Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2011 р. справа № 2а/0570/9571/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 17.10
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретаріАврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області
до Комунальної лікувально-профілактичної установи «Родинська міська
лікарня»
про зобовязання виконати не вчинені дії
за участі представника позивача Помогаєва А.В.
представника відповідача Колєснікової О.В., Курочка Г.Ф.
ВСТНАОВИВ:
До Донецького окружного адміністративного суду звернулося Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області з адміністративним позовом до Комунальної лікувально-профілактичної установи «Родинська міська лікарня» у якому просить зобовязати керівника цього підприємства виконати не вчинені дії, зазначені в п. 4 листа-вимоги від 27.10.2009р. № 40-13/1019, а саме відшкодувати кошти, зайво перераховані за виконання капітального ремонту підряднику ТОВ «Укртеплосервіс» на загальну суму 299012,20 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що Красноармійським міжрайонним Контрольно-ревізійним відділом Донецької області була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Комунальної лікувально-профілактичної установи «Родинська міська лікарня» з 01.05.2007р. по 31.08.2009р. За результатами ревізії було складено акт № 41 від 30.09.2009 р., який підписаний головним лікарем КЛПУ «Родинська міська лікарня». На підставі акту відповідачу направлено вимогу № 40-12/1019 від 27.10.2009р. про усунення порушень, виявлених ревізією.
В ході ревізії були виявлені порушення діючого законодавства України з фінансових питань, які станом на теперішній час не усунуті.
У звязку з цим позивач стверджує про невиконання та порушення вимог ч.2 ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються.
Просить зобовязати Комунальну лікувально-профілактичну установу «Родинська міська лікарня» виконати п. 4 вимоги № 40-12/1019 від 27.10.2009р.
Представник позивача в судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити з підстав, які викладені у позовній заяві.
Представники відповідача в судове засідання зявився, адміністративний позов не визнали з підстав, які викладені у запереченнях від 04.07.2011 року № 214. Просили суд в задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши представника позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно зі статтею 2 Закону України Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів. розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.
Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.
Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.
Судом встановлено, що відповідно до п. 1.3.2.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Красноармійського МКРВ на ІІІ квартал 2009 року та на підставі направлення на проведення ревізії від 03.09.2009 №348 виданих начальником Красноармійського МРВК головним контролером-ревізором Красноармійського МРВК Рибченук І.В. була проведена планова документальна ревізія фінансово-господарської діяльності в КПЛУ «Родинська міська лікарня» за період з 01.05.2007р. по 31.08.2009р.
За результатами перевірки складений акт від 30.09.2009р. № 41. Згідно Акту ревізії встановлені порушення, в тому числі: завищення виконання робіт по капітальному ремонту котельні у грудні 2008 року після укладення договору від 11.12.2008 року з підрядником ТОВ «Укртеплосервіс», що привело до необґрунтованої оплати за вказані роботи за рахунок коштів місцевого бюджету в сумі 299012,20 грн., в тому числі на суму завищеної вартості обладнання в розмірі 72732,00 грн.
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі виконують такі функції, зокрема, проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю.
Для виконання функцій, визначених у статті 7, згідно зі статтею 10 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право:
-перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);
-пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;
-у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
Пунктом 10 статті 7 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Керуючись п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області була направлена вимога на імя головного лікаря КЛПУ «Родинська міська лікарня» від 27.10.2009 року №40-13/1019 щодо усунення недоліків, зокрема відшкодувати кошти зайво перераховані за виконання капітального ремонту підряднику ТОВ «Укртеплосервіс» на загальну суму 299012,20 грн.
Строк повідомлення про вчиненні заходи був встановлений до 07.11.2009р.
Відповідно до частини 2 статті 15 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються.
Відповідачем була оскаржена вказана вимога. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010 року позовні вимоги КЛПУ «Родинська міська лікарня» до КРУ в Донецькій області про визнання недійсною та скасування вимоги № 10-13/1019 від 27.10.2009 року в частині зобовязання комунальної лікувально-профілактичної установи «Родинська міська лікарня» відшкодувати кошти зайво перераховані за виконання капітального ремонту підряднику ТОВ «Укртеплосервіс» на загальну суму 299012,20 грн., в тому числі на суму завищеної вартості обладнання в розмірі 72732,00 грн. та пропонування усунути порушення шляхом предявлення позову до підрядника ТОВ «Укртеплосервіс» були задоволені.
Згідно з ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 02.09.2010р. постанова Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010р. набрала законної сили.
Постановою Вищого адміністративного суду України від 19.0.502011 року постанова Донецького окружного адміністративного суду від 08.06.2010 року та Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 02.09.2010 року були скасовані, в задоволені позову відмовлено.
Постанова Донецького апеляційного адміністративного суду вступила в законну силу, тому правоміріость прийняття контролюючим органом вимоги не підлягає доказуванню.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини
Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Оскільки постанова Вищого адміністративного суду України від 19.05. 2011 р. по адміністративній справі за позовом Комунальної лікувально-профілактичної установи «Родинська міська лікарня» до Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області про визнання протиправною та скасування частково вимоги від 27.10.2009 року № 10-13/1019 набрала законної сили, зазначена вимога є чинною, підлягає виконанню у вказані у неї строки.
З огляду на викладене, суд позовні вимоги Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Комунальної лікувально-профілактичної установи «Родинська міська лікарня» про зобовязання керівника цього підприємства виконати не вчинені дії, зазначені в п. 4 листа-вимоги від 27.10.2009р. № 40-13/1019, а саме відшкодувати кошти зайво перераховані за виконання капітального ремонту підряднику ТОВ «Укртеплосервіс» на загальну суму 299012,20 грн. задовольняє.
Відповідно до ст.. 94 КАС України судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Комунальної лікувально-профілактичної установи «Родинська міська лікарня» про зобовязання виконати не вчинені дії задовольнити.
Зобовязати Комунальну лікувально-профілактичну установу «Родинська міська лікарня» (85310, Донецька область, м. Родинське, вул. Запорізька,5, ЄДРПОУ 01990861), в особі головного лікаря, виконати не вчинені дії, зазначені в п. 4 листа-вимоги від 27.10.2009р. № 40-13/1019, а саме відшкодувати кошти зайво перераховані за виконання капітального ремонту підряднику ТОВ «Укртеплосервіс» на загальну суму 299012,20 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 4 липня 2011р. Постанова виготовлена в повному обсязі 08 липня 2011р.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.