Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА)
м. Київ
17.04.2008 р. № 4/110
17.04. 2008 р. год. 17 хв. 07Справа № 4/110
За позовомДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва
До Дочірнього підприємства «Профіт-Сервіс»
Простягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340,00 грн.
Суддя Вовк П.В.
Секретар судового засідання Камінська Т.О.
Представники:
Від позивача Сергієчко –Колодій В.В.
Від відповідачане прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 17.04.08 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено та підписано 24.05.08р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Відповідача 340,00 грн. податкового боргу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.03.08 відкрито провадження у адміністративній справі № 4/110.
17.04.08 у судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав та просить суд позов задовольнити.
Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно з довідкою про заборгованість за Відповідачем рахується борг по сплаті податку на прибуток у сумі 340,00 грн., який Відповідач самостійно не сплатив.
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини не прибуття суд не повідомив. Заяв про розгляд справи за відсутності Відповідача до суду не надходило. Судові виклики, направлені на адресу Відповідача повернулися до суду з довідкою відділення поштового зв’язку по причині відсутності Відповідача за вказаною адресою.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 223412 місце знаходження Відповідача вказано: м. Київ, вул. Вербицького,18, зазначена адреса співпадає з адресою Відповідача вказаною у позовній заяві.
Інформації щодо зміни місцезнаходження Відповідач до державного реєстратора та Державної податкової інспекції у Дарницькому районі не надав.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає Відповідача належним чином повідомленим про дату час і місце проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, Дочірнього підприємства «Профіт-Сервіс»(далі Відповідач) зареєстровано 28.03.2003 року Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією, Ідентифікаційний код № 32376013. Згідно даного свідоцтва Відповідач знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Вербицького, 18.
Вказана інформація також міститься в довідці з ЄДРПОУ Головного міжрегіонального управління статистики у м. Києві №13-2307/2 станом на 17.04.2008р.
Отже, Відповідач належним чином зареєстрований як юридична особа та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
16.04.2007р. Позивачем проведено невиїзну перевірку щодо контролю дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання податкової звітності.
За результатами проведеної перевірки складено акт № 1515.
Відповідно до висновків вищезазначеного акту, перевіркою встановлено порушення Відповідачем строків подання податкових декларацій по податку на прибуток, передбачених п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Як вбачається з акту перевірки, Відповідач примірник акту перевірки не отримав, з його змістом не ознайомлений, про що свідчить відсутність підпису керівника Відповідача на акті перевірки.
17.04.07р. на підставі акту перевірки № 1515 від 16.04.07р. Позивачем прийнято рішення № 1337131501/0/17785 і визначено суму в розмірі 340, 00 грн. податкового зобов’язання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке направлено відповідачу листом рекомендованим з повідомленням.
Направлені на адресу Відповідача документи повернулися до відправника з довідкою відділення поштового зв’язку за відсутності Відповідача за вказаною адресою.
03.05.07р. Позивачем складено акт № 222 про неможливість вручення Відповідачу вищезазначеного рішення про застосування штрафних санкцій та розміщення рішення № 1337131501/0/17785 від 17.04.07 на дошці оголошень.
17.05.07р. в Акті № 221/1 зазначено про неможливість вручення вказаного повідомлення-рішення та зняття цього рішення з дошки податкових оголошень.
Першу податкову вимогу № 1/1573, датовану 16.05.07р., що направлена на адресу відповідача, повернуто Позивачу 29.05.07р. з довідкою відділення поштового зв’язку. Причиною повернення є відсутність Відповідача за вказаною адресою.
Згідно акту № 1573 від 31.05.2007р. першу податкову вимогу №1/1573 від 16.05.2007р. розміщено на дошці податкових оголошень, яку в свою чергу знято з дошки 02.07.2007р., про що й зазначено у відповідному акті.
Другу податкову вимогу №2/1967 від 02.07.2007р. було направлено на адресу відповідача, яку повернуто 16.06.07р. поштовим відділенням з відміткою попереднього змісту.
В період з 18.07.2007р. по 20.08.2007р., супроводжуючись відповідними актами, друга податкова вимога № 2/1967 від 02.07.07р. була розміщена на дошці податкових оголошень в ДПІ у Дарницькому районі м. Києва.
Відповідно до п. 11 Інструкції «Про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби»затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 17 березня 2001 року N 110 податкове повідомлення-рішення або рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за розглядом матеріалів перевірки приймає керівник органу державної податкової служби або його заступник за формою та згідно з вимогами, установленими Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 N 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 (із змінами та доповненнями).
Відповідно до п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій Якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Отже, податкове повідомлення-рішення Позивача від 17.04.2007р. № 1337131501/0/17785, вважається врученим Відповідачу.
Відповідно до п.п. 5.2.1, п. 5.2, ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
У матеріалах справи відсутні відомості про оскарження Відповідачем податкового повідомлення-рішення № 1337131501/0/17785 від 17.12.07 у адміністративному або судовому порядку.
Таким чином узгоджена сума податкового зобов’язання складає 340,00 грн.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У строк, встановлений п.п. 5.3.1 п 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»Відповідач податкове зобов’язання, визначене податковим органом у сумі 340,00 грн. самостійно не сплатив.
Відповідно до п.п. 5.4.1, п. 5.4, ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до пункту 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 160-163 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства «Профіт-Сервіс»(м. Київ, вул. Вербицького, 18, ідентифікаційний код 32376013) до Державного бюджету (р/р 31114009700003 до Дарницького РВДК у м. Києві, код 26077885 в УДК у м Києві, МФО 820019, кодова строка 11021000) податковий борг у сумі 340,00 грн. (триста сорок грн. 00 коп.)
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя П.В. Вовк