Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 червня 2011 року № 2а-6163/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Очколясу О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомКиївського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
простягнення заборгованості в розмірі 1445,16 грн ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 1445,16 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач під час перебування в центрі зайнятості та під час отримання допомоги по безробіттю з 24.12.2010р. по 18.03.2011р. була зареєстрована Соломянською РДА як фізична особа підприємець, та при цьому отримала матеріальне забезпечення на випадок безробіття в сумі 1445,16 грн., що підлягають поверненню до Київського міського центру зайнятості
Відповідач в судове засідання 26.05.11р. не зявився, представника не направив, про причини неявки не повідомив, хоча був повідомлений про розгляд справи за адресою що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців: АДРЕСА_1.
Враховуючи положення частини 11 статті 35 КАС України, суд дійшов висновку, що відповідач про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
До судового засідання 20.06.2011р. відповідач також не прибув, тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, та враховуючи згоду позивача вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєструвалася з 17.12.2010р. в Соломянському районному центрі зайнятості як така, що шукає роботу, подавши відповідну заяву від 24.12.2010р., копія якої наявна в матеріалах справи, зазначивши в ній, що не є найманим працівником, не укладала договори цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрована, як фізична особа-підприємець.
Згідно ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Наказом Соломянського районного центру зайнятості №10601/3641 від 24.12.2010 року відповідачу був наданий статус безробітного та призначена допомога по безробіттю на підставі ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про зайнятість населення»центри зайнятості проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення. Згідно Порядку обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України (далі ДПАУ). Пенсійним фондом України (далі ПФУ) та Державним центром зайнятості (далі ДЦЗ) Міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України і ДПАУ № 259 407 від 12 липня 2006 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 липня 2006 року за № 876/12750, здійснюється обмін інформацією між ДПАУ, ПФУ та ДЦЗ Міністерства праці та соціальної політики України про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства, отримання пенсії.
Солом'янським районним центром зайнятості було зроблено запит від 23.02.2011р. №655 до Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації щодо надання довідки з Єдиного державного реєстру фізичних осіб - підприємців стосовно ОСОБА_1 та прохання зазначити, чи є ця особа фізичною особою - підприємцем станом на теперішній час.
Солом'янським районним центром зайнятості 28.03.2011р. було отримано Довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з інформацією про те, що ОСОБА_1 була зареєстрована як фізична особа - підприємець з 23.05.2005 року.
Відповідно до даних Солом'янської РДА Відповідач був зареєстрований як фізична особа - підприємець під час перебування на обліку в центрі зайнятості та під час отримання допомоги по безробіттю з 24.12.2010р по 18.03.2011р. Таким чином, гр. ОСОБА_1 відповідно до п.п. б п.З ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»відносилась до зайнятого населення і не мала відповідно до чинного законодавства права на отримання статусу безробітного та права на виплату матеріального забезпечення.
Згідно абз. 2 пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року №219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі на сезонні роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо, та п. 1 ст. 30 Закону України "Про зайнятість населення " виплата допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги по безробіттю громадянам припиняється у разі одержання допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю обманним шляхом.
Отже, відповідно до вищезазначеного Порядку ОСОБА_1, як фізична особа -підприємець, мала право тільки на отримання допомоги у вигляді консультацій, а також користування інформаційним терміналом Київського міського центру зайнятості.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг, п.З ст.36 Закону.
Згідно з частинами 2 і 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.
Згідно з бухгалтерською довідкою №2173 від 15.04.2011 р., наданою Позивачем, сума виплаченого гр. ОСОБА_1 матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 24.12.2010 р. по 18.03.2011 р. становить 1445,16 грн.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 відповідно до п 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»відноситься до категорії зайнятого населення, а отже не мала права на отримання допомоги по безробіттю у період з 24.12.2010р. по 18.03.2011р.
Наказом Соломянського РЦЗ №17 від 28.03.2011р. ОСОБА_1 зобовязано повернути суму незаконно отриманої допомоги та надіслане повідомлення за № 1819 від 29.03.2011 р. про необхідність повернення протягом 15 календарних днів з дня отримання цього повідомлення незаконно отриманих коштів у розмірі 1445,16 грн.
Вказане повідомлення було отримано відповідачем особисто 29.03.2011р.
У визначений термін вимога про повернення незаконно отриманих коштів Відповідачем виконана в добровільному порядку не була.
Відповідач в судові засідання не зявився, доказів сплати незаконно отриманої допомоги в сумі 1445,16 грн. не надав.
Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»таким видом забезпечення, зокрема, є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», до зайнятої категорії населення відносяться громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається в їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з ОСОБА_1 коштів виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 24.12.2010 р. по 18.03.2011 року в сумі 1445,16 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, ч. 8 ст. 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової справи платника податків НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1) кошти в сумі 1 445,16 грн. (одна тисяча чотириста сорок пять грн. 16 коп.) на р/рах. №37179301900001 в ГУДКУ у м. Києві, код ЄДПРОУ 03491091, МФО 820019.
Стягувач: Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б)
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя П.О. Григорович