Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 липня 2011 року № 2а-8265/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Чупринко Н.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
до Приватного підприємства «ДАРИ УКРАЇНИ»
прозвернення стягнення на активи, О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:
Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва (далі по тексту - позивач) звернулась з позовом до Приватного підприємства «ДАРИ УКРАЇНИ»(далі по тексту - відповідач) про стягнення податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 56482,18грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується податкова заборгованість з земельного податку станом на 30 травня 2011 року в сумі 56482,18грн.
В судовому засіданні 11 липня 2011 року судом постало на обговорення питання про можливість переходу по справі в письмове провадження.
Представник позивача не заперечив.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, у судове засідання не з’явився, про час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство «ДАРИ УКРАЇНИ»(код ЄДРПОУ 25641674) зареєстроване Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб’єкт підприємницької діяльності 09.06.1998р. та перебуває на податковому обліку у ДПІ у Печерському районі м. Києва з 16.06.1998р. за №47700.
Станом на 30 травня 2011 року відповідач має податковий борг перед Державним бюджетом з земельного податку в сумі 56482,18грн., який виник з наступних підстав: згідно поданого підприємством до ДПІ у Печерському районі м. Києва розрахунку №3656 від 27.01.2010р. з земельного податку в сумі 56482,18грн., яке повинно сплачуватись кожен місяць 2010 року в сумі –4706,85грн.
Зазначена заборгованість підтверджується Довідкою ДПІ у Печерському районі м. Києва від 02.06.2011р. №7539/9/24-209 та податковими розрахунками земельного податку наявними в матеріалах даної справи.
Відповідно до статті 206 Земельного Кодексу України використання землі в Україні є платним. Згідно з статтею 2 Закону України «Про плату за землю»плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Власник землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про плату за землю», розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про плату за землю», об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, а суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Згідно з статтею 15 Закону України «Про плату за землю», власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про плату за землю», податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Відповідно до п.п.6.2.1 п.6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На вимогу абзацу першого п.п. 6.2.3. та абзацу другого п.п. 6.2.4. п. 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», з моменту виникнення податкового боргу відповідачу була винесена перша податкова вимога №1/2757 від 09.03.2010р. на суму 4706,85грн. зазначена вимога відповідачем не отримана, на підставі чого позивачем 02.06.2010р. складено акт про невручення податкової вимоги у зв’язку з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження).
Відповідно до п.п.6.3.2 п.6.3 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», якщо у платника податків, якому надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу.
Згідно абзацу б) п.п. 6.2.3. п.6.2 статті Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення першої податкової вимоги. Таким чином, друга податкова вимога №2/7046 винесена 02.07.2010р. на суму 23534,25грн.
2 липня 2010 року позивачем винесено акт №118/2 про незнаходження юридичного місця розташування платника податків.
Підпунктом 2.3.1 п.2.3 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами»передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про стягнення з Приватного підприємства «ДАРИ УКРАЇНИ»податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 56482,18грн. є обґрунтованими, законними, правомірними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «ДАРИ УКРАЇНИ»(код ЄДРПОУ 25641674, 01103, м. Київ, вул. Підвисоцького, 10, корпус 10) податковий борг у розмірі 56482 (п’ятдесят шість тисяч чотириста вісімдесят дві)грн., 18коп. шляхом перерахування коштів з розрахункових рахунків: №26000060215046/980 КИЇВСЬКЕ ГРУ ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", м. Київ, МФО 321842; №26050060226353/980 КИЇВСЬКЕ ГРУ ПАТ КБ "ПРПВАТБАНК", м. Київ, МФО 321842; №26060301361236/980 ЗАЛІЗНИЧНА ФІЛІЯ ПАТ ПІБ в м. Києві, МФО 322153, шляхом перерахування грошових коштів з земельного податку з юридичних осіб 56482 (п’ятдесят шість тисяч чотириста вісімдесят дві)грн., 18коп. на бюджетний рахунок №33210811700007 (одержувач: ВДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922 в УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 13050100).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 11.07.2011р.
Суддя В.В. Амельохін