Постанова № 16943502, 12.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2011
Номер справи
2а-5273/11/1270
Номер документу
16943502
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №14

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 липня 2011 року Справа № 2а-5273/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

22 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач в порушення вимог ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, у термін до 25.04.2011 не розкрило регулярну квартальну інформацію за І квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії. Таким чином, ВАТ «Іванівський верстатозавод» порушило вимоги п.1 та п.3 глави 3 розділу ІV Положення, відповідно до яких емітенти зобовязані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця , наступного за звітним кварталом, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії. Такі дії ВАТ «Іванівський верстатозавод» підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.6 ч.1 ст.11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»- нерозміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Обставиною, що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення ( постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 29-ЛУ від 31.03.2011). У звязку з чим 24.05.2011 року уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача була винесена постанова №67 ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000,00 грн. Постанова про накладення санкцій у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копій платіжних документів , що підтверджують виконання постанови не надходило.

Ухвалою від 23 червня 2011 року відповідача було повідомлено про розгляд справи в порядку скороченого провадження.( а.с.15).

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Відповідно до ст.5 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.96 №448 ( далі - ЗУ №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Статтею 6 вищезазначеного ЗУ передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 ( далі Положення).

Відповідно до п.1-2 гл.1 розділу IV емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення. Квартальна інформація складається за підсумками кожного кварталу.

П.1 та 3. гл.3 розділу IV передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.

Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 (далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог положення «Про розкриття емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, у термін до 25.04.2011 ВАТ «Іванівський верстатозавод» не розкрило регулярну квартальну інформацію за І квартал 2011 шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, чим порушило вимоги п.1 та п.3 глави 3 розділу ІV Положення, відповідно до яких емітенти зобовязані розкрити квартальну інформацію не пізніше 25 числа місяця , наступного за звітним кварталом, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

У звязку з чим 04.05.2011 уповноваженою особою Комісії винесено постанову про правопорушення на ринку цінних паперів . Зазначену постанову направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції. ( а.с.5-6).

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.

14.05.2011 уповноваженою особою Комісії складений Акт № 67 ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту ( а.с. 7). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 67-ЛУ від 13.05.2011 та постанова про розгляд справи від 16.05.2011 була направлена на адресу товариства ( а.с.9).

Пункт 6 ч.1 ст. 11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ” (зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008) передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою № 67 ЛУ від 24.05.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 17 000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Обставиною, що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення ( постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №29-ЛУ від 31.03.2011).Зазначена постанова була направлена відповідачу ( а.с.12-13).

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.

Враховуючи вищевикладене та відстутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Іванівський верстатозавод» суму штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн.) сімнадцять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31111106700088 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяС.М. Чиркін