідачу, як платнику податків визначено зобов’язання сплатити штраф.
06.09.2007 року, 05.10.2007 року та 02.11.2007 року Харківська ОДПІ у Харківській області надіслала відповідачу акти перевірки за № 2854/152/32548718 від 06.09.2007 року, № 3243/152/32548718 від 05.10.2007 року, № 3545/152/32548718 від 02.11.2007 року, які були повернуті поштовим відділенням з поміткою про причини повернення, про що складені акти про неможливість вручення актів документальних невиїзних перевірок за № 84/01-044, № 92/01-044, № 100/01-044.
На підставі вказаних актів № 2854/152/32548718 від 06.09.2007 року, № 3243/152/32548718 від 05.10.2007 року, № 3545/152/32548718 від 02.11.2007 року у відповідності до вимог п. 6.1 ст.6 Закону України №2181позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення форми „Р” за № 0003241520/0 від 11.10.2007 року, № 0003361520/0 від 17.10.2007 року, № 0003771520/0 від 14.11.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 170, 00 грн. по кожному, а загалом 510 грн., які не були вручені відповідачу поштовим відділенням у зв’язку з відсутністю останнього за вказаною адресою, про що були складені акти про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень за № 495/15-250 від 19.10.2007 року, № 553/15-250 від 12.11.2007 року, № 576/15-250 від 21.11.2007 року. Зазначені податкові повідомлення-рішення були розміщені на дошці податкових оголошень відповідно 19.10.2007 року, 12.11.2007 року та 21.11.2007 року.
Крім того, 22.05.2007 року фахівцем Харківської ОДПІ у Харківській області була проведена невиїзна документальна перевірка щодо своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань по податку на прибуток згідно податкового повідомлення рішення № 0000462310 від 10.04.2007 року., про що складено акт за № 1586/356/15-114-32548718 від 22.05.2007 року, який отриманий відповідачем 22.05.2007 року.
За результатами перевірки були встановлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ – несвоєчасна сплата узгодженої суми податкового зобов’язання з затримкою на 26 днів. З посиланням на п.п.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, відповідачу, як платнику податків визначено зобов’язання сплатити штраф.
На підставі вказаного акту у відповідності до вимог п. 6.1 ст.6 Закону України №2181позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення форми „Ш” за № 0001691510/0 від 22.05.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 131, 70 грн., яке отримано відповідачем 22.05.2007 року.
Підпунктом 17.1.1. п. 17.1. ст.. 17 Закону України № 2181, визначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст.. 17 Закону України № 2181, уразі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до підпункту „а” п.п. 4.2.2. п. 4.2. ст.. 4 Закону України № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Згідно із п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст.. 5 Закону України № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до абзацу 4 п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст.. 6 Закону України № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Приписами абзацу 3 підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181 встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1. п. 5.4. ст.. 5 Закону України № 2181 визначено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
З розрахунку суми боргу ТОВ „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод” вбачається, що податковий борг відповідача складає 33681, 34 грн. ( 58,21 грн. залишок від суми заборгованості по податку на прибуток, 33623,13 грн. сума заборгованості з податку на додану вартість ( 33113,13 – основний платіж, 510 грн. – штрафні (фінансові) санкції).
Виходячи зі змісту положень Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.4.1 ст.4, п. 17.1. ст.. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” – платники податків зобов’язані своєчасно, у строк визначений законодавчими актами надати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов’язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов’язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів, а також сплачувати штрафні (фінансові) санкції за порушення податкового законодавства.
Беручи до уваги наведене, суд вважає позовні вимоги про стягнення суми податкового боргу перед бюджетом в сумі 33681 грн. 34 коп., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись ст. 8 Конституції України, ст.ст.4, 8, 17, 50, 94, 161-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Харківської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод” про стягнення до Державного бюджету України податкового боргу в сумі 33681,34 грн. – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Молпродукт-Зачепилівський молокозавод”, код 32548718 на користь Державного бюджету України податковий борг у сумі 33681,34 грн.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова в повному обсязі виготовлена 04.04.2008 року.
Суддя (підпис) Т.С.Перцова