Ухвала суду № 17075301, 30.06.2011, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2011
Номер справи
2а-4673/10/2570
Номер документу
17075301
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-4673/10/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Ткаченко О.Є.

Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.

У Х В А Л А

Іменем України

"30" червня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючого Бєлової Л.В.,

суддів: Безименної Н.В.

Гром Л.М.

при секретарі Салоїд І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві, в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України апеляційну скаргу відповідача Військової частини А 3120 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2011 року у справі за адміністративним позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Військової частини А 3120 про стягнення штрафу , -

В С Т А Н О В И В :

У вересні 2010 року позивач, Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернулося з адміністративним позовом до Військової частини А 3120 в якому просило:

- стягнути з Військової частини А 3120 в доход Державного бюджету м. Чернігова на розрахунковий рахунок № 31118106700002, банк ГУ ДКУ в Чернігівській області, МФО 853592, ЄДРПОУ 22825965, отримувач ГУ ДКУ в Чернігівській області, код бюджетної класифікації 21081100 штраф у сумі 1020, 00 грн.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2011 року адміністративний позов задоволено повністю:

Стягнуто з Військової частини А 3120 (Чернігівська область, м. Чернігів, вул.. Гетьмана Полуботка, 40, код ЄДРПОУ 24302088) штраф в розмірі 1020, 00грн. (одна тисяча двадцять грн.00 коп.) на р/р № 31118106700002, код 21081100, банк: ГУ ДКУ в Чернігівській області, МФО 853592.

Не погоджуючись із вказаною постановою, відповідачем Військовою частиною А 3120 подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не зявилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обовязкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що у задоволені апеляційної скарги позивача необхідно відмовити виходячи з наступного.

Відповідно до статті 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

При ухваленні оскаржуваного рішення, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погоджується, виходячи з наступного.

Як було встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, в період з 09 лютого 2009 року по 13 лютого 2009 року, державними інспекторами з енергетичного нагляду Ніколаєнко П.М. та Швець А.Г. відповідно до ст. 4 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 ЗУ «Про електроенергетику», ст. 14 ЗУ «Про Теплопостачання»та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 07.08.1996р. проведено планове обстеження Військової частини А-3120 на відповідність рівня надійності електропостачання вимогам категорійності струмоприймачів споживачів, які мають струмоприймачі 1 категорії та особливої групи з надійності електропостачання та з питань технічного стану та дотримання режимів споживання теплової енергії, експлуатації тепловикористовувальних установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання.

В ході перевірки встановлені порушення Військовою частиною А-3120 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил улаштування електроустановок та Правил користування електричною енергією, про що складено акт обстеження від 13 лютого 2009 року № 08/40-0103 (а.с. 5-7).

На підставі акту обстеження державним інспектором Ніколаєнко П.М. винесено припис від 13 лютого 2009 року № 08/40-0059 про усунення виявлених порушень, яким було зобовязано Військову частину А-3120 надати на адресу Інспекції план заходів щодо конання припису в строк до 03липня 2009 року (а.с. 8).

Вищевказані акт обстеження та припис були вручені Військовій частині А-3120, що підтверджується відмітками про їх реєстрацію в канцелярії частини 16 лютого 2009 року за № 128 №131(а.с. 5,8).

Державним інспектором Ніколаєнко П.М. 05.10.2009 року здійснено позапланову перевірку виконання субєктом господарювання припису від 13.02.2009 року щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходу з державного енергетичного нагляду.

В ході перевірки встановлено невиконання пункту 1 припису від 13 лютого 2009 року, про що складено акт перевірки (протокол) від 05.10.2009 року № 08/40-0018 (а.с. 9).

Вищевказаний акт перевірки направлений рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача та отримано представником Військової частини А-3120 07 жовтня 2009 року, про що свідчить відмітка про вручення на зворотній стороні повідомлення про вручення поштового відправляння (а.с. 9).

В подальшому, а саме 13 листопада 2009 року позивачем було винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику № 08/40-0043 (а.с. 10).

Відповідно до супровідного листа Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернігівській області від 13 листопада 2009 року № 12-621 вищезазначена постанова була направлена відповідача та отримана останнім 16 листопада 2009 року (а.с. 11).

Даючи правову оцінку вищевикладеним обставинам справи, колегія суддів виходить з наступного.

Згідно ст. 1 Закону України «Про електроенергетику»споживачі енергії - суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю.

З матеріалів справи вбачається, що військовою частиною А 3120 з відкритим акціонерним товариством енергетична компанія «Чернігівобленерго»укладено договір № 780 від 29.11.2007 року на постачання електричної енергії, в якому військова частина А3120 є споживачем електричної енергії, що підтверджується копією договору № 780, копією порядку розрахунків за використану електричну енергію, та копією акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, які маються в матеріалах справи.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики; отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 27 ЗУ «Про електроенергетику»за правопорушення в електроенергетиці субєкти господарської діяльності несуть відповідальність, а саме за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж. Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до пяти тисяч оподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 27 вищевказаного Закону передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі та перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Виходячи з вищезазначеного, колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком Чернігівського окружного адміністративного суду, що постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику винесена на законних підставах, її виконання є обовязковим для відповідача.

Також, враховуючи, те що Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23.12.2009 року у справі № 2а-12239/09/2570 за позовом Військової частини А 3120 до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Чернігівській області, державного інспектора з енергетичного нагляду Ніколаєнка Павла Миколайовича про визнання дій незаконними та скасування постанови, в задоволенні позову відмовлено повністю, рішення набрало законної сили, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ст. 255 КАС постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обовязковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрало законної сили, в одній справі не можуть оспорюватися в іншій справі за участю тих самих сторін.

Підсумовуючи вищезазначене колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, відповідно до якого позовні вимоги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Військової частини А 3120 про стягнення штрафу, підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у звязку з чим підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд , -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу відповідача Військової частини А 3120 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2011 року залишити без задоволення.

Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Л.В.Бєлова

Судді: