Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 липня 2011 р. справа № 2а/0570/10614/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретаріМалій С.Ю.
за участю :
представника позивача - Фатьянова Р.О.,
представника відповідача - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Приватного підприємства «СТЕРХІ» про стягнення заборгованості на суму 4919,45гривень,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя, звернулась до суду з позовною заявою до Приватного підприємства «СТЕРХІ» про стягнення заборгованості на суму 4919,45гривень.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що станом на момент звернення до суду, за відповідачем значиться заборгованість перед бюджетом на суму 4919,45 гривень.
Зазначає, що відповідач не сплачуючи заборгованість порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду її економічним інтересам, тому просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити, пояснив суду, що станом на момент розгляду справи заборгованість щодо якої предявлено позов, відповідачем не сплачена.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи не надавав, причини неявки до суду не повідомив.
Враховуючи зазначені обставини суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 41.5 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя (Далі за текстом, - Жовтнева МДПІ), - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідач, - Приватне підприємство «СТЕРХІ» (Далі- ПП «СТЕРХІ») (87500, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Леніна, 85Б, к. 72, ідентифікаційний код юридичної особи 35841147), згідно довідки з ЄДРПОУ,- є юридичною особою, дата проведення державної реєстрації 21.04.2008 року, з 22.04.2008 року знаходиться на податковому обліку в Жовтневій МДПІ (а.с. 8-10).
03.06.2010 року Жовтневою МДПІ, за результатами проведеної невиїзної документальної перевірки ПП «СТЕРХІ» з питання дотримання вимог податкового законодавства по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з 30.05.2008 року по 31.05.2010 року, складено акт № 237/15-311-1/35841147 від 03.06.2010 року (а.с .18-19).
Згідно висновків вказаного акту з боку ПП «СТЕРХІ» встановлені порушення абз. «а» п.п.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 14 Закону України «Про плату за землю».
На підставі акта перевірки № 237/15-311-1/35841147 від 03.06.2010 року Жовтневою МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» № 0003921840/0 від 16.07.2010 року, згідно якого відповідачу визначено податкове зобовязання з орендної плати у вигляді штрафу на суму 5243,56 гривень, з якої основного платежу 823,56 гривень, штрафна (фінансова) санкція 4420,00 гривень (а.с.17).
03.11.2010 року Жовтневою МДПІ, за результатами проведеної невиїзної документальної перевірки ПП «СТЕРХІ» з питання дотримання вимог податкового законодавства своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з 07.09.2010 року по 14.10.2010 року, складено акт № 410/15-311-1/35841147 від 03.11.2010 року (а.с.24-25).
Згідно висновків вказаного акту з боку ПП «СТЕРХІ» встановлені порушення ст.17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.2 п.5. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с. 24-25).
На підставі акта перевірки № 410/15-311-1/35841147 від 03.11.2010 року Жовтневою МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0005531840/0 від 06.12.2010 року, згідно якого відповідачу визначено податкове зобовязання з орендної плати у вигляді штрафу на суму 82,02 гривень (а.с.23)
Вищезазначені податкові повідомлення-рішення, у звязку із неможливістю їх вручення, були розміщені на дошці податкових оголошень.
З урахуванням переплати, що обліковувалась по особовому рахунку платника податків на суму 410,10 гривень заборгованість, яка утворилась у звязку із несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобовязань визначених податковим повідомленням-рішенням форми «Р» № 0003921840/0 від 16.07.2010 зменшена та складає 4833,46 гривень, з якої основний платіж на суму 413,46 гривень, штрафна фінансова санкція на суму 4502,02 гривень.
Станом на 26.05.2011 року по особовому рахунку платника податків рахується пеня на суму 3,97 гривень, яка також знаходиться в структурі податкового боргу щодо якого предявлено позовні вимоги.
Таким чином загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом з орендної плати з юридичних осіб складає 41919,45 гривень.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами»,- узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно абз. 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами»,- у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобовязань щодо якої предявлено позовні вимоги,- є податковою заборгованістю.
В результаті несплати суми заборгованості відповідач не виконує свої зобов'язання перед бюджетом, порушує терміни сплати обов'язкових платежів, у наслідок чого з'явилася заборгованість перед бюджетом, що заподіює шкоду інтересам держави.
Згідно п. 95.2. Податкового кодексу України,- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом встановлено, що на адресу відповідача направлялись перша та друга податкові вимоги, № 1/289 від 10.09.2010 року, № 2/348 від 22.11.2010, які станом на момент розгляду справи не є відкликаними.
Згідно ч.1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обовязку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254, 263, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Задовольнити позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Приватного підприємства «СТЕРХІ» про стягнення заборгованості на суму 4919,45гривень.
Стягнути кошти Приватного підприємства «СТЕРХІ» (87500, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Леніна, 85Б, к. 72, ідентифікаційний код юридичної особи 35841147) з рахунків у банках обслуговуючого такого платника, в рахунок погашення частини податкового боргу перед бюджетом на суму 4919,45 гривень (чотири тисячі девятсот девятнадцять гривень сорок пять копійок) на користь місцевого бюджету м. Маріуполя, код платежу 13050200, р/р 33213812700055, отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 07 липня 2011 року.
Повний текст постанови складений 12 липня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.