ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" травня 2008 р. Справа № 14/195-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Гридасова Ю.В. при секретарі Бєлій Є.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави вособі Міністерства палива та енергетики України в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", м. Одеса,
до: сільськогосподарського кооперативу "Дружба", смт Велика ОлександрівкаХерсонської області,
про стягнення 2600грн.00коп. штрафу,
за участю представників
позивача: не прибув,
відповідача: Кравченко В.М., голова правління,
прокурора: Мясніков К.К., прокурор відділу, посв. № 41 від 17.09.03 р.
Прокурор у позовній заяві просить стягнути з відповідача до держбюджету України 2600грн.00коп. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, відповідно до постанови позивача № Х-14 від 07.08.2007 р.
Прокурор у судовому засіданні підтримав вимоги, викладені у позовній заяві.
Позивач, належним чином повідомлений про час, дату і місце проведення судового засідання, не скористався своїм правом на участь у вирішенні спору.
Представник відповідача в ході судового засідання надав усні пояснення у яких не заперечував проти позовних вимог, пославшись на тяжке фінансове становище, відповідно до письмових заперечень проти адміністративного позову (відзиву на позовну заяву).
За згодою представників учасників судового процесу, судом оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі (їхніх представників), що прибули на судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд,
в с т а н о в и в :
Указом Президента України "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. № 1573\99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Згідно з Указом Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598\2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному регіоні".
ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" здійснює свою діяльність відповідно до "Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні".
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на суб'єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Так, за порушення законодавства про електроенергетику на Сільськогосподарський кооператив "Дружба", згідно з п. п. 2, 8 "Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 2600 грн., що було оформлено Постановою № Х-14 від 07.08.2007 р.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Згідно з п. 10 "Положення" суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його застосування, однак відповідачем зазначений штраф не перераховано.
До теперішнього часу штраф в сумі 2600 грн. в Держбюджет України
За вказаних обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі зазначених вище норм матеріального права, керуючись ст.ст. 94, 161-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з сільськогосподарського кооперативу "Дружба", ідентифікаційний код –03785088, адреса –74100, Херсонська область, смт. Велика Олександрівка, вул. Леніна, 88, р/рахунок –2600910999 в "Райффайзен Банк Аваль", МФО –352093 на користь Державного бюджету України 2600 (дві тисячі шістсот) грн. 00 коп. штрафу на р/р 31111106700063, одержувач Держбюджет В. Олександрійський р-н, 21081100, код ОКПО 24103816, банк одержувача УДК по Херсонській обл., МФО 852010.
Виконавчий лист видати після набрання судовим рішенням законної сили та звернення заінтересованої особи з відповідною заявою.
Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В. Гридасов
Дата складення постанови у повному
обсязі відповідно до статті 160 Кодексу
адміністративного судочинства України "02" червня 2008 р.