ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| "24" березня 2008 р. | 11:30 | Справа № 4/48/08
Позовної заяви: Прокурора Первомайської міжрайонної прокуратури в особі Первомайського міськрайонного центру зайнятості -робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття вул. Шевченко, 18, м. Первомайськ, Миколаївська обл.., 55200 до Комунального підприємства Первомайської міської ради “Первомайський міський водоканал” вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська обл.., 55200
Суддя Смородінова О.Г. При секретарі судового засідання Вязовському М.А.
Представники: Від позивача: Натіна Н.В., за дорученням № 07-4175 від 14.12.07р.; Від відповідача: не з'явився; Прокурор: Давиденко А.В.
Суть спору: стягнення донарахованих внесків у сумі 18427,16 грн.
Прокурор звернувся до суду в інтересах Держави в особі позивача з позовом про стягнення донарахованих внесків у сумі 18427,16 грн. до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Позивач позовні вимоги підтримує. Відповідач про час судового засідання був повідомлений належним чином відповідно до ч.5 ст.107 КАС України, що підтверджується поштовим повідомленням (арк.спр.9), але своїх заперечень проти позову та відповідних доказів, запропонованих в судом не надав, позов не заперечив, представник в судове засідання без поважних причин не з'явився. Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та прокурора, суд - в с т а н о в и в: Відповідно до ст. 18 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості створюється для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. До складу Державної служби зайнятості в т.ч. входять районні центри зайнятості. Діяльність Державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі. Відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами. Згідно ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Первомайський міськрайонний центр зайнятості -є робочим органом виконавчої дирекції фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на який покладено виконання вищевказаної правової норми. Комунальне підприємство Первомайської міської ради “Первомайський міський водоканал” зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду з 30.08.2004 року, що підтверджується повідомленням про реєстрацію платника страхових внесків (арк.спр.17). Відповідно до п.2 ч.2 ст. 35, ч.3 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески (один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці). В порушення вимог вказаного Закону КП "Новобузький водоканал" не сплатило своєчасно та в повному розмірі страхові внески до Фонду, які відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 2007 рік повинно було сплатити при виплаті заробітної плати. Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 2007 рік повинно було сплатити при виплаті заробітної плати, розмір не сплаченої суми страхових внесків склав 108181 грн. (арк.спр.5 та зворотна сторона). Між тим, господарським судом Миколаївської області було прийнято три постанови про стягнення з відповідача 89754,53 грн. недоїмки, з яких: 20209,40 грн. присуджено до стягнення згідно з постановою від 13.08.07р. по справі № 12/354/07, 45502,85 грн. присуджено до стягнення згідно з постановою від 11.05.2007р. по справі № 7/262/07, 24042,28 грн. присуджено до стягнення згідно з постановою від 06.02.08р. по справі № 2/816/07 (арк.спр.6-7 та зворотна сторона, 18 та зворотна сторона). Отже, як свідчать матеріали справи, КП "Новобузький водоканал" на день подачі позову мав недоїмку по страхових внесках до Фонду на суму 18427,16грн., що підтверджується розрахунком суми позовних вимог (арк.спр.8). Відповідно до ст.11, ч.1 ст.71 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався, станом на час розгляду справи доказів погашення боргу не надав, позов не заперечив. Кошти фонду, згідно ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", спрямовуються на забезпечення допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітних, допомоги на поховання в разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні, тобто на допомогу соціальне незахищеним категоріям громадян. Несвоєчасне внесення страхових внесків до Фонду порушує інтереси держави в зв'язку з тим, що згідно ст. 8 України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Отже, в спірних правовідносинах є порушення відповідачем норм діючого законодавства. На підставі викладеного, позовні вимоги заявлені обґрунтовано, відповідачем не заперечені, матеріалами справи підтверджені, тому підлягають задоволенню в повному обсязі. Керуючись ст.ст. 94, 122, 138, 163, 167 КАС України, господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити. Стягнути з Комунального підприємства Первомайської міської ради “Первомайський міський водоканал” (вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська обл., код ЄДРПОУ 33089321) донарахованих внесків у сумі 18427,16 гривень на користь держави в особі Первомайського міськрайонного центру зайнятості -робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (вул. Шевченко, 18, м. Первомайськ, Миколаївська обл., код ЄДРПОУ 23613047) . Стягнути з Комунального підприємства Первомайської міської ради “Первомайський міський водоканал” (вул. Київська, 129-а, м. Первомайськ, Миколаївська обл., код ЄДРПОУ 33089321) на користь Держбюджету України -3,40грн. держмита.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
|