ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" травня 2008 р. Справа № 12/86-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі Чернявській О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Каланчацького району в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврида" с.Гаврилівка -2 Каланчацький район Херсонська область
про стягнення 19 463,61грн.
за участю представників сторін:
Облпрокуратура - прокурор області Павленко І.В.,
від позивача: - Саплєва О.В. дов. № 01-12/3 від 02.01.08р. - Херсонське ОВФСЗІ
від відповідача:- Шепетков В.А. дов. № 339 від 27.05.08
Позивач у позовній заяві просить стягнути з відповідача 19 463грн. 61 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття, посилаючись на положення ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Представник позивача на засіданні суду надав усні пояснення відповідно до яких підтримав вимоги, викладені у позовній заяві.
Відповідач в засідання подав письмові заперечення проти позову в засідання, яким даний позов повністю визнав.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі (їхніх представників), що прибули в судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд,
в с т а н о в и в:
Згідно зі статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів Держави у випадках, визначених законом у тому числі і в судових органах.
Частиною 2 ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” визначено, що підставою представництва інтересів держави в суді є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів в наслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються у відносинах між ними або з державою.
Статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб та держави і брати участь у цих справах.
Рішенням Конституційного Суду України від 08.04.1999р. зазначено, що прокурор або його заступник самостійно визнає і обґрунтовує в позовній заяві в чому полягає порушення інтересів держави у конкретних спірних правовідносинах, які підлягають захисту та вирішенню у судовому порядку.
Фонд соціального захисту інвалідів Херсонського обласного відділення Міністерства праці та соціальної політики України ( далі Фонд) є державною установою.
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" зі змінами та доповненнями, для підприємств та установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інваліді ( далі підприємств) у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
При цьому виходячи з положень ч.5 ст. 19 вищезазначеного Закону, виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою ст. 19 вищезазначеного Закону, вважається працевлаштування підприємством, організацією інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
Підприємства, установи, організації в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Згідно з наданою державною статистичною звітністю, затвердженою Наказом Мінпраці України від 10.02.2007року №42 ( форма № 10 ПІ ( річна)) "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік"), встановлений Законом норматив в СТОВ "Таврида" в 2007році не виконано - при нормативі працевлаштування "9 осіб", фактично працювало 7 інвалідів.
У зв'язку з невиконанням встановленого ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" нормативу, в силу дії ст. 20 зазначеного Закону, п.2 Порядку сплати підприємствами, установами, організації та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно - господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою КМУ від 31 січня 2007 року №70 ( далі - Порядок), відповідач СТОВ "Таврида" був зобов'язаний самостійно в строк до 15 квітня 2008року сплатити в дохід Державного бюджету на рахунок Державного казначейства адміністративно - господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, що для підприємства відповідача складає 19 341,60грн. (копія рахунку додається).
Згідно з ч.2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та вищевказаним Порядком та Порядком нарахування пені та її сплати, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.02.2007р. №223 порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Отже, відповідач СТОВ "Таврида" має сплатити 19 341,60грн. адміністративно - господарських санкцій та 122,01грн. пені ( згідно з доданим до даної позовної заяви розрахунком). Таким чином загальна сума, що має бути сплачена СТОВ "Таврида" на рахунок Державного казначейства в дохід Державного бюджету складає 19 463,61 грн.
Порушення інтересів Держави вбачаю у тому, що кошти у сумі 19 463грн. 61 коп., які не надійшли до Фонду, не можуть бути спрямовані на реалізацію політичних, соціально - побутових і соціально - психологічних умов для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
На підставі викладеного, керуючись ст.20 Закону України “Про прокуратуру”, ст.1 Закону України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”, ст.ст.1, 7, 8, 12, 17, 35, 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, ст.ст. 60, 161 –163, 254 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврида" ( 75810, Херсонська область Каланчацький р-н, с.Гаврилівка - 2, вул. Леніна, 4 код ЄДРПОУ 31294485, р/р 260072689 ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 352093 ), на користь відділення Фонду соціального захисту інвалідів Херсонського обласного відділення (73000, м.Херсон провулок 40 років Жовтня, 5-А, код ЄДРПОУ 24104230, одержувач УДК в. Херсон, банк ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, р/р ) 19463,61( дев'ятнадцять тисяч чотириста шістдесят три грн. 61 коп.) адміністративно - господарських санкцій та 122,01( сто двадцять дві грн. 01 коп. ) - пені.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили та звернення заінтересованої особи з відповідною заявою.
3. Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
4. Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Дата складення постанови у повному
обсязі відповідно до статті 160 Кодексу
адміністративного судочинства України 02.06.08р.