Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 квітня 2011 року 14:36 № 2а-3130/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І.В. та представників:
прокурора:Семененка В.П.;
позивача: Маркушева Я.С.;
відповідача: Солодовніка О.С.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокурора Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”
доКомунального підприємства “Київпастранс” в особі Тролейбусного ремонтно-експлуатаційного депо №2
простягнення штрафних санкцій
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 20 квітня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
03 березня 2011 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Прокурор Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” (далі по тексту позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Комунального підприємства “Київпастранс” в особі Тролейбусного ремонтно-експлуатаційного депо №2 (далі по тексту відповідач), в якому просить стягнути штраф з Комунального підприємства “Київпастранс” в особі Тролейбусного ремонтно-експлуатаційного депо №2 у сумі 5 100,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі №2а-3130/11/2670 та зобовязано позивача надати суду ряд документів та запропоновано відповідачу в десятиденний строк з дня одержання ухвали подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача, або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду.
24 березня 2011 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) відповідач подав заяву про закриття провадження у справі на підставі пункту 4 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши заяву відповідача про закриття провадження у справі, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 березня 2011 року призначено адміністративну справу №2а-3130/11/2670 до судового розгляду та призначено судове засідання на 20 квітня 2011 року.
В судовому засіданні 20 квітня 2011 року прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали, представник відповідача проти позову заперечив.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, що діє у складі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Центрального регіоні” Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в ході обстеження енергогосподарства Тролейбусного ремонтно-експлуатаційного депо №2 Комунального підприємства “Київпастранс”, про що складено акт від 27 серпня 2010 року №08/10-11-2682.
На підставі акта обстеження винесено припис від 27 серпня 2010 року №8/10-11-1369 про усунення виявлених обстеженням порушень.
Згідно акта перевірки (протоколу) від 08 грудня 2010 року №8/10-11-348 А/П встановлено не виконання відповідачем пунктів припису про усунення виявлених порушень.
У звязку з невиконанням відповідачем вимог припису про усунення порушень від 27серпня 2010 року №8/10-11-1369 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, що діє у складі відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Центрального регіоні” Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” на підставі частини третьої статті 27 Закону України “Про електроенергетику” винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 27 грудня 2010 року №326, відповідно до якої на Комунальне підприємство “Київпастранс” накладено штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100,00 грн.
Враховуючи, що сума штрафу в добровільному порядку відповідачем не сплачена, прокурор та позивач вважають, що штраф у розмірі 5 100,00 грн. має бути стягнуто у судовому порядку.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позовні вимоги Прокурора Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” є обґрунтованими, виходячи з наступних мотивів.
Відповідно до частини четвертої статті 9 Закону України “Про електроенергетику” Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та субєктів електроенергетики.
Стаття 14 Закону України “Про теплопостачання” встановлює, що державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспекції та інші органи у порядку, встановленому законом.
Відповідно до пункту 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 серпня 1996 року №929, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії субєктів електроенергетики, субєктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).
Згідно з пунктом 3 вказаного Положення метою державного енергетичного нагляду (контролю) є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням субєктами електроенергетики, субєктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Наказом Міністерства палива та енергетики України від 03 листопада 2006 року №422 “Про державний енергетичний нагляд” встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 серпня 1996року №929, та діє у складі Державного підприємства “Національної енергетичної компанії “Укренерго”.
Відповідно до частини першої статті 27 Закону України “Про електроенергетику” правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Згідно з пунктом 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312, субєкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Суд встановив, що станом на день вирішення спору штраф у розмірі 5 100,00 грн., накладений на відповідача за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання згідно постанови від 27 грудня 2010 року №326, відповідачем не сплачено.
Доказів скасування у судовому порядку постанови про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 27 грудня 2010 року №326 відповідачем не надано.
Таким чином, постанова про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 27 грудня 2010 року №326 є чинною, а штраф у сумі 5 100,00 грн. підлягає сплаті до Державного бюджету.
Відповідно до положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2010рік” до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій.
Таким чином, ненадходження до Державного бюджету суми штрафу спричиняє матеріальну шкоду інтересам держави.
Суд не приймає до уваги доводи відповідача про існування судового рішення з того самого спору і між тими самими сторонами, а саме постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 березня 2011 року в адміністративній справі №2а-1208/11/2670 за позовом Заступника прокурора Подільського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” до Комунального підприємства “Київпастранс” про стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн., оскільки предметом розгляду адміністративної справи №2а-1208/11/2670 є стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн., накладеного на відповідача на підставі постанови від 23 вересня 2010року №273.
Відповідно до частини першої статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Стаття 361 Закону України “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, похилий вік або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження, а інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Формами представництва є: звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб; участь у розгляді судами справ; внесення апеляційної, касаційної скарги на судові рішення або заяви про їх перегляд за нововиявленими обставинами, заяви про перегляд Верховним Судом України судового рішення. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора Святошинському районі міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” ґрунтуються на приписах законодавства, та про необхідність їх задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов Прокурора Святошинського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” задовольнити повністю.
2.Стягнути з Комунального підприємства “Київпастранс” в особі Тролейбусного ремонтно-експлуатаційного депо №2 (04070, м. Київ, вул. Набережне шосе, 2, ідентифікаційний код 31725604) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок 31119106700008, одержувач УДК у Подільському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 26077939, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106) штраф у сумі 5 100,00 грн. (пять тисяч сто гривень).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко