ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 липня 2011 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/5872/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Молодецький Р.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській областіпро визнання дій протиправними та скасування постанови, - В С Т А Н О В И В:
07 липня 2011 року позивач ОСОБА_1звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській областіпро визнання дій протиправними та скасування постанови.
Частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
В свою чергу, відповідно до частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржується постанова від 17.05.2011 року про закінчення виконавчого провадження по виконавчому листу № 2а-11516. Прохальна частина містить вимогу про визнання дій підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області щодо винесення постанови про закінчення виконавчого провадження від 17.05.2011 року ВП № 26529703 протиправними. Проте вищевказана постанова відсутня в матеріалах позову. Натомість позивачем надано копію постанови про закінчення виконавчого провадження від 23.06.2011 року ВП № 26529703. Отже зміст позовних вимог та виклад обставин не співпадають.
Отже, викладені позивачем вимоги позовної заяви суперечать обґрунтуванню таких вимог та доказам, наявним в матеріалах позовної заяви.
Крім того, згідно матеріалів позовної заяви, позивач отримав постанову від 17.05.2011 року про закінчення виконавчого провадження 02 червня 2011 року, десятиденний строк на її оскарження закінчився 13 червня 2011 року. Позовну заяву до суду ним подано 07 липня 2011 року (вх. 23596/11), отже строк звернення до суду позивачем пропущено.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, у разі необхідності клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.
Статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) в Україні. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцем знаходження відповідача.
В матеріалах справи міститься копія паспорту позивача, в якій зазначено, що він зареєстрований у АДРЕСА_2. Разом з тим, ОСОБА_1 в позовній заяві зазначено, що в даний час він проживає у АДРЕСА_1. Проте доказів на підтвердження даної інформації позивачем не надано.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перевіривши матеріали адміністративного позову суд дійшов висновку, що її подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській областіпро визнання дій протиправними та скасування постанови залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 22 липня 2011 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду заяви про уточнення позовних вимог, якою привести у відповідність зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач їх обґрунтовує, заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, а також докази на підтвердження того, що позивач в даний час проживає у АДРЕСА_1.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.І. Молодецький