Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2011 р. Справа № 2-а-2851/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Горностаївської центральної районної лікарні про стягнення штрафу,
встановив:
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі- позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Горностаївської центральної районної лікарні (далі-відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 5100, 00 грн.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем порушено норми Закону України "Про електроенергетику", за що на Горностаївську центральну районну лікарню накладено штраф в сумі 5100,00 грн., накладення штрафу було оформлено постановою № 05/31-0022 від 08.10.2010 року.
Відповідач до суду не з"явився, письмових заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з"ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, об"єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Приписом № 05/31-0256/2 від 21.08.2009 року, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області Східне відділення під час планового обстеження було зобов"язано відповідача провести заходи щодо усунення порушень, вказаних в цьому Приписі та надано строк для їх усунення до 10.02.2010 року.
29.09.2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду Філіпповим І. В. проведено позапланову перевірку виконання суб"єктом господарювання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, в ході якої встановлено невиконання вимог вказаного Припису від 21.08.2009 року № 05/31-0256/2 в частині невиконання вимог п. 1 та п. 3.
За невиконання вказаних порушень, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області Східне відділення, винесено постанову № 05/31-0022 від 08.10.2010 року про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Не виконання Припису є правопорушенням в енергетиці згідно абзацу 3 частини 3 статті 27 Закону України "Про електроенергетику", статті 31 Закону України "Про теплопостачання".
08.10.2010 року позивачем було винесено постанову № 05/31-0022 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання в сумі 5100,00 грн. за ухилення від виконання вимог Припису від 21.08.2009 року № 05/31-0256/2, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області Східне відділення.
Другий примірник постанови було направлено 11.10.2010 року рекомендованим поштовим відправленням.
Визначаючись щодо позовних вимог, наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.
Відповідно до Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підтриємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно- технологічне) управління об"єднаною енергетичною системою України, пірозділом якої в південному peгіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
Відокремлений Підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні" здійснює свою діяльність відповідно до Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням, державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006 р. "Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положениям про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого постановою Кабинету Міністрів України № 929 від 07.08.96 р.
Метою Державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об"єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб"єктами електроенергетики, суб"єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових i нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної i теплової енергії, посилення впливу на суб"єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання i споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок i теплових мереж.
Згідно з ч. 2 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб"єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішнень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до п. 7 ч. 2 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., керівники структурних підрозділів інсепекції та їх заступники є старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду; інші спеціалісти, що виконують функції держаного енергетичного нагляду, є державними інспекторами.
Згідно з п.п. 5, 6 Положення про порядок накладення на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 визначене коло посадових осіб, які можуть накладати штрафи та граничні розміри сум штрафних санкцій. Такими посадовими особами є старші державні інспектори та державні інспектори з енергетичного нагляду.
Так, за порушення Закону України "Про електроенергетику" на відповідача згідно з п.п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в cyмi 5100,00 грн., що було оформлено Постановою № 05/31-0022 від 08.10.2010 р.
Згідно з п. 10 Положення, суб"єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладання.
На час розгляду справи штраф в сумі 5100,00 грн. не сплачений.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дії позивача щодо стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн. є правомірними, а позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"до Горностаївської центральної районної лікарні - задовольнити.
Стягнути з Горностаївської центральної районної лікарні (ідентифікаційний код 02003994) штраф в розмірі 5100 (п"ять тисяч сто) грн. 00 коп. на р/р 31114106700156, одержувач Держбюджет Горностаївського району, 21081100, код ОКПО 24103762, ГУДКУ в Херсонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 5.8.2