копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2011 р. Справа № 2a-1870/3246/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора Кролевецького району в інтересах держави в особі Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевець Агростандарт" про стягнення фінансових санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Кролевецького району, діючи в інтересах Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з позовом, мотивуючи вимоги тим, що всупереч вимогам ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідач не сплатив у строки та в порядку, передбаченому цим Законом. адміністративно-господарські санкції в сумі 6 895 грн. 83 коп. за незабезпечення виконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня у розмірі 56 грн. 76 коп. Просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати адміністративного господарських санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів та пені в загальному розмірі 6 952 грн. 59 коп.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, повістка про виклик в судове засідання була надіслана за останнім відомим місцем реєстрації відповідача, та зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 КАС України вважається врученою.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно зі ст. ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Відповідно до ч.3 ст.18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 1991 року (далі - Закон) підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб,—у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
У частині 9 статті 19 Закону визначено обов’язок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, зареєструватися у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подавати цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Частина 1 ст.20 Закону передбачає, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно з ч.4 ст.20 Закону адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.
Відповідно до ч.2 ст.20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Як вбачається із матеріалів справи середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу ТОВ "Кролевець Агростандарт" є 13 осіб, фонд оплати праці становить 165,5 тис. грн. (а.с. 6). Виходячи з вимог ст. 19 Закону кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів, складає - 13х0,04=1 особа.
Відповідач не забезпечив встановленого нормативу робочих місць за 2010 рік, чим порушив вищезазначені вимоги Закону.
За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, відповідач повинен був сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 6 895 грн. 83 коп. Адміністративного господарські санкції у встановлений законом строк (до 15 квітня 2011 року) не були сплачені відповідачем. У зв'язку з цим та на підставі ч. 2 ст. 20 Закону позивачем була нарахована пеня за період з 15 квітня 2011 року по 18 травня 2011 року в розмірі 56 грн. 76 коп.
Загальна сума заборгованості відповідача перед Фондом соціального захисту інвалідів становить 6 952 грн. 59 коп. Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми недоїмки на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача, суду не подано . Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку що вимоги про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій та нарахованої пені підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги прокурора Кролевецького району в інтересах держави в особі Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевець Агростандарт" про стягнення фінансових санкцій та пені – задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Кролевець Агростандарт" (41330, Сумська область, Кролевецький район, с. Бистрик, ід. код 35149041) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Горького, 2, м. Суми, ід. код 14004771, р/р 31212230700002, УДКУ у Сумській області, код 23636315, МФО 837013) заборгованість в розмірі 6 952 грн. 59 коп. (шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят дві грн. 59 коп.), з яких 6 895 грн. 83 коп. - адміністративно-господарські санкції, 56 грн. 76 коп. - пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко