ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 5020-9/039
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"14" травня 2008 р. 10:17 м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя в складі:
судді Рибіной С. А.,
при секретарі: Філонович Є.Д.,
за участю представників сторін
позивача –Нікіфорова Г.А., довіреність № 928/09-07 від 12.02.2008;
відповідача –Махиня В.П., довіреність № 8-1-215 від 10.04.2008;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя до Державного підприємства “Центральне конструкторське бюро “Чорноморець” про стягнення 234,13 грн.,
Суть спору:
Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя звернулось до суду із адміністративним позовом до Державного підприємства “Центральне конструкторське бюро “Чорноморець” про стягнення 234,13 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог пенсійного законодавства України щодо відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.
Ухвалою від 04.03.2008 відкрито провадження по справі, попереднє судове засідання призначено на 25.03.2008.
Ухвалою від 25.03.2008 закінчено підготовче провадження по справі і справа призначена до судового розгляду на 10.04.2008.
У судових засіданнях оголошувалась перерва.
У судовому засіданні 14.05.2008, відповідач надав суду письмову заяву про визнання суми позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.
Відповідно до статей 9, 10 Конституції України, статті 9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003), статті 3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 № 1771), статті 10 Закону України «Про судоустрій України»від 07.02.2002, статті 18 Закону УРСР «Про мови в УРСР»від 28.10.1989, статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України суд задовольнив клопотання сторін та вони давали пояснення по справі російською мовою.
Згідно зі ст.ст. 27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, сторонам роз'яснені процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
Згідно з п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” №400 від 26.07.1996, Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV для підприємств встановлені тарифи збору на обов’язкове державне пенсійне страхування і порядок їх сплати. Плату у Пенсійний фонд України вносять підприємства незалежно від форм власності та господарювання.
Відповідно до абзацу четвертого п.п. 1 п. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність".
Згідно статті 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно пунктів 5, 6 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках. У разі зміни розміру пенсії або виникнення обставин, які впливають на фінансування різниці у розмірі пенсії (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це відповідні підприємства, установи, організації та заклади у місячний строк з дня виникнення таких обставин.
Сума відшкодування витрат на виплату пенсій, які складають різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за грудень 2007 року у Державного підприємства “Центральне конструкторське бюро “Чорноморець” склала 234,13 грн. (повідомлення № 522 від 25.01.2008).
В рахунок оплати витрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за грудень 2007 року від підприємства кошти не надходили.
Заборгованість підприємства перед позивачем по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за грудень 2007 року складає 234,13 грн.
У судовому засіданні 14.05.2008, відповідач надав суду письмову заяву про визнання суми позовних вимог в повному обсязі.
Суд встановив, що дії відповідача щодо визнання позову не суперечать закону, ні порушують права, свободи або інтереси інших осіб, тому у відповідності до статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України приймає визнання відповідачем позовних вимог.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 94, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства “Центральне конструкторське бюро “Чорноморець” (99011, м. Севастополь, вул. В.Морська, б. 1, код ЄДРПОУ 14308457, р/р 26007301335023 у СФ «Промінвестбанк», МФО 324515) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, б. 16-56, код ЄДРПОУ 22274991, р/р 256022 в СМВ № 4548 ВАТ “Державний Ощадний Банк України”, МФО 384027) заборгованість в розмірі 234,13 грн.
Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
3. Копії постанови направити сторонам.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. . У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Виконавчий лист видається за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено.
Суддя С. А. Рибіна
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
19.05.2008.
Розсилка:
1. позивач - Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99089, м.Севастополь, вул. Карантинна, б. 16 кв. 56)
2. відповідач –ДП “ЦКБ “Чорноморець” (99011, м. Севастополь, вул. В.Морська, б. 1)
3. справа
4. наряд