Постанова № 17070599, 07.07.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.07.2011
Номер справи
2а-3556/11/0170/22
Номер документу
17070599
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 липня 2011 р. (09:56) Справа №2а-3556/11/0170/22 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчука А.А., при секретарі судового засідання Щепанській А.В., за участю представників сторін: від позивача Жукова Є.Ю.

від відповідача Хоботова І.В.

від третьої особи Кузовкіна К.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс"

до Управління праці та соціального захисту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління державного казначейства України в АР Крим

про визнання протиправними дій та стягнення.

Обставини справи. ТОВ "Інвест Плюс" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації про визнання протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації про відмову у виплаті витрат, повязаних із виплатою звільненому працівнику ОСОБА_1 допомоги на підставі ст.22 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації суми в розмірі 18821 гривень 70 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 було звільнено з ТОВ "Інвест Плюс" за ст.40 п.1 КЗпП України за скороченням штату. Оскільки останній має статус учасника інших ядерних аварій, на підставі ст.ст.20,22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» йому була виплачена допомога у вигляді трикратної середньомісячної заробітної плати. Однак відповідачем було відмовлено сплаті витрачених коштів ТОВ "Інвест Плюс".

Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 28.03.11р. відкрито провадження у справі та після закінчення підготовчого провадження до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача залучено Головне управління державного казначейства України в АР Крим.

Представники позивача - Жукова Є.Ю. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав викладених у позові, просила останні задовольнити.

Представники відповідача - Хоботова І.В., в судовому засіданні позовні вимоги не визнала у повному обсязі з підстав викладених у письмових запереченнях. По суті вимог пояснила, що ОСОБА_1 не перебуває на персоніфіцірованому обліку в Управління праці та соціального захисту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації як учасник інших ядерних аварій ІІІ категорії. При цьому згідно посвідчення ОСОБА_1, не є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС ІІІ категорії, і відповідно не має право на отримання пільг передбачених п.7 ст.20 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головного управління державного казначейства України в АР Крим - Кузовкіна К.О. в судовому засіданні проти позову не заперечувала.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи і оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "Інвест Плюс" зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 25.03.2003 року та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ідентифікаційний код 32362095.

Як вбачається із матеріалів справи, 01.08.2008 року на посаду заступника директора по безпеці ТОВ "Інвест Плюс" прийнято ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

У звязку із скороченням штатів та чисельності працівників ОСОБА_1 14.01.2011 року звільнено із займаної посади за п.1 ст.40 КЗпП України.

Також встановлено, що згідно із посвідчення серії НОМЕР_1 від 16.12.2004 року, ОСОБА_1 надано ІІІ категорію учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, як учаснику інших ядерних аварій.

Далі, керуючись п.7 ст.20 та ст.22 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також п.5 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання грам, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ № 936 від 20.09.2005р., ТОВ "Інвест Плюс" при звільненні ОСОБА_1 була виплачена допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати в розмірі 18821,70 грн.

Як вбачається із листа Управління праці та соціального захи сту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації № 0112-02/0497 від 15.02.2011р. ТОВ «Інвест Плюс» відмовлено у виплаті допомоги у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат у зв'язку зі звільненням працівника ОСОБА_1 на підставі п.1 ст.40 КЗпП - скорочення штату робітників, з тих підстав, що вказана особа має статус учасника інших ядерних аварій та п.7 ст.20 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на нього не розповсюджується.

Вказані обставини встановлені в судовому засіданні із пояснень представників сторін та матеріалів справи ніким не оскаржувались і відповідно до ст.72 КАС України окремо доказуванню не підлягають.

Основні положення, щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення передбачається Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за № 796-XII від 28 лютого 1991 року із відповідними змінами та доповненнями (далі Закон №796).

Відповідно до п.7 ч.1 ст.20 Закону №796 особам, віднесеним до категорії 1 (пункт 1 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги: у разі вивільнення працівників у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників їм виплачується допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати.

Згідно п.1 ч.1 ст.22 Закону №796 особам, віднесеним до категорії 3 (пункт 3 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги: пільги, передбачені пунктами 1, 2, 3, 5, 6, 8, 17, 20, 27 статті 20, а також пунктом 7 статті 20 для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 3.

Як вбачається із ч. 3 ст. 14 Закону №796 громадяни, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, належать до категорії 1, або 2, або 3. Порядок визначення цих категорій встановлюється Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до частини третьої статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (у редакції від 19 грудня 1991 р. із змінами і доповненнями від 1 липня 1992 р.) Постановою КМ України №674 від 02.12.1992 року затверджено Порядок віднесення громадян із числа тих, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї або постраждали за інших обставин від радіаційного опромінення не з власної вини, до відповідних категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Установлено, що громадянам, відносно яких застосовується цей Порядок, видаються посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілого від Чорнобильської катастрофи відповідної категорії за зразками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 р. N 501.

Як зазначалось вище ОСОБА_1 на підставі зазначених нормативних актів, отримав посвідчення уча сника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС як учасник інших ядерних аварій із встановленням йому 3 категорії із правом на отримання відповідних гарантованих державою компенсацій та пільг передбачених Законом №796.

Згідно п.2, 3,4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання про грам. пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ № 936 від 20.09.2005р., розпорядниками бюджетних коштів вищого рівня за програмами визначаються Міністерство праці та соціальної політики АРК, головні управління праці та соціального захисту населення обласних, головне управління соціаль ного захисту населення Київської міської, управління праці та соціального захисту населення ра йонних (міських) держадміністрацій. Нарахування та виплати компенсацій, допомоги певних видів, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» проводиться управлінням праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій. Таким чином, обов'язок щодо виплати спірних сум покладено саме на відповідача і стягнення заборгованості із виплат вказаної допомоги повинні здійснюватися з рахунків управлінь праці та соціального захисту населення.

Уважно проаналізувавши зазначені вище правові норми, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно має право на отримання гарантованих державою компенсацій та пільг передбачених Законом №796, в тому числі зазначених п.7 ч.1 ст.20 останнього, у звязку із чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Під час судового засідання, яке відбулось 07.07.2011 року оголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови складено 12.07.2011 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправною дії Управління праці та соціального захисту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації про відмову у виплаті Товариству з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" витрат, повязаних із виплатою звільненому працівнику ОСОБА_1 допомоги на підставі ст.22 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

3. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Бахчисарайської районної державної адміністрації на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" (Бахчисарайський район, с.Віліне, пров.Вигірний,13, ЄДРПОУ 32362095) суму в розмірі 18821 (вісімнадцять тисяч вісімсот двадцять одна) гривень 70 коп.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" (Бахчисарайський район, с.Віліне, пров.Вигірний,13, ЄДРПОУ 32362095) 191,62 грн. судових витрат.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Радчук А.А.