Постанова № 16638542, 06.07.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2011
Номер справи
2а-2124/11/1370
Номер документу
16638542
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 липня 2011 р. № 2а-2124/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Куч Ю.М.,

з участю представника відповідача Кріль А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Родина»до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області про скасування постанови про застосування штрафних санкцій,

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Родина»звернулося в суд з вказаним позовом з вимогою визнати протиправними та скасувати постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області № 118038 та № 118039 від 11.01.2011 року про застосування до підприємства фінансових санкцій за невиконання припису № 047682 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 680 грн. кожна. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відсутні передбачені ч.1 абз.12 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»підстави для застосування до підприємства фінансових санкцій, оскільки воно не одержувало припису № 047682. За таких обставин постанови № 118038 та № 118039 від 11.01.2011 року про застосування до підприємства фінансових санкцій вважає необґрунтованими та неправомірними.

Позивач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Подав заяву про розгляд справи за відсутності його представника.

Представник відповідача Кріль А.Ю. позову не визнав. Пояснив, що ТзОВ «Родина»відповідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи знаходиться в м. Жидачів Львівської обл. по вул. Шашкевича буд. 9. Саме на цю адресу Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області 07.07.2009 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення було надіслано припис №047682, який повернувся у звязку із відсутністю підприємства за вказаною адресою. Вважає законними постанови № 118038 та № 118039 від 11.01.2011 року про застосування до підприємства фінансових санкцій за невиконання припису № 047682. Просив у задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши думку представника відповідача, зясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Частиною 2 статті 19 Конституції України зобовязано органи державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконання ними ліцензійних умов відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2001 року (з наступними змінами і доповненнями) здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Органами державного контролю на автомобільному транспорті відповідно до п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок), є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, які відповідно до ч.4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року № 2344-ІІІ (далі Закон № 2344-ІІІ) уповноважені застосовувати до порушників законодавства України у даній сфері адміністративно-господарські санкції.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Родина», зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа Жидачівською РДА у Львівській області 27.11.2000 року за ідентифікаційним кодом 31206598. Місцезнаходження юридичної особи: вул. Шашкевича буд. 9, м. Жидачів, Львівська обл., 81700.

Державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області під час перевірки 26.06.2009 року автотранспортного засобу марки ФОРД, д.н.з. НОМЕР_1, що належить ТзОВ «Родина» встановлено порушення ст.ст. 34, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутній дорожній лист, відмітки про проходження водієм передрейсового медичного огляду та про проведення передрейсового технічного огляду транспортного засобу.

Відповідно до ст. 31 Порядку за результатами розгляду справи про порушення керiвник органу державного контролю або його заступник за наявностi пiдстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобiльний транспорт. Припис складається за формою згiдно з додатком 6 у двох примiрниках, один з яких видається уповноваженiй особi субєкта господарювання пiд розписку чи надсилається рекомендованим листом iз повiдомленням.

За результатами перевірки т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області Ощипком І.М. винесено припис № 047682 щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт, яким ТзОВ «Родина»запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень та письмово повідомити орган державного контролю про виконання вимог припису до 23.07.2009 року.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області на адресу ТзОВ «Родина» 07.07.2009 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення було надіслано припис № 047682, який повернувся у звязку із відсутністю підприємства за вказаною адресою.

Державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області 12.11.2010 року та 17.11.2010 року проведено перевірку виконання вимог припису, в результаті якої встановлено невиконання ТзОВ «Родина»вимог припису № 047682.

Відповідальність автомобільних перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлена статтею 60 Закону № 2344-ІІІ.

Відповідно до абзацу 12 частини 1 цієї статті за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства застосовується санкція у виді штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається зі спірних постанов № 118038 від 11.01.2011 року та № 118039 від 11.01.2011 року, відповідач застосував до позивача фінансові санкції саме за порушення абзацу 12 частини статті 60 Закону № 2344-ІІІ, яке полягало у невиконанні ТзОВ «Родина» припису № 047682.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем надано докази правомірності прийнятих ним рішень про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повно важення надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувані позивачем постанови № 118038 від 11.01.2011 року та № 118039 від 11.01.2011 року про застосування до підприємства фінансових санкцій за невиконання припису № 047682, суд прийшов до висновку, що такі прийняті відповідачем з дотриманням вимог Закону України «Про автомобільний транспорт»та передбачених статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України принципів.

Враховуючи наведене, суд дійшов до переконання, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, постанови № 118038 від 11.01.2011 року та № 118039 від 11.01.2011 року про застосування до підприємства фінансових санкцій за невиконання припису № 047682 винесені правомірно, тому позов є безпідставним.

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Родина»до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області про скасування постанови про застосування штрафних санкцій відмовити.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 08 липня 2011 року.

Суддя Хома О.П.