Постанова № 16841903, 22.06.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2011
Номер справи
0670/5385/11
Номер документу
16841903
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 0670/5385/11

категорія 11.5

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2011 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Чернової Г.В. ,

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Новоград - Волинської міської ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про скасування постанови від 10.05.2011 р. ВП №25168700,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області 10.05.2011 року ( ВП №25168700) про накладення штрафу. В обґрунтування позову зазначає, що рішення суду в частині перерахунку недоплачених стягувачеві коштів виконано управлінням у встановлений державним виконавцем строк та особова справа стягувача із розпорядженням про перерахунок була надіслана до обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, який зазначив про неможливість здійснення даного перерахунку, про що повідомлено відповідача 05.04.2011 року та 27.04.2011 року. Таким чином, позивач в межах компетенції виконав ряд дій, спрямованих на виконання судового рішення.

Згідно письмових заяв, сторони просять розглянути справу без їх участі, у зв'язку з чим судовий розгляд справи здійснюється, відповідно до ч.4 ст.122 КАС України, в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідач надав суду письмові заперечення на позов, в яких він посилався на те, що судове рішення не виконане, а вказані позивачем причини його невиконання не є поважними. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити.

Дослідивши наявні у справи матеріали, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

18.03.2011 року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області було винесено постанову ВП № 25168700 про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа, виданого Новоград-Волинським міськрайонним судом Житомирської області 19.09.2008 року по справі № 2а-241/08, яким зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Новоград - Волинської міської ради донарахувати та виплатити ОСОБА_1 1900 грн. 03 коп. недоплаченої з липня 2007 року грошової допомоги по догляду за дитиною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, до досягнення нею трирічного віку. Вказаною постановою боржнику надано строк для добровільного виконання 7 днів і її копія направлена сторонам виконавчого провадження 22.03.2010 року, відповідно до супровідного листа № 14/6250.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач листом № 755 від 05.04.2011 року повідомив відповідача про те, що на виконання виконавчого листа зроблено перерахунок недоплачених коштів громадянці ОСОБА_1. При цьому зазначив, що особова справа стягувача разом із розпорядженням про перерахунок надіслана до обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Листом № 893 від 27.04.2011 року позивач повідомив державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби про невиконання ним судового рішення в частині здійснення виплати присуджених коштів на користь стягувача з тих підстав, що Обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат зазначив про неможливість здійснення даної виплати коштів стягувачу.

За невиконання рішення суду без поважних причин, державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області постановою від 10.05.2011 року на боржника було накладено штраф у розмірі 680,00 грн. і надано строк 5 днів для виконання рішення суду.

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" (далі Закон), примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів. Державною виконавчою службою підлягають виконанню виконавчі листи, що видаються судами.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 24 Закону, державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Відповідно до ст. 76 Закону, після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.

У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання. Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, а на боржника державним виконавцем накладається штраф у сумі двократного розміру витрат на проведення виконавчих дій у порядку, встановленому частиною другою статті 87 цього Закону.

Якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та інші заходи, передбачені статтею 87 цього Закону, після чого, виконавчий документ постановою державного виконавця, затвердженою начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, повертається до суду чи іншого органу, що видав виконавчий документ.

У відповідності до ст. 87 Закону, у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання; постанова державного виконавця про накладення штрафу може бути оскаржена до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець або до суду в 10-денний строк. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає штраф на боржника у подвійному розмірі.

Таким чином, суд оцінивши докази, наявні у справі, приходить до висновку, що державний виконавець при винесенні постанови про накладання штрафу діяв правомірно, в межах наданих повноважень та відповідно до вимог чинного законодавства, а тому будь-які законні підстави для скасування вказаної постанови відсутні.

При цьому суд враховує, що на момент винесення оскаржуваної постанови та на час розгляду справи в суді, рішення суду за виконавчим листом повністю не виконано, інформація щодо вжиття заходів та доказів виконання рішення у повному обсязі до підрозділу примусового виконання рішень не надходила.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про виконавче провадження", ст.ст. 158-163, 186, 254 КАС України, суд

постановив:

В задоволенні адміністративного позову управління праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про скасування постанови від 10.05.2011 року відмовити за безпідставністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:Г.В. Чернова