ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.04.08 Справа№ 2/184-7/110
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області
до відповідача: Львівської міської дезінфекційної станції, м. Львів
про: стягнення 3454,29 грн.
Суддя Білоус Б.О.
Секретар судового засідання
Качур Р.П.
м. Львів, вул. Личаківська, 81
Зал судового засідання № 205
Представники сторін:
від позивача: Грицак О.. довір. № 04-105 від 16.01.08 р.
від відповідача : не з’явився
В судовому засіданні 22.04.08 р. в порядку ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови, постанова у повному обсязі відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України складена і підписана 22.04.2008 року.
До господарського суду Львівської області подано адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області до Львівської міської дезінфекційної станції про стягнення 3454,29 грн. економічних санкцій.
Позивачем позовні вимоги підтримано повністю, з підстав, викладених у позові та уточненні позовних вимог (Вх. № 5495 від 06.03.08 р.), а саме просить стягнути з відповідача 3406,68 грн. економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
Відповідач в судове засідання 22.04.08 року не з’явився, вимоги ухвали суду не виконав, причини неявки не повідомив, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Суд, враховуючи неявку відповідача без поважних причин, належним чином повідомленого про дату, час та місце проведення судового засідання, вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 128 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази і оцінивши їх в сукупності, суд встановив наступне.
Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області проведено перевірку правильності формування та застосування тарифів на роботи і послуги, що надаються і виконуються за плату відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.03 року № 1351.
За наслідками перевірки складено акт перевірки від 15.11.06 року № 001031.
Проведеною перевіркою виявлено порушення державної дисципліни цін, а саме, за період з листопада 2005 року по лютий 2006 року Львівська міська дезінфекційна станція при наданні послуг суб’єктам господарювання платних послуг застосовувалися завищені тарифи за рахунок безпідставного включення в тариф на послуги податку на додану вартість, чим було порушено постанову Кабінету Міністрів України від 27.08.03 року № 1351.
За період з 09.11.05 року по 20.02.06 року було додатково нараховано націнку у вигляді ПДВ до фіксованих тарифів у розмірі 719,06 грн.
Крім того, Львівською міською дезінфекційною станцією завищено тарифи на роботи і послуги, що надавались з 11.05.06 року по 17.06.06 року, оскільки в цей період відповідач керувався попередніми тарифами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.03 року № 1351, тоді як набрали чинності тарифи, встановлені постановою кабінету Міністрів України від 11.05.06 року № 662, внаслідок чого було одержано необгрунтовану виручку в розмірі 423,37 грн.
Загальна сума необгрунтовано отриманої виручки згідно уточнення позивача складає 3406,68 грн.
Приймаючи рішення суд виходив з наступного.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.06 року № 662 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.03 року № 1351, якою затверджено Тарифи на роботи та послуги, що виконуються за плату установами та закладами санітарно-епідеміологічної служби. Регульовані тарифи, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.03 року № 1351 містять податок на додау вартість, який Старосамбірською РСЕС було додатково донараховано.
Згідно Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових санкцій рганами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Мінекономіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.01 року № 298/519 включення непердбачених законодавством націнок до регульованих тарифів є порушенням порядку встановлення і застосування тарифів, за які накладаються економічні санкції. Відповідно, додатково нарахований ПДВ Львівською міською дезінфекційною станцією є необгрунтовано отриманою виручкою.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення. На підставі вищенаведеного та керуючись п. 7 Прикінцевих та Перехідних Положень ст.ст. 4, 6, 14, 17, 104, 158-163, 167 п. 4 ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-ІV, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити.
Стягнути з Львівської міської дезінфекційної станції (79058, м. Львів, пл. 700-річчя, 2) в дохід державного бюджету Галицького району м. Львова –р/р 31118106700004 в УДК у львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 22389381, код 21081100 –3406,68 грн.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя