Рішення № 166562, 22.08.2006, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
22.08.2006
Номер справи
36/376
Номер документу
166562
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

  ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.486-65-72

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

№ 36/376

22.08.06 р.

За позовом Центрального спеціалізованого будівельного управління

до Київської міської ради (Відповідач-1)

Головного управління земельних ресурсів (Київської міської

Державної адміністрації) (Відповідач -2)

про визнання договору укладеним

Суддя Трофименко Т.Ю.

Представники:

Від позивача Буримська І.В. -по дов. №10/179 від 09.01.2006р.

Від відповідача -1 Глобенко Л.В. -по дов. №225-КР-713 від 12.07.2006р.

Від відповідача -2 не з”явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані вимоги Центрального спеціалізованого будівельного управління (далі позивач) до Київської міської ради (далі відповідач -1) та Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації (далі відповідач -2) про визнання договору оренди земельної ділянки укладеної в редакції, яка підписана Центральним спеціалізованим будівельним управлінням та відповідає вимогам Закону України «Про оренду землі» та Типового договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004р. №220 та переданою дану земельну ділянку з моменту набрання чинності судового рішення на умовах визначених договором.

Зобов'язання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельних ділянок з усіма додатками, що є невід”ємними частинами, між Орендодавцем - Київською міською радою та орендарем -Центральним спеціалізованим будівельним управлінням, в установленому порядку.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що Київська міська рада в порушення ч. 1 ст. 33 Закону України „Про оренду землі” відмовляється укласти з позивачем договір оренди земельної ділянки.

Відповідач -1 у письмовому відзиві на позовну заяву проти позову заперечує, вважає, що підстав для укладення договору оренди немає, оскільки при укладенні договору сторони є вільними в їх укладенні, виборі контингенту та визначені умови з урахуванням вимог Цивільного кодексу та інших актів цивільного законодавства.

Відповідач -2 письмовий відзив на позов не надав, представника в судове засідання не направив, не виконав вимог суду викладених в ухвалі від 04.08.2006р.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача -1, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Київською міською радою було прийняте Рішення від 24.11.2005р. № 474/2935, згідно якого Київська міська рада вирішила наступне:

затвердити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок Центральному спеціалізованому будівельному управлінню для будівництва житлових будинків з об'єктами соціального призначення та паркінгу на вул. Бориспільській, 30-а та на вул. Бориспільській , 40 )діл.15.діл.16 на території в/м №147) у Дарницькому районі м. Києва.

передати Центральному спеціалізованому будівельному управлінню за умови виконання пункту 3 цього рішення, в короткострокову оренду на 5 років земельні ділянки загальною площею 1,92га для будівництва житлових будинків з об'єктами соціального призначення та паркінгу за рахунок частини земель, відведених відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих від 09.08.1948р. №17-с «О возобновлении отвода второй КЗЧ Киевського района МВС СССР, земельных участков в Дарницком районе», у тому числі:

площею 0,60га -на вул. Бориспільській, 40 (ділянка 15 на території в/м №147);

площею 1,32га -на вул. Бориспільській, 40 (ділянка 16 на території в/м №147).

На виконання вищенаведеного Рішення Київської міської ради між Центральне спеціалізоване будівельне управління (далі -Позивач) листиом від 18.01.2006р. №3/8 звернулось до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо укладення договору оренди зазначених земель них ділянок та перенесення меж земельних ділянок в натуру (на місцевості) та доручило виконання робіт КП «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі».

Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) видало технічне завдання від 23.01.2006р. №1911 на розробку технічної документації зі складання договору оренди землі.

КП «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі»була підготовлена технічна документація зі складання договору оренди земельної ділянки позивачу для будівництва житлових будинків з об'єктами соціального призначення та паркінгу на вул. Бориспільській,30-а та на вул. Бориспільській, 40.

Дана технічна документація була перевірена та прийнята до бази даних Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про що свідчать штампи на стор.1 цієї Технічної документації.

Крім того, позивач погодив проекти договору оренди земельних ділянок, що були запропоновані Київською міською радою (далі відповідач), і який відповідає вимогам ст.. 15 Закону України «Про оренду землі»та Типовій формі договору оренди землі, що затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року №220.

Таким чином, відповідно до ст. 16 Закону України «Про оренду землі»позивачем та відповідачем було забезпечено підготовку всіх необхідних документів для укладання договору оренди земельних ділянок.

Як вбачається з матеріалів справи, на день розгляду спору в суді Відповідач не підписав договір оренди земельних ділянок.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача - 1, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову в частині визнання договору укладеним в редакції, яка підписана позивачем та відповідає вимогам Закону України «Про оренду землі»та Типовому договору оренди землі, затвердженого Постановою Кабинету Міністрів України від 03.03.2004р. №220, з огляду на наступне.

Пунктом 34 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Згідно із ст. 4 Закону України „Про оренду землі” орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 4 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципі законності.

Відповідно до ст. 6 Закону України „Про оренду землі” орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Згідно з ст. 16 Закону України „Про оренду землі” особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання).

Статтею 181 Господарського кодексу України визначений загальний порядок укладення господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.

Згідно з п. 2 ст. 181 Господарського кодексу України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

На виконання вимог вказаної норми договір оренди земельних ділянок за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська. 30-а та Бориспільська, 40 був підписаний позивачем та переданий на підпис Київському міському голові.

Частиною 3 статті 181 Господарського кодексу України передбачено що, сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні.

Однак, договір оренди земельних ділянок Київською міською радою не підписаний та не повернутий позивачу із зауваженнями.

Матеріали справи свідчать про те, що проект договору земельних ділянок, надісланий позивачем відповідачу відповідає Закону України „Про оренду землі, та формі, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 №220 „Про затвердження Типового договору оренди землі”.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.

З огляду на викладене, а також приймаючи до уваги те, що відповідачем -1 не наведено заперечень щодо істотних умов запропонованого договору оренди земельних ділянок, позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Позовні вимоги в частині зобов'язання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір оренди земельних ділянок з усіма додатками, що є невід'ємними частинами, між орендодавцем - Київською міською радою та орендарем -Центральним спеціалізованим будівельним управлінням, у встановленому порядку задоволенню не підлягають з огляду на наступне:

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке затверджено рішенням Київської міської ради від 19 грудня 2002 року №182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.

Реєстрація договорів оренди земельних ділянок проводиться Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після їх підписання орендодавцем та орендарем.

Оскільки на день розгляду справи договір оренди земельних ділянок для будівництва житлових будинків з об'єктами соціального призначення та паркінгу по вул. Бориспільській, 30-а та по вул. Бориспільській, 40 не підписаний з боку орендодавця, тому позивач безпідставно звернувся до суду з позовом до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з вимогою про зобов'язання зареєструвати договір оренди земельних ділянок з усіма додатками, що є невід'ємними частинами, між орендодавцем - Київською міською радою та орендарем -Центральним спеціалізованим будівельним управлінням, у встановленому порядку.

Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача -1 на користь позивача пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Вважати укладеним договір оренди земельних ділянок площею 0,60 га за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська,30-а та площею 1,32 га за адресою: м. Київ, вул. Бориспільська, 40 між Центральним спеціалізованим будівельним управлінням ( м. Київ, вул. Артема, 59, м. Київ, вул. Івана Кудрі,18/2, код 32200555) та Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 22883141), який підписаний позивачем та відповідає вимогам Закону України „Про оренду землі”, Типовому договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220, та вважати дану земельну ділянку переданою з дня набрання даним рішенням законної сили, на умовах визначених договором:

Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) - далі у тексті - „Орендодавець", в особі Київського міського голови, який діє на підставі ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" - з однієї сторони, та Центральне спеціалізоване будівельне управління (госпрозрахункове) (Київська обл., смт.Коцюбинське, вул.Пономарьова, б.17,

зареєстроване Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області 25.12.2003р. за № 1 357 120 0000 000336) - далі у тексті - „Орендар", в особі начальника Ісаєнка Дмитра Валерійовича, який діє на підставі Статуту, - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті - Договір) про нижченаведене:

1. Предмет Договору

1.1. Орендодавець, на підставі рішення Київської міської ради від 24.11.2005 року №474/2935 "Про передачу Центральному спеціалізованому будівельному управлінню (госпрозрахунковому) земельних ділянок для будівництва житлових будинків з об'єктами соціального призначення та паркінгами на вул. Бориспільській, 30-а та на вул. Бориспільській, 40 (діл. 15, діл. 16 на території в/м № 147) у Дарницькому районі м. Києва" передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельні ділянки (далі разом - Земельна ділянка), визначені цим Договором.

2. Об'єкт оренди

2.1. Об'єктом оренди відповідно до цього Договору є земельні ділянки з наступними

характеристиками:

- місце розташування - вул. Бориспільська, 30-а (діл. 15 на території в/м № 147) та вул. Бориспільська, 40 (діл. 16 на території в/м № 147) у Дарницькому районі м. Києва;

- розмір - 5987 (п'ять тисяч дев'ятсот вісімдесят сім) кв. м - кадастровий номер -8000000000:63:427:0005 та 12812 (дванадцять тисяч вісімсот дванадцять) кв. м - кадастровий номер 8000000000:63:389:0023;

- цільове призначення - для будівництва житлових будинків з об'єктами соціального призначення та паркінгами;

- кадастрові номери - 8000000000:63:427:0005 та 8000000000:63:389:0023.

2.2. Згідно з витягом з технічної документації Головного управління земельних ресурсів

виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) № Ю-37355/2006 від 11.03.2006 року нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 768387 (сімсот шістдесят вісім тисяч триста вісімдесят сім) гривень та 66 коп. - для земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:63:427:0005 та № Ю-37356/2006 від 11.03.2006 року нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 5715065 (п'ять мільйонів сімсот п'ятнадцять тисяч шістдесят п'ять) гривень та 48 коп. - для земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:63:389:0023.

2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.

3. Строк дії Договору

3.1. Договір укладено на 5 (п'ять) років.

4. Орендна плата

4.1. Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.

4.2.Річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 1,5 (однієї цілої п'яти десятих) відсотка від її нормативної грошової оцінки. У випадку, якщо цей Договір не підписаний орендарем в установленому законодавством порядку протягом п'яти місяців з моменту набуття чинності рішенням Київської міської ради, зазначеного у п. 1.1. цього Договору, розмір орендної плати (зазначений у п. 4.2. Договору) на період, аналогічний терміну прострочення укладання договору оренди землі, встановлюється у п'ятикратному розмірі, але не більше десяти відсотків на місяць від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

4.3. Після закінчення періоду, за який сплачується орендна плата у п'ятикратному розмірі, орендна плата розраховується та сплачується відповідно до п. 4.2 Договору.

4.4. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.

4.6. Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.

4.7. Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 33216812600003, КЕКД 13050200 у УДК у м. Києві, МФО 820019. Отримувач: ВДК у Дарницькому р-ні м. Києва, ідентифікаційний код 26077885. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов'язані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.

4.8. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов'язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.

4.9. Розмір орендної плати може переглядатись у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз у рік.

4.10. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

4.11. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування земельної ділянки.

5. Умови використання та обмеження (обтяження) подо

використання земельної ділянки

5.1. Умови збереження стану об'єкта оренди:

- на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов'язана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Земельної ділянки у зв'язку зі зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення сплачує Орендар;

5.2. Обмеження та сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.

6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду

6.1. Земельна ділянка є переданою в день державної реєстрації цього Договору.

6.2. Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.

7. Умови повернення земельної ділянки

7.1. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду .

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

8. Права та обов'язки Сторін

8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;

- дотримання місцевих правил забудови;

- своєчасного внесення орендної плати;

- дострокового розірвання цього Договору;

- відшкодування понесених збитків, в тому числі неотриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.

8.2. Орендодавець зобов'язаний:

повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися земельною ділянкою;

- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.

8.3. Орендар має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди;

- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов'язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору;

- переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу.

8.4. Орендар зобов'язаний:

- приступати до використання земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору та державної реєстрації Договору;

- завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку;

- використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;

- своєчасно вносити орендну плату;

- при зміні функціонального використання об'єкта нерухомості, що розташований на земельній ділянці, у десятиденний термін в письмовій формі замовити у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) витяг з технічної документації про нову нормативну грошову оцінку земельної ділянки або її частини з урахуванням зазначених змін та після одержання цього витягу передати його до податкового органу за місцем розташування земельної ділянки;

- письмово повідомити Орендодавця про відчуження об'єктів (їх частин), що розташовані на земельній ділянці і належать Орендарю, на протязі десяти днів з моменту вчинення відповідного правочину, а також повідомити про наміри подальшого використання земельної ділянки. У випадку, якщо Орендар має наміри припинити право користування земельною ділянкою (її частиною), цей Договір розривається за згодою сторін, або до цього Договору вносяться відповідні зміни, з моменту укладання Договору оренди земельної ділянки з новим власником об'єктів, які були відчужені;

- забезпечити вільний доступ до земельної ділянки представнику контролюючих органів;

- повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання, після припинення дії цього Договору;

- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати;

- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих

інженерних мереж і споруд, що знаходяться в межах земельної ділянки;

- питання відшкодування відновлюючої вартості зелених насаджень (акти попередніх обстежень зелених насаджень від 13.01.2005 № 3) та інші питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;

- питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до рішення Київської міської ради від 27.02.2003 № 271/431 "Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва" (із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями Київської міської ради від 12.02.2004 №14/1223 та від 28.12.2004 № 1051/2461);

- виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 24.03.2004 № 19-2208, головного державного санітарного лікаря м. Києва від 10.05.2004 № 6678, управління охорони навколишнього природного середовища від 26.10.2004 №071/04-4-19/3447;

- передати Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого драгун Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 5% загальної площі будинків (крім службової) на підставі п.68 рішення Київської міської ради від 28.12.2004 № 1050/2460 "Про бюджет міста Києва на 2005 рік" (із змінами, внесеними рішеннями Київської міської ради від 31.03.2005 № 196/2771 та від 21.04.2005 №251/2826);

- відповідно до п.25 рішення Київської міської ради від 28.12.2004 №1050/2460 "Про бюджет міста Києва на 2005 рік" (із змінами, внесеними рішеннями Київської міської ради від 31.03.2005 № 196/2771 та від 21.04.2005 № 251/2826) сплатити до цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста Києва до моменту здачі в експлуатацію забудованої житлової площі кошти в розмірі 5% витрат на будівництво загальної площі цих житлових будинків, виходячи з опосередкованої вартості спорудження житла, установленої Державним комітетом України з будівництва та архітектури для міста Києва станом на 1 січня 2005 року;

- передбачити проектом будівництва житлових будинків місця постійного зберігання

автотранспорту (крім відкритих автостоянок) у кількості відповідно до рішення Київської міської ради від 26.05.2005 № 422/2998 "Про вимоги до забудовників житлового будівництва щодо забезпечення населення місцями зберігання власного автотранспорту";

- у складі проекту будівництва виконати розрахунки щодо забезпеченості населення об'єктами соціальної сфери (дитячі дошкільні заклади, загальноосвітні школи, об'єкти охорони здоров'я тощо) і передбачити їх розміщення та будівництво одночасно із спорудженням житлових будинків;

- у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування земельної ділянки.

8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обов'язки, визначені законодавством України.

9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи

його частини

Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.

10. Страхування об'єкта оренди

Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.

11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1.Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.

11.2. Витрати, пов'язані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.

11.З.Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;

- поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та Орендаря;

- ліквідації юридичної особи - Орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

11.4. Припинення Договору шляхом розірвання.

Договір може бути розірваний:

- за взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;

- в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі, коли Орендар використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату (протягом півроку), порушення строків завершення забудови земельної ділянки, встановлених п.8.4 Договору, здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування земельною ділянкою третім особам;

11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання

Орендарем обов'язків, визначених у пунктах 5.1 та 8.4 цього Договору.

11.6. Розірвання цього Договору не потребує укладення додаткової угоди. Договір вважається розірваним з моменту прийняття Орендодавцем відповідного рішення, якщо інше не встановлено рішенням.

11.7. Поновлення Договору:

- Після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов'язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.

- У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

11.8. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов'язаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов'язку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобов'язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.

11.9. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи-Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання Договору.

12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне

виконання Договору та вирішення спорів

12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.

12.2. У разі невиконання орендарем умов цього Договору та обов'язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.

12.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.

13. Суборенда земельної ділянки

13.1. Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.

13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.

13.3.Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.

14. Прикінцеві положення

14.1. Витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням цього договору, сплачує Орендар.

14.2. Цей Договір складений у трьох примірниках. Один примірник - для зберігання у Орендаря, один - для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), один - для зберігання у Київському міському нотаріальному архіві.

14.3. Невід'ємною частиною цього Договору є:

- план Земельної ділянки;

- кадастровий план земельної ділянки;

- акт визначення меж Земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі земельної ділянки.;

Стягнути з Київської міської ради ( м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код 22883141) на користь Центрального спеціалізованого будівельного управління ( м. Київ, вул. Артема,18\2, код 32200555) 85 грн. державного мита та 59 грн. витрати на інформаційно -технічне забезпечення судового процесу.

В решті позовних вимог відмовити.

Після набрання рішенням законної вили видати наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.

Суддя Трофименко Т.Ю.