ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"12" липня 2011 р. Справа № 4/63-64 Суддя господарського суду Волинської області Слободян П. Р., розглянувши матеріали за скаргою товариства з додатковою відповідальністю "Страхове Товариство з додатковою відповідальністю "Глобус", м. Київ
на бездіяльність першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції
по справі № 4/63-64
за позовом товариства з додатковою відповідальністю "Страхове Товариство з додатковою відповідальністю "Глобус", м. Київ
до відповідача управління житлово - комунального господарства департаменту житлово - комунального господарства Луцької міської ради
про стягнення 30000,00грн.
За участю представників сторін:
від скаржника: ОСОБА_1 - довіреність у справі
від УЖКГ ДЖКГ Луцької міської ради: ОСОБА_2 - дов.у справі
від головного управління юстиції: ОСОБА_3 - дов. у справі
Суть спору: Скаржник - ТзДВ "Страхове Товариство з додатковою відповідальністю "Глобус", м. Київ просить визнати неправомірною бездіяльність першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, зобовязати перший відділ державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції здійснити виконавчі дії щодо примусового виконання наказу господарського суду Волинської області № 4/63-1 від 12.07.2010р.
Перший відділ ВДВС Луцького міського управління юстиції у Волинської області у заперечені від 08.07.2011р. та представник в судовому засіданні повідомив, що 07.09.2010 року до першого відділу ДВС ЛМУЮ від боржника надійшло пояснення стосовного невиконання рішень судів. Управління житлово-комунального господарства департаменту ЖКГ Луцької міської ради згідно ст.65 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»та положення про управління, є юридичною особою, яка фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. Відповідно до ст.ст. 23 та 51 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобовязання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених цим Кодексом. Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобовязання та провадять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. В управління ЖКГ як розпорядника бюджетних коштів немає бюджетних призначень на 2010 рік на виконання рішень суду.
Заслухавши пояснення представників сторін, ВДВС та дослідивши матеріали справи, господарський суд, встановив:
Рішенням господарського суду Волинської області від 22.06.2010 року у справі № 4/63-64 постановлено стягнути з управління житлово - комунального господарства департаменту житлово - комунального господарства Луцької міської ради (м. Луцьк, вул. Б.Хмельницького, 40-а, код 03364046) в користь ТзДВ "Страхове Товариство з додатковою відповідальністю "Глобус", (м. Київ, вул. Андрія Іванова, 21/17,к.1, код 20448234) 30000,00грн. страхового відшкодування 300,00грн. в повернення витрат по сплаті державного мита та 236,00грн. в повернення витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
На виконання рішення видано наказ № 4/63-1 від 12.07.2016року.
Постановою державного виконавця першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції від 02.08.2010 року відкрито виконавче провадження з виконання вказаного наказу та надано боржнику семиденний строк з дня отримання постанови для добровільного виконання наказу. Борг в добровільному порядку не погашений.
Відповідно до заяви стягувача та на підставі п. 6 ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження" одночасно з відкриттям виконавчого провадження державним виконавцем накладено арешт на все майно боржника, в межах суми боргу. Вказана копія постанови направлена сторонам, БТІ Волинської області, ДАІ УМВС України у Волинській області. Державним виконавцем подано заяви про реєстрацію обтяження обєктів нерухомого та рухомого майна. 12.08.2010 року з метою виявлення майна боржника державним виконавцем зроблено запити в БТІ Волинської області, Луцьку ОДПІ, Центр ДЗК.
20.08.2010 року відповідно до ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" винесена постанова про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження.
Згідно довідки Луцької ОДПІ вих. № 5803/10/29-006 від 28.09.2010 року (вхідний № 290910/1096/03-25/2) боржником відкрито 9 рахунків в установах банків.
08.05.2007 року та 23.04.2007 року державним виконавцем Петріщевою О.С. накладено арешт на грошові кошти боржника в установах банків, 03.07.2007 року, 19.07.2007 року державним виконавцем Шульженко І.С. накладено арешт на грошові кошти боржника в установах банків. Постанови направлено для виконання в установи банку, кошти на рахунках боржника відсутні. Станом на 29.09.2010 року боржником нових рахунків в установах банків не відкрито (відповідь з Луцької ОДПІ вих. № 5803/10/29-006 від 28.09.2010 року).
Згідно відповіді з БТІ Волинської області від 30.10.2008 року - право власності за боржником не зареєстроване, згідно відповіді Центру ДЗК - земельні ділянки за боржником не зареєстровані, згідно до даних МРЕВ ДАІ УМВС транспортні засоби за боржником не зареєстровані.
07.09.2010 року до першого відділу ДВС ЛМУЮ від боржника надійшло пояснення стосовного невиконання рішень судів. Управління житлово-комунального господарства департаменту ЖКГ Луцької міської ради згідно ст. 65 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»та положення про управління, є юридичною особою, яка фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. Відповідно до ст.ст. 23, 51 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобовязання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Розпорядники бюджетних коштів несуть відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених цим Кодексом. Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобовязання та провадять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. В управління ЖКГ як розпорядника бюджетних коштів немає бюджетних призначень на 2010 рік на виконання рішень суду.
На вимогу державного виконавця боржником надано інформацію про основні засоби, що рахуються на балансі боржника: шляхи, кладовища, фонтани, меморіальні дошки, зелені насадження, памятник Лесі Українці, памятник Св. Миколаю, памятник Президенту Грушевському, площа президента Грушевського, звалище "Брище", памятник Незалежності, скульптура "Память крізь призму віків".
09 грудня 2010 року державний виконавець звернувся до Луцької міської ради з проханням внести зміни в кошторис на 2011 рік про надання управлінню ЖКГ як розпоряднику бюджетних коштів бюджетні призначення на 2011 рік на виконання рішень судів.
Відповідно до листа - відповіді Луцької міської ради від 28.12.2010 року - питання внесення змін в кошторис на 2011 рік щодо надання УЖКГ Луцької міської ради бюджетних призначень для виконання рішень судів буде внесено на розгляд бюджетної комісії.
У відповідності до вимог статей 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
В даному випадку, скаржник не обґрунтував свої вимоги, не довів факту бездіяльності першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції.
Враховуючи наведене, в скарзі необхідно відмовити.
Керуючись ст. 1212 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволені скарги товариства з додатковою відповідальністю "Страхове Товариство з додатковою відповідальністю "Глобус", м. Київ на бездіяльність першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, відмовити.
Суддя П. Р. Слободян